Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumumuzun Motosiklet Kullanıcıları
Sn. levent_cc , F650'yi hiç sevemedim fakat F800 güzel bir motor bence. Ama her zaman büyük ve güçlü motorda hem şehir içi hem de şehir dışı kendimi daha rahat ve güvende hissediyorum. Şöyle örnek vereyim, misal enduro tarzı bir motor almak istesem ve GS1200 'e maddi olarak imkanım yetmese, yerine F 800 almaktansa Honda Varadero almayı tercih ederim. Fiyatlarını bilmiyorum ama enduro tarzında Ducati Multistrada da diğer rakiplerinden aşağı bir motor değil aksine güç olarak GS 1200 'den bile güçlü bir model. Smile
İnşallah hepimiz bir gün almak istediğimiz motorlara sahip oluruz Smile
Saygılarımla.

Alıntı

Konu biraz dallanıp budaklanacak ama ben de BMW tercih edenler grubundayım. 1993 yılında Suziki GSX 750F ile motora başladım. Yaklaşık 3 aylık bir kullanımdan sonra 2001 yılında BMW K1200RS aldım ve yanlış hatırlamıyorsam 2006 yılında sattım. İstanbul da yılın yaklaşık 10 ayı motora binerdim.

Diğer yandan küçük motorla başla tecrübe kazandıkca büyüğünü alırsın sözününde motor satıcılarından çıktığına inanıyorum.( önce sen bunu al. Sonra gel biz senin motoru ikinci elde bedavaya alırız. Sende daha büyüğünü bizden alırsın biz de para kazanırız olayı)

BMW gerçekten teknoloji olarak sürüş güvenliği açısından oldukca gelişmiş bir makine. Bir çok sefer bu özellikleri hayatımı kurtarmıştır. Bu sebeple alacak olsam yine BMW derim.

Motor da silah gibidir. Hayatımı emanet edeceğim makinanın en üst seviyede doğru ve hatasız çalışmasını tercih ederim. Atacağım mermiler hedefe güdümlü olsa gider ondan almak isterdim. Gereksiz yere fantazi yapmak istemezdim.

Diğer yandan gidip eski bir klasik motor alıp yavaş yavaş bisikletle gezer gibi gezicem derseniz o zaman durum bambaşka.

Alıntı

(07-02-2015, 11:50 AM)Terces demiş ki: Diğer yandan küçük motorla başla tecrübe kazandıkca büyüğünü alırsın sözününde motor satıcılarından çıktığına inanıyorum.

Değerli Terces ,

Aman diyorum , yapmayın. Bu çok kötü bir düşünce, Motorsiklete heves eden okuyucular olabilir.
Reflekslerin otomatikleşmesi , Motorsikletin sürücüye geri bildirimlerinin oturması. Kas hafızası , çevresel farkındalık v.s.
Daha Ehven motorsikletlerle işe başlamak yerindedir. AB ülkelerinin tamamında Ehliyet sistemi bunun üzerine kuruludur.
Yeni başlamak isteyen arkadaşlara tavsiyem 2 bin TL'ye bir kask alın.
5 bin lirayada bir motorsiklet , Merak etmeyin kimse sizinle ucuz motorsiklet kullanıyorsunuz diye dalga geçmez, geçen olursada basın kalayı geçin.

BMW marka motorsikletler ile ilgili söylemek istediğim aslında şu.
Bir Tabancanız olduğunu düşünün , siz nişan almasanız bile hedefi 12'den vuruyor. Yeni jenerasyon BMW motorsikletler tam olarak böyle.
Siz 3 kişiyi hiç bakmadan saf dışı edebiliyorsunuz, pek güzel.E madem öyle ulan ben 20 kişi de saf dışı ederim ozaman diyor.
Verdikçe veriyorsunuz gazı ,Normal motorsikletler ile yapamayacağınız tuhaf şeyler yapmaya başlıyorsunuz. Çünkü İkarus gibi güneşe ulaşabileceğinizi düşünüyorsunuz. Ama işte İkarus o güneşe hiç ulaşamadı malesef Rolleyes

Motorsiklet üzerinde korkmak iyidir. Korku hayatta tutar insanı. Motorsikletin kendisi değil Thumbs Up

Selamlar
Heinz

Alıntı

Sayın Heinzbrausewtter e katılmakla birlikte bu yazıcaklarım tamamen kişisel görüşümdür.Sayın forum üyeleri motorsiklet kullanmaya ilk başlayan birisinin 600lük 1000lik 1200lük gibi deyim yerindeyse hayvan gibi giden motorsikletlerle başlama düşüncesi araba kullanmayı yenice öğrenen birinin altına Ferrari, Lamborgini almasıyla eş değerdir. Nasıl ki o güçlü arabalarla kaza kaçınılmazsa motorsikletde de durum böyledir. Herkese saygılar.

Alıntı

1995-1996 Minsk 125cc (1993 model)
2008-2013 Kawasaki EL 250 (1993 model)
2013- Halen BMW F650 ST (1999 model)

[Resim: minsk_zpsaa8564b6.jpg]

[Resim: DSC01166_zps9b8246c5.jpg]

[Resim: If650st191007_zps73c09c71.jpg]

Alıntı

(07-02-2015, 01:15 AM)mtaner55 demiş ki: Sn. levent_cc , F650'yi hiç sevemedim fakat F800 güzel bir motor bence. Ama her zaman büyük ve güçlü motorda hem şehir içi hem de şehir dışı kendimi daha rahat ve güvende hissediyorum. Şöyle örnek vereyim, misal enduro tarzı bir motor almak istesem ve GS1200 'e maddi olarak imkanım yetmese, yerine F 800 almaktansa Honda Varadero almayı tercih ederim. Fiyatlarını bilmiyorum ama enduro tarzında Ducati Multistrada da diğer rakiplerinden aşağı bir motor değil aksine güç olarak GS 1200 'den bile güçlü bir model. Smile
İnşallah hepimiz bir gün almak istediğimiz motorlara sahip oluruz Smile
Saygılarımla.

Sn. mtaner, kesinlikle katılıyorum. Bende aynısını yapardım. Benim f650 yada f800 tavsiye etmemin nedeni, çok daha kıvrak olmaları idi.

Alıntı

(07-02-2015, 01:35 PM)Heinzbrausewetter demiş ki:
(07-02-2015, 11:50 AM)Terces demiş ki: Diğer yandan küçük motorla başla tecrübe kazandıkca büyüğünü alırsın sözününde motor satıcılarından çıktığına inanıyorum.

Değerli Terces ,

Aman diyorum , yapmayın. Bu çok kötü bir düşünce, Motorsiklete heves eden okuyucular olabilir.
Reflekslerin otomatikleşmesi , Motorsikletin sürücüye geri bildirimlerinin oturması. Kas hafızası , çevresel farkındalık v.s.
Daha Ehven motorsikletlerle işe başlamak yerindedir. AB ülkelerinin tamamında Ehliyet sistemi bunun üzerine kuruludur.
5 bin lirayada bir motorsiklet , Merak etmeyin kimse sizinle ucuz motorsiklet kullanıyorsunuz diye dalga geçmez, geçen olursada basın kalayı geçin.

BMW marka motorsikletler ile ilgili söylemek istediğim aslında şu.
Bir Tabancanız olduğunu düşünün , siz nişan almasanız bile hedefi 12'den vuruyor. Yeni jenerasyon BMW motorsikletler tam olarak böyle.
Siz 3 kişiyi hiç bakmadan saf dışı edebiliyorsunuz, pek güzel.E madem öyle ulan ben 20 kişi de saf dışı ederim ozaman diyor.
Verdikçe veriyorsunuz gazı ,Normal motorsikletler ile yapamayacağınız tuhaf şeyler yapmaya başlıyorsunuz. Çünkü İkarus gibi güneşe ulaşabileceğinizi düşünüyorsunuz. Ama işte İkarus o güneşe hiç ulaşamadı malesef Rolleyes

Motorsiklet üzerinde korkmak iyidir. Korku hayatta tutar insanı. Motorsikletin kendisi değil Thumbs Up

Selamlar
Heinz
Sn. Heinzbrausewetter' a kesinlikle katılıyorum ama bunun biraz yaş ile alakalı olduğunu düşünüyorum. 18-20 yaşındaki bir sürücü ile 30 üzerinde yaşı olan sürücünün davranışları kesinlikle farklı olacaktır. Ülkemizde; sürücü, melakelerinin büyük bir kısmını deneme yanılma ile kazanıyor. Küçük cc makina işte burada devreye giriyor. Hatayı telefi eder. 35-40 yaşındaki bir kişinin 650 cc ile başlayabileceğine inanıyorum ben. Ama yarış tipi (agresif) makina kesinlikle olmamalı.

Sn. Heinzbrausewetter, BMW yi öyle bir anlatıyorsunuz ki üzerine binince kendi kendine gidiyor. Big Grin Normal motosikletle yapamadığınız ama BMW ile yaptığınız ne var? Anti patinaj sistemi mi? ABS mi? Koltuk ısıtma, elcik ısıtma, elektrikli çam, elektronik süspansiyon. Yarış motorları hariç bir çoğu artık standart oldu. Pardon geri vites var ama o da sadece LT serisinde elektirikli Smile Bir de Gold winde de var.

Alıntı

Değerli Terces ,

Verdikçe veriyorsunuz gazı ,Normal motorsikletler ile yapamayacağınız tuhaf şeyler yapmaya başlıyorsunuz. Çünkü İkarus gibi güneşe ulaşabileceğinizi düşünüyorsunuz. Ama işte İkarus o güneşe hiç ulaşamadı malesef

Motorsiklet üzerinde korkmak iyidir. Korku hayatta tutar insanı. Motorsikletin kendisi değil

Ilk motosikletim 1000 tl iken toplam giyim aksesuarım 3000 tl uzerinde idi. Kask, mont, pantolon, bot şar, eldiven şart. Ama kişisel görüşüm kaskin, botun, eldivenin en ama en iyilerinden alinmasi.

Motosiklette tamam ben oldum dediğiniz gün ayvayı yediğiniz gundür. Yeni şeyler deneme kıpırtıları insanın bir yanında başlarsa ilacı motosiklete binmeye ara vermektir. Iki arıza bırakan kazam da bu yüzden başıma geldi.

Motosiklete binip de korkuyu hissetmediğim gün olmadı. Motosiklete oturduğumda gözüme normalden büyük göründüğü veya hiç kokrku hissetmediğim günlerde geri inip evime gitmeyi adet edinmişimdir.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
Alıntı: Motosiklete binip de korkuyu hissetmediğim gün olmadı. Motosiklete oturduğumda gözüme normalden büyük göründüğü veya hiç kokrku hissetmediğim günlerde geri inip evime gitmeyi adet edinmişimdir.

Saygılarımla

İşte benim motoru satıp bir süre yenisini almamamın nedeni tam da bu.

Benim ilk motorum ile malzemelerim neredeyse aynı ücretteydi. Doğru insanlardan tavsiye ve öğüt aldığım için çok şanslıyım.

Alıntı

(07-02-2015, 10:34 PM)turkmenoglu demiş ki:

Değerli Terces ,

Verdikçe veriyorsunuz gazı ,Normal motorsikletler ile yapamayacağınız tuhaf şeyler yapmaya başlıyorsunuz. Çünkü İkarus gibi güneşe ulaşabileceğinizi düşünüyorsunuz. Ama işte İkarus o güneşe hiç ulaşamadı malesef

Motorsiklet üzerinde korkmak iyidir. Korku hayatta tutar insanı. Motorsikletin kendisi değil

Ilk motosikletim 1000 tl iken toplam giyim aksesuarım 3000 tl uzerinde idi. Kask, mont, pantolon, bot şar, eldiven şart. Ama kişisel görüşüm kaskin, botun, eldivenin en ama en iyilerinden alinmasi.

Motosiklette tamam ben oldum dediğiniz gün ayvayı yediğiniz gundür. Yeni şeyler deneme kıpırtıları insanın bir yanında başlarsa ilacı motosiklete binmeye ara vermektir. Iki arıza bırakan kazam da bu yüzden başıma geldi.

Motosiklete binip de korkuyu hissetmediğim gün olmadı. Motosiklete oturduğumda gözüme normalden büyük göründüğü veya hiç kokrku hissetmediğim günlerde geri inip evime gitmeyi adet edinmişimdir.

Saygılarımla

Sn.Terces ,
Umarim siz artik motorsiklet kullanmiyorsunuzdur . Gerçekten bu zamana kadar kaza vs yapmamış iseniz tamamen şans demekten kendimi alamıyorum çünkü motorsiklet kullanmak ile silah kullanmayı nasıl bağdaştırıyorsunuz ! Sizi okuyan da sanki herkes silah taşıyor zannedecek ! Çok güvenli bir motorunuz olsa da , hiç kusurunuz olmasa da , trafikte size hele de TR şartlarında çarpabilir . Ancak silahta aynı durum sözkonusu mu? Yoksa siz silahınız var da dışarıda sürekli silahlı bir tehdit altındayım her an hazırlıklı olmalıyım diyenlerden misiniz !
Selamlar .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi