Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dergi
(10-04-2015, 06:49 AM)lupus demiş ki: Forumun eski konu ve mesajlarına göz atarsanız, '' konuk '' rumuzlu bir üyenin yazılarını görürsünüz, profilini dikkatlice incelerseniz, bu katılımcının aslında bahsettiğiniz sitede '' strongarm '' rumuzu ile yazı yazan kişi olduğunu anlarsınız...Ki, forum üyelerimizden kendisini şahsen tanıyan ve görüşen kişiler mevcut olup, burada üye olmasına rağmen uzun süredir katılımcı olmamasının nedenini kendisi, buradaki mesnetsiz, gereksiz üye, katılımcılar ve bunlarla yaşanan gereksiz, faydasız, yorucu polemikler olduğunu beyan etmiştir...

Sayın Lupus.

Bilgilendirme için teşekkürler. Büyük üstadlar elmas gibi olurmuş. Az bulunur ama çok kırılgan.

Konumuza dönersek "milli tabanca sahipleri derneği" gibi bir dernek olsa olay dahada öznelleşir. Çünkü yivsiz silahlar diğer derneklerde ağır basıyor. Tabanca severler arada kaynıyor.

Bence böyle bir derneğe hem sanayiciler hem ithalatçılar sahip çıkabilir. Sanırsam asker polis hariç ruhsatlı tabanca sayısı 800.000 kişiden fazla olduğunu okumuştum. Yüz kişiden bir kişi üye olsa 8000 kişi üye olabilir.
Yada meslek odası gibi cüz-i bir ücret karşılığı üyelik zorunlu olsa bir finansta sağlanır.

Malum tabancada en büyük sorun eğitim. Tabancanın T sini bilmeyen adam para karşılığı tabanca sahibi olabiliyor. Dernek bu konuda yasal eğitim kurumuda olabilir. Buda ayrı bir finans kapısı olur.

Selamlar.

Sayın Musti267 daha önceden kurultayımız olmuştu (forumda aratırsanız birkaç başlıkta geçiyor) ve dernek(lerin) kurulum aşaması son anda belirsiz bir süre ertelendi.
En basitinden bahsettiğiniz üyelik durumunun çok kereler üzerinden geçildi. Derneğe üye olacak bir kişinin silah ile uygunsuz davranışı ya da suç işlemesi durumu derneği bağlı olacağı muhtemel bir federasyonu kurtlar sofrası olan günümüz şartlarında çok zor durumda bırakacaktır. Yasal olarak dernek üyelerinden temiz kağıdı GBT sorgulaması da yapılamayacağı için ancak referans ile üye alınabilir. Ancak bu da hedeflenen yaygınlığı çok yavaşlatacaktır. Artıları eksileri çok fazla, üzerinde konuşulacak çok şey olduğu için başka bir başlıkta tartışılabilir. Gerçi biz çok konuştuk ama sonuca varılamadı ne yazık ki.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi