Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Av Tüfeğinde Ses Fişeği
Otopside beynine saplanmış buğday taneleri bulunmuş. Şaşırdım, buğday yumuşaktır, ayrıca o basınç ve ısı ile yanmadan adamın kafatasını parçalayıp beynine saplanmasıda ilginç. Tapa mı darbeyi yaptı da? Tapayla bir buğday taneleri saplandı diyeceğim, fakat tapa kafatasını kıracak güçtemidir? Bundan emin değilim.

Alıntı

1 ile 3 gram arası av fişeği barutuyla sevk edilen bir çay bardağı kadar "su" 3 tane 2 cm kalınlığındaki suntayı, gaz tenekelerini (rahatça) veya 200lt'lik metal akaryakıt varili delebiliyor. Hatta deldikten sonra da arkadaki paketleri parçalayabilecek enerjisi de kalıyor.

Barutun gücünü asla hafife almayın.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, madenci08
Ben yeni tüfek edindiğimden ses fişeklerini alıştırma amaçlı kullanıyorum ,genelde normal mühimmat atmadan önce birkaç tane ses fişeği atıyorum. Fişeklikte hep birkaç tane bulunduruyorum.

Daha önce Yeni-Tür ve Sterling Bombastic kullanmıştım, Mercan'a gittiğimde birkaç kutu Zuber aldım şu an onları kullanıyorum. Zuber'in sesi diğer iki markadan daha güçlü, korumasız ise kulağınızı çınlatması muhtemel, baya rahatsız ediyor.

Bir keresinde atış yapacağımız alana giderken peşimize düşen 3 köpeği uzaklaştırmak için havaya doğru 2 Sterling Bombastic ateşledim, yaklaşık 150 metre uzakta köpekler takibi bırakıp geri döndü.

2015 yılındaki haberde bahsedilen "Eğlenceniz hüzne dönüşmesin" ifadesi bildiğim kadarıyla Özkursan marka ses fişeklerinin kutusunda yazıyor. (2015 yılında da bu mottoyu sadece Özkursan mı kullanıyordu yoksa diğer markaların da kutusu üzerinde yer alıyor muydu bilemiyorum)

[Resim: IMG_4170.jpg]

Alıntı

(11-11-2015, 10:34 AM)Kara45 demiş ki: Otopside beynine saplanmış buğday taneleri bulunmuş. Şaşırdım, buğday yumuşaktır, ayrıca o basınç ve ısı ile yanmadan adamın kafatasını parçalayıp beynine saplanmasıda ilginç. Tapa mı darbeyi yaptı da? Tapayla bir buğday taneleri saplandı diyeceğim, fakat tapa kafatasını kıracak güçtemidir? Bundan emin değilim.

Sn. Kara45; bizim yerli firmaların beceriksizliğinden bu olay oldu.  Brandon Lee'nin ölümü barutu çıkarılmış .357 Magnum dan kaynaklandı biliyorsunuz. Sadece magnum kapsül bile daha önceden çıkartılıp geri takılmış çekirdeği adamın omurgasına sapladı.

İçine buğday doldurmakla yok doğal yemleme yapılabiliyormuş... Burada maksat çevrecilere şirin gözükmek. sanki kovan, tapa, kapsül çevreye zarar vermiyor.

Yurt dışındaki kurusıkı ses fişeklerinde tapa dahi bulunmuyor. Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Arat, tirendaz, Alphawolf, Kara45
Sonic shell denildiğinde Amerikalı atıcı ne anlıyor acaba?
 Amerikan düğününde havaya sıkan oluyor mu?
 Kafamda sorular.. yine de dış piyasaya açılmak iyi bir şey sanırım.

[Resim: ozk.jpg]

http://docplayer.net/50387779-About-us-don-t-turn-your-entertainment-into-sadness-secret-of-our-success-is-in-our-goals.html

Saygılar

Alıntı

Malum İngilizce uluslararası iletişim dili... Sadece anadili İngilizce olanlarla değil, tüm dünya ile İngilizce iletişim kuruluyor. Aşağıdaki videoda görülen ve benzeri hedef müşteri kitlesine de ulaşmak lazım... Smile

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
sezgin63, lenduha, xeorx, kepenek50, matador, aseyhan, alone61, ThePulchra
Sayın forumdaşlarım,

Ses fişeğinin ev savunması için kullanılanileceğine dair mesajlar gördüğüm için bir konuyu hatırlatmak isterim. Bu fişekler güçlü ses eldesi ve içindeki tahıl yardımıyla geri basınç yaparak yarı otomatik av tüfeklerinde de kullanılabilmesi amacıyla abartı miktarlarda barut içermektedir. Öyle ki, ekteki resimde de görülebileceği gibi neredeyse fişeğin üçte biri baruttan oluşmaktadır.

[Resim: image.jpg]

Bu fişekleri bir ev savunması durumunda olacağı gibi kapalı alanda ses korumasız bir şekilde bir kez bile ateşlemek, sizin ve sizinle aynı odadakilerin kalıcı sağırlığına neden olabilir.

Saygılarımla.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, PersonalDefence, Alphawolf, sirflayer, heisenberg, BSS
(08-10-2017, 01:31 PM)BBNinca demiş ki: Bu fişekleri bir ev savunması durumunda olacağı gibi kapalı alanda ses korumasız bir şekilde bir kez bile ateşlemek, sizin ve sizinle aynı odadakilerin kalıcı sağırlığına neden olabilir.

Saygılarımla.
Sayın BBNinca,
Zaman, zaman Yaban TV izliyorum.
Sponsorlarının formalarını giyenler dahil, kulaklık takan varsa ben görmedim.
Kulaklık-gözlük gibi korumalar, Ülkemizde sadece profesyonel Atıcılar (Ve bilinçli bir azınlık) tarafından kullanılıyor izlenimini edindim.
Biliyorsunuz, biz Türk'lere Radyasyon, Aids filan gibi şeyler işlemiyor. Korunmaya da allerjimiz var.
Özellikle Ustaların şerbeti daha koyu gibi.

Saygılar

[Resim: 1.jpg]

upload photos to website

[Resim: 2.jpg]

[Resim: 3.jpg]

[Resim: 6.jpg]

[Resim: 5.jpg]

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
lupus, heisenberg, alpago, BBNinca, 1905sss, hunter 12, browning 61, xeorx, sem, sezgin63, Alphawolf, ThePulchra, blueokkes
Sn. Ahmet Özalp,

Evet maalesef bilinçli kullanıcı sayımız çok az. Ava gidenlere kulaklık tak dersen muhtemelen "bana mı öğretiyorsun, avı duymam lazım" vb. der. Fakat normal ortam seslerini yükseltirken ani yüksek ses basınçlarını düşüren elektronik kulaklıklarla ava çıksa belki daha iyi bile duyacak.

Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
tirendaz, ThePulchra, blueokkes
(09-10-2017, 02:40 AM)BBNinca demiş ki: Fakat normal ortam seslerini yükseltirken ani yüksek ses basınçlarını düşüren elektronik kulaklıklarla ava çıksa belki daha iyi bile duyacak.

'' Belki...''  değil... Smile Kesinlikle çok daha iyi duyacak. 

Ancak işin bir diğer boyutu bu tür bir ekipmana para verebilecek alım gücü olan, para verebilecekse vermek isteyecek, avcı bulabilmek. Örneğin bu türden PELTOR marka bir ekipman mevcut kur ile neredeyse pek çok yerli av tüfeğinin fiyatına alınabiliyor.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
xeorx, 1905sss, sezgin63, Alphawolf, tirendaz, ThePulchra, wubıh, blueokkes

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi