Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumumuzun Motosiklet Kullanıcıları
Kısacık motosiklet geçmişimde hemde aylarla ifade edilebilecek kadar kısa zamanda kaza yapınca, motor sevdamızı gönülde yaşatmaya devam ediyoruz. 2007 yılı nisan ayında aldığım çançinçon (Mondial MCT 250) ile 2007 Temmuz sonunda kaza yaptım ve sağ dizde kırık oluştu ki halen acısını çekiyorum. Fakat buna rağmen 2009 yılında ikinci ameliyattan bir hafta geçmeden arkadaşın motoruyla samsun-çorum yapacak kadar gönülden sevdalıyız. Kişi hayatta nefes alıyorsa motor da bu nefesin parçası olmalı bence. Şuan evli ve 2 çocuk babası olarak ne zaman maddi olanağı artırırsam, işte o zaman alacağım küheylan inşaALLAH Suzuki V-STROM DL 650 olacak. İlk motorumun bana hitap etmediğini ancak binince anlayabildim bir iki hafta içerisinde satılığa çıkardım ama o satılana kadar kazaya kurban gittim.

[Resim: jLrLd9.jpg]

Merette öyle bir vibrasyon vardı ki Samsun-Çorum arasında en az 5-6 tane somun eksiltip, bir yerleri dökülüyordu, sürücüyü bol bol kaşınmaya sevk ediyordu.

Alıntı

Sn. Bestamik19, DL-650 güzel makine Allah gönlünüze göre versin. Benim de hedefimde 1200 GS var. Ama ne zaman alırım bilmiyorum. Çocuklar biraz büyüsün de ...

Alıntı

(06-02-2015, 10:50 AM)levent_cc demiş ki: Sn. Bestamik19, DL-650 güzel makine Allah gönlünüze göre versin. Benim de hedefimde 1200 GS var. Ama ne zaman alırım bilmiyorum. Çocuklar biraz büyüsün de ...

Sn. levent_cc, aynen ben de DL 650'yi beğeniyorum. Ama kullanma fırsatım olmadı.
1200 GS'i ben de çok isterim Smile Gerek dengesi, gerek manevra kabiliyeti, gerekse motor gücü ve donanımı tam istediğim gibi, lakin fiyat olarak rakiplerine göre baya pahalı.
Saygılarımla.

Alıntı

DL 650 ve 1200GS Her iki motorsikletide kısa sürelerde de olsada sürme fırsatım oldu.

DL 650 müthiş hakikatten, Kurşun işlemez motoru.
İçerisine tereyağı sürülmüş gibi hissettiren ,suzuki klasiği harika şanzımanı.
Lakin eski jenerasyonlardandı sürdüğüm. Ağırlık merkezi çok yukarıda. Yavaş manevralarda, Boy 1,80 altı ise sıkıntı verebilir. Frenler pek iyi sayılmaz.

1200GS Sürücünün yapması gereken herşeyi kendisi yapıyor.
Dolayısı ile motorsiklet sürüşü melekelerini köreltebilir. En kötüsü ise İnsanı İkarus sendromuna sokabilir. Kısacası GS alacağınıza bir araba alıp binin Smile
1200GS Sürücülerini kızdırayım biraz , Yada motorsiklete binmeyi bilmiyorsanız ve pahalı bir skuter almak istiyorsanız, Elbette gidip bir GS alabilirsiniz.

Selamlar
Heinz

Alıntı

(06-02-2015, 01:11 PM)Heinzbrausewetter demiş ki: DL 650 müthiş hakikatten, Kurşun işlemez motoru.
İçerisine tereyağı sürülmüş gibi hissettiren ,suzuki klasiği harika şanzımanı.

Sn. Heinzbrausewetter, İyi bir noktaya parmak basmışsınız, BMW modellerinin tek sevemediğim özelliği gürültülü ve sert şanzumanı. Samimiyetinize binayen ben de sizi biraz kızdırmak isterim müsaadenizle Smile Limitlerin içinde kullandığınız sürece hiç bir motorun farkı yoktur( scooter veya süpersport), ama limitleri iyice zorladığınızda GS 1200'ün gerçek kabiliyetleri de sürücüsünün motora hakimiyet derecesiyle doğru orantılı olarak daha fazla görünür olacaktır.
Saygılarımla.

Alıntı

Evet haklı olabilirsiniz ama güvenlik konusunda tek geçerim ben BMW motosikletleri. Panik fren, denge, manevra, konfor... Benim K 1200 GT de koltuk ısıtma, elçik ısıtma, hız sabitleme, elektrikli ön cam, abs ... gibi özellikler vardı. Şanzuman konusunda evet haklısınız alışmak gerekiyor. Yeni modellere bir çok özellik daha eklenmiş. Gürültü konusuna şahsen katılmıyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin. Ben 1200 GS advanture ile güzel bir Türkiye turundan sonra Avrupa turu yapmak isterim şahsen. Big Grin Bakalım kısmet :-)

Alıntı

Değerli mtaner35 ;

Aslında anlatmak istediğim, BMW'lerin Motorsiklet evriminin en üst noktalarında olup , Kullanıcı hatalarını feci şekilde, hatta fazlası ile tolere ediyor olan elektronik ve mekanik aksamlarla donanmış olması.
Yahu viraj içersinde fren yapabiliyorsun işte daha ne Big Grin
Frenleri inanılmaz, yani sanki arkanızdan bir çapa atmışsınızda sizi durduran oymuş gibi. Üstelik kafadan hiç dalmadan. Undecided
Efendim paraleverler , teleleverler.Virajı falan kendi dönüyor zaten Kontra falan uygulamaya gerek yok .Boxer motorlarından dolayı Ağırlık merkezleri o kadar aşağıdaki , Motorcu tabiri ile çılgın gibi "filikıbıl".

De işte herkes böylemi motosiklet kullanmak istiyor, sorun burada.
Bu Aletlerle çok fazla haşır neşir olunca.İnsan kendini herşeyi yapabilirmiş gibi hissediyor. Hepimiz rastlamışızdır,Sırtında reflektif yelek ,Kafada Schubert yarım açılır beyaz kask, Çılgın gibi gazlayan bir GS'li...
Başka bir motorsiklete geçince, Gerçek motorsiklet huylarını ,dinamiklerini unutuyor,Sudan çıkmış balığa dönüyorlar.

Dikkat Edin BMW'nin Müşteri profili hep aynıdır değişmez. Sanki Koca dünyada sadece BMW motorsiklet üretiyormuş gibi düşünmelerinin sebebi, yukarıda saydıklarımdır.
Onu ya çok seversin , yada benim gibi Motorsiklet sürüş dinamikleri açısından muhafazakar biriysen nefret edersin. Rolleyes

Selamlar
Heinz

Alıntı

(06-02-2015, 04:59 PM)Heinzbrausewetter demiş ki: Değerli mtaner35 ;

Aslında anlatmak istediğim, BMW'lerin Motorsiklet evriminin en üst noktalarında olup , Kullanıcı hatalarını feci şekilde, hatta fazlası ile tolere ediyor olan elektronik ve mekanik aksamlarla donanmış olması.
Yahu viraj içersinde fren yapabiliyorsun işte daha ne Big Grin
Frenleri inanılmaz, yani sanki arkanızdan bir çapa atmışsınızda sizi durduran oymuş gibi. Üstelik kafadan hiç dalmadan. Undecided
Efendim paraleverler , teleleverler.Virajı falan kendi dönüyor zaten Kontra falan uygulamaya gerek yok .Boxer motorlarından dolayı Ağırlık merkezleri o kadar aşağıdaki , Motorcu tabiri ile çılgın gibi "filikıbıl".

De işte herkes böylemi motosiklet kullanmak istiyor, sorun burada.
Bu Aletlerle çok fazla haşır neşir olunca.İnsan kendini herşeyi yapabilirmiş gibi hissediyor. Hepimiz rastlamışızdır,Sırtında reflektif yelek ,Kafada Schubert yarım açılır beyaz kask, Çılgın gibi gazlayan bir GS'li...
Başka bir motorsiklete geçince, Gerçek motorsiklet huylarını ,dinamiklerini unutuyor,Sudan çıkmış balığa dönüyorlar.

Dikkat Edin BMW'nin Müşteri profili hep aynıdır değişmez. Sanki Koca dünyada sadece BMW motorsiklet üretiyormuş gibi düşünmelerinin sebebi, yukarıda saydıklarımdır.
Onu ya çok seversin , yada benim gibi Motorsiklet sürüş dinamikleri açısından muhafazakar biriysen nefret edersin. Rolleyes

Selamlar
Heinz

Sn. Heinzbrausewetter,

Tespitlerinize aynen katılıyorum , altına imzamı atarım. Smile
Demek istediğinizi anladım, kullandığım motor bana çok fazla yardımcı olmasın, hatta biraz hırçınlık yapsın ve hatta tepkileri tahmin edilemez olsun diyorsunuz Smile
Saygılarımla.

Alıntı

Değerli mtaner35 ;

Yok yahu, Param yok diyorum 79000 TL şu an GS Big Grin

Latife bir yana , Gayet güzel anlamışız birbirimizi , Ben motorsiklet gibi bir araç kullanmak istiyorum. Motorsikleti yeniden yorumlamış bir Abominasyon değil Big Grin

Selamlar
Heinz

Alıntı

Smile)) Sayın Heinzbrausewetter, anlatım tarzınız gerçekten çok hoş Big Grin Ben bu karşılaştırma konusunda daha fazla birşey yazmayacağım zira bu uzaaarrrrrrrrr gider Smile
Sayın mtaner,
Gerçekten araç gibi kullanmak istiyorsanız hele şehir içinde ben yine BMW diyeceğim ama 1200 gs değilde F650 f 800 diyeceğim.
Sn. Heinzbrausewetter BMW den başka motor yok diyenler grubundaymışım gibi hissettim kendimi şimdi Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi