Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bursa' daki Sevdam Atış Poligonu' na Gideceklerin Dikkatine!
Öncelikle herkese iyi geceler...

Bugün ilk defa silahımızı ve mermilerimizi alıp, eşimle birlikte Sevdam Atış Poligonu' na gittik. Yol izin belgemizi de cuma gününden hazırladık. Bundan on gün önce aynı poligona giden bir arkadaşımızdan referans aldık. Kendisi 20 TL ödeyip, kendi silahı ve mermileriyle atışlarını yapıp, başka hiçbir ücret ödemeden oradan ayrılmış.

Oraya vardığımızda kendi mermilerimizle ben 70, eşim ise 15 mermi attı. Daha sonra onların silahıyla 8 adet 45 lik mermi attık. Atışlarımız bittikten sonra bize sormadan silahımızı temizleyip, bize teslim ettiler. Hesabı ödemeye gittiğimizde bize çıkarılan hesap 175 TL idi. '' Bir yanlışlık oldu galiba?...'' diyerek adamı uyardım. Meblağın bu kadar yüksek oluşuna şaşırmıştım. Hesap detayı istedim. Bana söylenen şey, girişin kişi başı 35 TL olduğu, eşim de atış yaptığı için sadece giriş ücreti olarak 70 TL aldığını, 10 adet 45 lik mermi attığımızı söyledi, ki biz sadece 8 adet atmıştık, 2 adetini kendisi kullanmıştı, .45 lik mermilerin tanesi 5 TL' den 50 TL tuttuğunu söyledi. Hesabın hala 120 TL olduğunu, geri kalan ücretin ne olduğunu sorduğumda, 15 TL. silahımı temizlediği için aldığını, kaldı ki böyle bir talebim olmadı, 30 TL' nin de 45' lik silah kirası olduğunu, 10 TL' nin de 5 adet hedef kağıdı için olduğunu söyledi.

Kısacası kendimi yolunmuş tavuk gibi hissettim. Bu olayı burada anlatıyorum, çünkü sizlerin de aynı olayı yaşamasını istemem.

Saygılar.

Alıntı

Geçmiş olsun sayın miharbi, Allah' tan tesis içinde nefes almak ücretli değilmiş.

Saygılar.

Alıntı

Sırf poligon sıkıntısından tabanca almıyorum, alamıyorum. Ben de Bursa'da ikamet ediyorum, bu poligon ve özellikle sahibi hakkında bunun gibi onlarca şikayet duymuşumdur. Tekel olunca böyle oluyor. Burasa' ya ikinci bir poligon şart.

Bu arada, geçmiş olsun Sn. Miharbi.

Alıntı

Sn.miharbi aynı poligona 2 sene önce gittiğimizde kendi silah ve mermilerimizle atış yapmış ve kişi başı 25 Tl ödemiştik.Sizin ödediğiniz meblağ gerçekten yüksek,bir daha ki sefere benim balıklı ile açık havada atarsınız ama kirası 40 Tl Smile Saygılar.

Alıntı

Bursa Gemlik'in eski beldesi olan, hali hazırda Yalova'nın ilçesi olan Armutlu'da ikamet etmekteyim. Bursa'ya 65 km. mesafedeki Armutlu da keyifle atış yapılabilcek uygun yerler mevcut. Bahse konu yerlere yüklü miktarlar ödeme yapana kadar Bursa daki silahseverler ile Armutlu'da bir organizasyon gerçekleştirebiliriz.

Alıntı

Mesajları sondan başa doğru okuduğum için, "biz bir poligon bulamıyoruz adamlar 2.'yi istiyor" demiştim... Smile

İlk mesajı okuduğumda haliyle düşüncem de değişti. Geçmiş olsun...

Saygılarımla...

Alıntı

Sağ olun arkadaşlar.Sizi bilgilendırmek istedim.

Alıntı

Bu güne kadar söz konusu silahlar olduğunda forumu okumadan hiç hareket etmemiştim.Halbukı bu poligon ve sahıbı hakkında forumumuzda yeterınce bilgi mevcutmuş.Artık çok geç tabiki,Bu bana iyi ders oldu.

Alıntı

Geçmiş olsun.

"Dabıl Aşkın". Big Grin

Alıntı

Bugün ben de çok merak ettiğim, hafiften ilgimi çeken neredeyse almak için hazırlandığım Tisaş Zig M 1911 modelini denemek için gittim, tabanca ve fişekler poligondan, 25-30 atış için 150 TL ödedim.

Kazıklandım diyemiyorum keza Tisaş için 2400 TL verseydim bu gerçekleşmiş olacaktı. Yaklaşık 30 dakikada yavaş yavaş nereye attığıma bakarak aktiviteyi tamamladım.

Soğuk ellerle Atış yaptım, Drill falan hak getire 3'lü gruplar halinde atışa rağmen çoğunda tahliye problemi oldu sürgü yarım geride boş kovan sürgü-namlu arasındaydı. Kabze çok inceydi tutmakta zorlandım, elimin içinde geziyordu, her atıştan sonra tutuş bozuldu.

10 m civarında Nişangah çok kötüydü hiçbir şey gözükmüyordu beyaz nokta varsa da ben göremedim ya da astigmat ilerledi. Atışlar genelde sol alta gitti.

Şarjör yarıya kadar giriyor sonrasında sırt misali bir yere takılıyordu, sağa sola sallamadan girmiyordu.

1911 kesinlikle bana göre bir tabanca değil, HK p7m13'ü tutabildiğimi düşününce çok fantastik deneme oldu diyebilirim. Kabze konumu, konforu, inceliği çok rahatsız ediciydi, avucumun içinde yok oldu parmaklarım birbirine dolandı, uzun ince parmaklıysanız almadan önce 3 kere durup düşünün derim.

Elim Smile

[Resim: tbGXvw61n_U.jpg]

Mekanik güvenilirliğine bir şey diyemem, yaklaşık 2500 atım gördüğü söylendi.

Hedef kağıdındaki bantları söktüm, dağılım biraz garip görünüyor ama Glock bile bu kadar kötü değildi, özetlemek gerekirse ben almam Big Grin

[Resim: HxA-ePvKv-4.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi