Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smith & Wesson 6904 için fiyat araştırması?
Sn.hedonist

2001 tarihli tabloda iki silahında sıfır Türkiye fiyatı var. Oradan kıyaslayın. Fiyata etki eden birçok faktör var. Saygılarımla

Alıntı

Sn hedonist;

Bende eğer alıcı olacaksanız 4500-5000 tl edeceğini düşünüyorum.O da dolar kurunun yüksekliğinden dolayı.Belirtmek isterim ki bu sadece benim kendi kafamda oluşturduğum bir rakam.Ne piyasa ederini biliyorum ne silah hakkında detaylı bilgiye sahibim.

Silahın en afaki durumda fabrika satış fiyatı 2000 dolar.Bir doları 2.45 alırsak 4900 tl eder.Eğer dediğim gibi hesap makinesi ile 2000 kuru olan 60 kuruştan hesaplarsanız 1830 dolar ediyor.2001 fiyatı ile 5904 arasında 98 tl ( 2001 kuru 80 dolar) fark var.2004 muadili ise 2082 dolar.

Netice rakamlar az çok örtüşüyor.Hatta o dönemde devalüasyon olduğundan 2001 kuru ile silah 900 dolar gibi bir para ediyor.Mkek operasyonla fiyatlı eski durumuna çevirmiş.

Son durumda bu silah için biçilecek ideal sıfır satış fiyatı 1800-2000 dolar.Ha her yerin farklı ikinci el piyasası vardır.Bunu anlarım.94 model doğana günümüze yakın bir tarihte 14000 verenler olmuş.Serçeye 10000 lira isteyenlerde var.Neticede 15000 tlye chevrolet lacetti var.Tamamen zevk meselesi.

Sıfır cs 9 ile kıyaslamanız bence doğru değil.Neticede ilgi çok olsaydı o tabanca rafta beklemezdi.O cs9 bir iki sene önce alındı.Biz ise 10 sene önce mkek tarafından alınmış bir silahtan bahsediyoruz yani o günün ekonomik koşullarını bugüne uyarlamaya çalışıyoruz.

Ha silahı satmaya düşünüyorsunuz elbette istediğiniz fiyatı istemekte özgürsünüz.

Nacizane benim görüşüm özellikle 90' larda s&w ilgi çok fazlaydı bu ilgi 90' ların sonuna doğru sig sauer'e kaydı. İkibinlerin ortalarına kadar bu efsane de böyle gitti.Şu anda ilgi ise glock'a kaymış durumda.Piyasayı genelde ilgi belirliyor.Şöyle demek yanlış olmaz bugün hala s&w'ye aşk besleyenler.Tevellüdü yetmişli yıllar ve biraz daha eskisine kayanlar.Genç nesilin ilgisi bizim gibi savunma ve havacılık dergisi ile iğfal edilip sig sauer aşığı yapılmış kişiler hariç glock'a yönelik.Demem o ki belki bir 10 sene sonra s&w'ye olan ilgi ikinci elde daha da azalacak belki bir ruger p 85 fiyatına düşmeyecek ama biraz yukarısında satılacak.

Bilgi çağında yaşıyoruz ve bugün insanlar bilgiye iki dakikada ulaşıyorlar.Belki bizim kuşak dahi efsanelerle büyüdü ama minnacıcık çoçuklar bile bugün her şeyi öğreniyor.Bugün belki insanlar imla hakkı tnt olan tabanca mermilerine inanabilir.Attı mı 300-500 metreyi vuran silahlara inanabilir ama gelecek bilginin çağı olacak.

Fazla sosyolojiye girmeyelim o küçük üstadın uzmanlık alanı Big Grin

Alıntı

Sağolun sayın Madenci08 silah alacağım o yuzden sormuştum.İşlemler bitince bu bilgiyi ve resimleri forumda paylaşacağım...

Alıntı

Sn. Hedonist!
Yaklaşık 3 hafta geçti ancak SW' den halen haber yok.
Merakımızı giderirseniz memnun olacağız.
Selamlar, saygılar...

Alıntı

Sayın fazilk SW 6904 için büyük yamuk yapıldı.Silahın sahibiyle anlaştık hayırlaştık. işlemlere başlamak için dilekçeyi yolladı rapor almak için hastaneye gittim raporu aldım hastaneden çıktım beni aradı vazgeçtim diye.Şimdi 3 kuruş fazlaya satacağım diye dolanıyor.Çok üzüldüm ama yapacak birşey yok..

Alıntı

Hiç kafanıza takmayın. Satsa da silahta gözü kalırmış. İnşAllah daha iyisini bulursunuz.
Saygılarımla

Alıntı

(02-04-2015, 09:21 AM)hedonist demiş ki: Sayın fazilk SW 6904 için büyük yamuk yapıldı.Silahın sahibiyle anlaştık hayırlaştık. işlemlere başlamak için dilekçeyi yolladı rapor almak için hastaneye gittim raporu aldım hastaneden çıktım beni aradı vazgeçtim diye.Şimdi 3 kuruş fazlaya satacağım diye dolanıyor.Çok üzüldüm ama yapacak birşey yok..

Sn.Hedonist!
Sn.Holand' ın isabetli bir yorum yaptığını düşünüyorum.

"Gönülsüz pişen aş, ya karın ağrıtır ya baş." demiş atalar.

Gönüllü bir satıcıya, gönüllü bir alıcı olmanızı diliyorum.
Selamlar, saygılar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi