Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta APX
Kaç revizyon görecek ellam?

Alıntı

Girsan'da değiştirmişSmile MC28 Sa

Alıntı

(23-02-2015, 11:41 AM)madenci08 demiş ki: Ben de Glockla H&K evlenmiş de çocukları olmuş hissiyatına kapıldım. Fakat hafiften Strike One andıran bir yapısı da yok değil.

+1

Sürgü makyajlanırsa daha estetik görünebilir.

Tabi en önemli konu, isabetlilik ve güvenilirlik. Yakın bir gelecekte çelik tabancaları sadece koleksiyonlarda görecek gibiyiz.

Bu arada Sn. lupus, APX'in açılımı nedir bilginiz var mı ?

Saygılarımla,

Alıntı

Bilgim yok ama sallamak istiyorum.Eskiden bu kısaltmalarda çok iyiydim.

APX:Automatic Pistol Experimental yani deneysel otomatik tabanca.Nedendir bilinmez experimental hep x olarak kısaltılır.

Alıntı

(25-02-2015, 09:18 AM)madenci08 demiş ki: Bilgim yok ama sallamak istiyorum.Eskiden bu kısaltmalarda çok iyiydim.

APX:Automatic Pistol Experimental yani deneysel otomatik tabanca.Nedendir bilinmez experimental hep x olarak kısaltılır.

apx: approximately (yaklaşık, takriben) manasına da geliyor sayın madenci Smile

Beretta "Hemen hemen Glock gibi oldu" demiş olabilir Big Grin

Alıntı

(25-02-2015, 09:18 AM)madenci08 demiş ki: Bilgim yok ama sallamak istiyorum.Eskiden bu kısaltmalarda çok iyiydim.

Sn. madenci08,

Aynı şeyi düşünmüşüz. Bilen vardır belki diye sormak istedim.

Doğrudur efendim X ''experimental'' manasında kullanılır havacılıkta.

Saygılarımla,

Alıntı

Beretta firması ABD ordusunun mevcut M9 ( Beretta F92 nin ABD ordusundaki kodu) yerine yeni modüler tabanca ( plastik/polimer gövdeli ) ihalesine APX ile katılacakmış. F92 de yaptığı değişikliklerle ihaleye katılması kabul olmadığından bu modeli hazırlamış.

Silah dıştan görünüş itibariyle Glock benzeri ( polimer gövde , iğne vuruşlu/horozsuz , tetik emniyetli , yaylı iğne ) bir model . Ama ağırlık açısından muadili diyebileceğimiz Glock 17 den yaklaşık 150 gr daha ağır.

Alıntı

Arkadaşlar Beretta APX Arjantin'marketinde satışa çıkmış , 3 yıla umarım Türkiye'de gelir;

http://www.thefirearmblog.com/blog/2016/...mome_share

Alıntı

2016 EGM zati tabanca ihalesinde arzı endam etmesini ümid ederken ihale dosyasındaki eksikler nedeni ile hevesimiz kursağımızda kaldı... Sad

Beretta / Stoeger bu kafayla giderse APX' in de Cougar' ın akibetine uğraması işten bile değil... Modeli lanse edip akabinde piyasaya sürmez / süremezseniz, model teknik olarak ne kadar başarılı olursa olsun, ticari başarı sağlanamıyor. Neredeyse iki yıl olmuş, 2015 başındaki IDEX' den beri silahın piyasaya çıkması bekleniyor. Sad

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Emin olmamakla beraber hesaplamadıkları bazı handikaplar nedeni ile piyasaya çıkış tarihinin uzadığını düşünüyorum, işin içinde Amerikan ordusunun yeni kontratıda olduğundan,Beretta'nın mevcut bağlantılarıda hesaba katıldığında, sanki mekanik bir handicap olmadan piyasaya sürüp, işi şansa bırakmamaya uğraşıyorlar gibi , çünkü mekanik bir hata yıllar sürecek milyonlarca dolarlık ihaleyi gümletebilir.
Öte yandan yasal nedenler yada olası mevcut bir ihaleyi alma durumları dışında başka bir sebepten ötürü , tabancayı ilk olarak Arjantin'de piyasaya sürdüler ise buda gene aynı nokta üzerinden düşündürücü..

Sonuçta Beretta bu, mevcut ürünün posasını çıkartmadan yenisini markete sürmez.

Ki eğer olurda ihaleyi alırlarsa , APX platformu rafine olsun yada olmasın , şüphesiz piyasada kendine çok sağlam bir yer edinir.
92FS'i bunca yıl satabilen adamlar, APX'i hayli hayli satıcaklardır.

Öte yandan M9 Amerikan ordusundan elendiğinden beri, beş adet eski 92FS variantı tekrar pazara sürüldüğünden, bu sefer güvenlik marketinde sanki yumurta kapıya dayanmış gibi, haliyle tutturmaları lazım.
Bekleyip göreceğiz bakalım akibeti ne olucak..

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi