Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LLAMA MAX II 9mm PARABELLUM CF
Sn Beyazkurt,

Eklemeden rahat etmeyecek içim Smile

Bu kondisyonda, bu tür bir silaha sahip olduğunuz için gerçekten şanlısınız. Kıymetini bilin lütfen.

Neden derseniz:

Yanlış anımsamıyorsam Cz popülerleşmeye başladığı zamanlarda ana parçaları aynı yerde yaptırıyordu. Yani gövde kaliteli. Lama zaten benim gözümde hiç bir zaman kalitesiz bir imaja sahip değil orası ayrı. Yani ana parçaların sağlamlığı tescilli.

Colt 1911 estetiği var.

Üstelik commander gibi kompakt.

Üstelik 9 mm..

Üstelik tertemiz..

Güle güle eskitin.. Umarım yeni mkek serileri de fazla zarar vermez (ki olacağını sanmıyorum 98 yılı üretimi ama).

Saygılarımla

Alıntı

Teşekkür ederim Sayın turkmenoglu,

İlk başlarda düşüncem Bhp , Cz75 ve Zig M1911 modellerinden birini almaktı. Ama dediğiniz gibi Colt 1911 estetiği, kondisyon ve elime oturuşu sebebiyle birde denk düşünce almam kaçınılmaz oldu. Üstat Mkek serileri derken yüksek basınçlı fişeklerden bahsediyorsunuz değil mi?

Saygılarımla

Alıntı

Hayırlı olsun.

Ufak bir düzeltme, Osman ağabeyin yazdığı gibi, LL İspanyolcada Y okunur, tabancanın adı YAMA'dır...
Saygılarımla...

Alıntı

Evet yüksek basınçlı fişeklerden bahsediyorum. Bence bhp, cz75 den çok daha iyi bir seçim. Zig ile.kıyas götürmez bile. Uygun fiyatlıysa da artık imkanı yok daha iyisi olmaz Smile

Agız tadı ile kullanın, darısı benim gibi 1911 severlerinin başına.

Not: Estağfirullah lütfen bana üstad demeyin. Sn Barış, hakeder mesela, ama ben değil..

Saygılarımla

Alıntı

Sn.Beyazkurt güzel bir silah, hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın..

Silahın temizliği yanında sürgüdeki yazıların farklılığı dikkatimi çekti.. Özellikle LLAMA ve PARABELLUM kısmı acaba hangi yöntemle yazılmış? Max II bölümü ve Parabellum arasındaki açıklığa bakınca sanki el işçiliği gibi bir izlenim veriyor..

Alıntı

Merhaba,
70 li yıllarda .380 ile tanışmıştım.
Çok yakışıklı bir silah. 1911 klonu. Güle güle kullanın.

ck

Alıntı

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Sayın ihtiyar , hangi yöntemle yazıldığı konusunda maalesef bilgim yok. Üstatlar sanırım görüş belirtebilirler. Ama değişik web sitelerinden aynı modeli incelediğim kadarıyla görebildiğim yazıların fabrikasyon olduğudur. Fotoğraflarını bulduğum aynı model başka bir silahın üzerindeki yazılarla birebir aynıdır.

İkinci husus, elimde bulunan iki adet orijinal şarjörü 13 fişek kapasiteli. Fakat anladığım kadarıyla 15 üstü fişek kapasitesi yasağından dolayı sanırım firma tarafından şarjörlerde tadilat yapılmış. Yine aynı model silahları incelediğimde şarjör kapasitelerinin 18+1 olduğunu gördüm.

[Resim: QRaWmk.jpg]

[Resim: oAj9Db.jpg]

Saygılarımla

Alıntı

Teşekkür ederim Sn.Beyazkurt.. Belirttiğiniz gibi diğer resimlerdeki yazı da sizinkiyle aynı. Yazı mantıken fabrikasyondur ama bir farklılık olduğu da belli. Gerçi sizin fotoğraf da çok kaliteli bir çekim, belki o yüzden de biraz dikkat çekici oldu benim için. Tekrardan hayırlı olsun..

Alıntı

Güle güle kullanın .
Şarjör kapasitesi Tr Şartlarına göre modifiyelidir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı

Uyar mı acaba diye düşünürken BROWNELLS'den WİLSON COMBAT marka kunduz kuyruğu kabza emniyeti sipariş ettim. Parça elime ulaşınca montaj etmek istedim. Fakat , maalesef uymadı. Sonunda eğe ve kumpas ile geçirilen 3 saat sonunda parçayı yerine uydurabildim. Sayın Mustafa KOZLUOĞLU'na yaptırmış olduğum kabza da geldi. Buradan kendisine teşekkür ediyorum. Az da olsa modifiye konusunda cesaret geldi. İşte resimler. Saygılarımla

[img][Resim: 6ZjWV3.jpg][/img]

[img][Resim: lkA5gp.jpg][/img]

[img][Resim: RJjzjG.jpg][/img]

[img][Resim: nA4041.jpg][/img]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
wubıh, Ahmet Özalp, Tongel

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi