COLT 1911 A1 İNCELEMESİ
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
COLT 1911 A1 İNCELEMESİ
Bu tabancaya el sürmek bile bende inanılmaz duygular yaratıyor. Hangi ellerin tutmuş olduğunu düşününce.
Buyrun paylaşalım.

COLT 1911 A1 GOVERNMENT MODEL İNCELEMESİ:

Saygılar.

Osman

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Abdullah1
Sn Ortaç yine müthiş bir anlatım teşekkürler.

Alıntı

Sn. Osman Ağabey; çok güzel bir paylaşım, emeğinize sağlık. Ayrıca duanıza amin diyerek iştirak etmek isterim Smile
Saygılarımla.

Alıntı

İzlerken her saniyesinden anlatılmaz bir keyif aldığım video. Osman ağabey'in bu gibi nice videoları mevcut.
Tek kelime ile muhteşem. Sağ ol var ol Osman ağabey'im.

Alıntı

Sn. ORTAÇ güzel anlatımınız için teşekkürler, o kadar keyifle anlattınız ki sonundaki duanıza sesli olarak "amin" dedim Smile
Sanırım, bütün videolarınızı izledim. Anlatırken yüzünüzdeki ifadeden, silahları ne kadar sevdiğiniz ve saygı duyduğunuz belli oluyor. 1911 için hissettiklerinize de sonuna kadar katılıyorum.
Bir de 1905 incelemeniz var ki, rüyalara girecek güzellikte bir silah.
İzlemeyenler için linki vereyim;

Herkese keyifli günler...

Alıntı

Elinize emeğinize sağlık Sn.ORTAÇ, inanılmaz keyifli ve öğretici bir video...

Vakti zamanında 1911 sahibi olma fırsatına nail olabilmiş birisi olarak izninizle bir kaç kelam da ben etmek isterim.

ABD Ordusunda Beretta 92 80' lerin ortasından itibaren hizmete girdi. Ancak Birinci Çöl Savaşı' na kadar 1911' ler de hizmette kalmaya devam etti. İlerleyen yıllarda ise 1911' ler sadece özel birimlerde hizmet vermeye devam etti. Hala susturucu uygulamalarına çok uygun, durduruculuğu tartışmasız subsonic kalibresi, dümdüz çekilen, kısa, net ve çok kısa mesafede kurulan tetikleri ile FBI HRT, Marine Recon gibi birimlerin gözdesidir.

Tepme ve şahlanma ile ilgili kişisel tespitim, 9 x 19 mm gibi yüksek basınçlı ve çekirdeği hızlı kalibrelerin tepmeyi daha ziyade şahlanma şeklinde, .45 ACP gibi düşük basınçlı, yavaş ancak ağır çekirdekli kalibrelerin ise tepmeyi daha ziyade geriye doğru itme şeklinde hissettirdiğidir. Tabii bu bendenizin el yapısı ve atış yapma fırsatı bulabildiği tabancaların ağırlık, kabza açısı ve namlu uzunlukları ile de ilgili olabilir.

'' Government Model '' tanımı 5 inch namlulu hizmet sınıfı ve boyutlarındaki Colt 1911' ler için genel bir tanımdır. İhale teslimatı olsun, sivil piyasa için üretilmiş olsun fark etmez, tam boy hizmet sınıfı 1911' lerin tamamı '' Government Model '' veya sizin de bahsettiğiniz gibi '' GI '' modeli olarak tanımlanır. Bir boy sürgüsü kısa ancak aynı gövdeli olanlar malumunuz '' Commander '', bir boy daha kısa, aynı zamanda kabzaları da kısa olanlar '' Officer '' modeli olarak adlandırılır. Bu model tanımlarını klon üreticileri de genel olarak benimsemeye devam eder...

Series 80 Colt Gold Cup, sonrasında Gold Cup Cup Trophy' lerde de iğne emniyet bloğu mevcuttur.

1911, tek sıra şarjörü ve narin kabza yapısı, kısa tetik erişim mesafesi ile küçük elli ve kısa parmaklı kişiler için gerçekten biçilmiş kaftan...

Birgün mutlaka...Yeni...Yeniden bir 1911 sahibi olmak temennisi ile tekrar elinize sağlık diyorum.

Bu arada '' Peretta '' düzeltmeleri mükemmel olmuş...Smile

Saygılar.

Alıntı

Sn.Ortaç
Gerçekten çok güzel bir anlatım sergilemişsiniz. Hozat'ta Tabur binbaşımıza ait 1911 aklıma geldi. İçinizdeki aşkın aynısını yaşıyorum, "AMİN" demekten başka bir şey demek malesef aklıma gelmiyor.
Saygılarımla

Alıntı

Syn Ortaç size bir konuda danışmak istiyorum size mail attım bakar mısınız?

Alıntı

(11-02-2015, 02:11 PM)hedonist demiş ki: Syn Ortaç size bir konuda danışmak istiyorum size mail attım bakar mısınız?

Gelmedi.

Alıntı

Numaram 0536 544 46 46 msj atın ben arayayım

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi