Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumumuzun Motosiklet Kullanıcıları
Sn Kara45,

Ne yaptınız, söylenir mi bu. Eski kasa R6 lar her zaman içimde uhte olarak kalmıştır. Hayatımda gerçekten sahip olmak istediğim sadece 2 motosiklet oldu.

2005 lerin yamaha r6 sı, 5 yıl boyunca evde ve işte ekran koruyucum oldu. Cüzdanımda resmini taşıdığım gün bile oldu. Ömür boyu da içimde kalacak. Kendileri ile birlikte eskimek isterdim.. Allah size güle güle kullanmayı nasip etsin, tekeriniz düz bassın.

Yine o dönemlerin honda horneti.. Kendileri benim gözümde beyaz şövalyenin atı idi.. Onu ilk gördüğümde motosiklet bu evet dedim. Resmen yüreğimi doldurdu.

Ne yazık ki hemen ikisinin de kasasını değiştirdiler, ikisinin de tüm zerafeti ortadan kalktı. R6 ya iki taraflı egsozu taktıklarını gördüğümde ağlayacaktım benim param olana kadar piyasada eskilerin düzgününden kalmaz diye. Geçmiş zaman işte..

Henüz R6 ya muadil bir benelli veya browning yapılmadı. İçinizin rahattır eminim ki.

Saygılarımla

Alıntı

(02-02-2015, 11:35 PM)BekciHursit demiş ki: Sayın Kara44,

Üstadım seçimlerinizden çok rafine bir motor sevginizin ve bilginizin olduğu anlaşılıyor. İstanbul Parkı dönen biri olarak kanaatim şu an 600 lük kategorisinde pist için en ideal olanı R6. Ama kilo ve boy sorunsalı mecburen deli 1000rr a meyletmemimize sebep oluyor Smile)

Saygılar

Sn. BekciHursit; esasında profesyonel yarışçı olmayanlar için 600 cc her zaman pistte daha başarılı süreler getirir, sebebi malumunuz hafifliğinden dolayı virajlarda daha kolay yatması ve kontrolü. Ama şu düzlükler yok mu Smile Düzlüğe çıkınca da 600 cc güçsüz kalıyor Smile
Ama şu bir gerçek, CBR 1000 RR diğer rakiplerine göre çok daha stabil ve güvenli bir sürüş hissi veriyor.
Saygılarımla.

Alıntı

(02-02-2015, 11:49 PM)turkmenoglu demiş ki: Eski kasa R6 lar her zaman içimde uhte olarak kalmıştır.

Sn. turkmenoglu, 2006 yılında R6 yeni kasaya geçmeden önce limited edition bir rengi gelmişti, sarı ve siyah renkli yanılmıyorsam üstünde Rossi imzalı sticker vardı. Az sayıda da gelse yakından görme ve kullanma şansı bulmuştum.
Saygılarımla.

Alıntı

2002-2006 arası Honda CBR 600F
Şu sıralarda 250cc Suzuki İntruder, Haftasonları istanbul trafiğinde keyifli kaçışlar yaşıyorum hava müsaade ettikçe
Kısmet olursa onu da bir Harley D. ile değiştireceğim önümüzdeki aylarda, uzun yolda küçük cc motor yoruyor.
Saygılarımla.

Alıntı

Bir ara takip ettiğim motor form sitesinde en zirvede olan konu 250 cc motorlardı. Burada ise tam tersi gibi bir şey olmuş.600cc ve 1000 R konuşuluyor. Big Grin

Alıntı

Son sahip olduğum motor Honda CBR 600F 2012 yılında sattım ve motora birdaha binmedim,Adana da çocukluğumda peugeot mobilete binerdim sonrasinda da Adanada Mz ve Java kullandim ancak bir defa bile kaza tehlikesi geçirmemişken,İstanbul da trafiğe her çıktığımda irili ufaklı tehlikelerle karşılaştım.. Bu sebepten 1200 tl ye Bell kask ve yine hatrı sayılır bir paraya Revit mont satın almıştım fakat bunlar bile kendimi güvende hissetmeme neden olamadı.. Özellikle ticari taksi ve özel halk otobüsleri başta olmak üzere bayan sürücüler,hafriyat kamyonları minibüsler ciddi kaza riskleri olusturuyordu son olarak unkapani köprüsü uzerinde karşi seritte meydana gelen motor ve midibüs kazasini bizzat gördükten sonra motor sevdama bir anda son verdim.. Saygılar

Alıntı

[Resim: 16af3d55-99fe-4e83-936e-a28fce41f8d9_zps9ok4chcz.jpg]

BMW R1200C Independent, 2004.
(Diğeri HD Brakeout CVO, o biraderin. Aslında ikisi de onun ama ben kiraladım sayılır 2 yıllığına BMW'yi Big Grin )
Başlangıç için biraz büyük oldu ama, büyük-müyük idare edeceğiz artık Smile
Bu arada, Honda'nın düzenlediği 2 seviye "Güvenli sürüş 2" eğitimini aldım (Eylül 2014). Oldukça yararlı oldu. Bundan sonra da, fırsat buldukça eğitimlere devam edeceğim. "Tavsiye eder misiniz?" diye sormak isteyen olursa: "Evet, şiddetle tavsiye ederim".
Keşke silahlar için de o seviyede eğitim veren olsa...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
[quote='mtaner55' pid='286630' dateline='1422908650']
Sn. turkmenoglu, haklısınız, ne yazık ki Ankara motosiklet için pek uygun bir yer değil. Soğuğu bir yandan, öbür yandan da trafikte yaşanılan olumsuzluklar. İnanın İstanbul'da 3 saat araç kullanın Ankara'da yarım saatte yaşadığınız gerginliği yaşamazsınız. Dolayısıyla motosiklet kullanmak daha da zor. Ama ne yapalım şeytan da dürtüyor Smile
Sn. Kara45; benim pist tecrübem çok kısıtlı, sadece bir kez antrenman amaçlı körfez pistine girip 5-6 tur attım. Ama bu tecrübe bile tam bir yarışı bitirmenin ne kadar zor olduğunu öğrenmeme yetti. Sizi gönülden tebrik ederim. Dışardan görüldüğü gibi kolay bir şey değil kesinlikle. 2015 R6 yı da çok merak ettim açıkçası. Ama benim gönlüm hala Repsol'den yana. Smile
Sn. ertugrulgazi; F 650' ye bir türlü alışamadım ben. Hem safkan Alman olmayışı, hem de görece güçsüz motorundan dolayı hiç sevemedim. Belki de benim tecrübe ettiklerim biraz hor kullanılmış olmalarından kaynaklanıyordu. Transalp'i ise çok severim çok keyifli bir motordur. Gerçi benim teşviki mesaim daha çok onun abisi sayılabilecek Varadero ile oldu. Varadero'nun yeri ben de ayrıdır Smile
Bir de aynı sizin gibi bisiklete binmeyi gerçekten düşünüyorum, spor amaçlı hem de keyifli bir aktivite olacağını düşünüyorum, hem de yakıt masrafı yok Smile
Saygılarımla.
[/

Sn. mtaner55, bisiklet apayrı bir dünya. Ben de spor olsun diye başladım. Şu anda tutku halinde aramızda bir bağ var. Bütün tanıdıklarıma şiddetle tavsiye ediyorum.

1000 lik motorda BMW 1150 GS aşk derecesinde mâşûkumdur. Piyasaya çıktığı 1999 yılından beri resmi duvarımda, bilgisayarımda ve telefonumda eksik olmamıştır. Sırf kullanınca sevdama toz konar diye almadım. Hâlâ gördüğüm zaman içim cızz eder....

Alıntı

Sırası ile;

Skyteam ST200 çançinçon Rolleyes 10K Km.
Hyosung GT250 Eeeeh işte 15K Km.
Suzuki DRZ400 SM (Hooligan)Big Grin 25K Km.
Yamaha MT-03 Komüter 20K km.

Şimdilerde bir Ahbabımın Yamaha MT09 ,'u ile Kartal-Mecidiyeköy yapıyorum.
Yeni motorsikletim ,sanırım bu modelden olacak.Blush

Alıntı

Selam arkadaşlar,
Bende Ankara'lı motorculardan biriyim. 250 cc Hysoung GV 250 ile başladım. Malumunuz bir süre sonra yetmemeye başladı. Ayrıca konfor hiç yoktu. 6 ay sonda Bmw K 1200 Gt aldım. Zeminin kar ve buz olmadığı her koşulda; 4 yıl yaz, kış, yağmur, çamur, soğuk, sıcak demeden bindikten sonra geçen sene kendisi ile vedalaştım. Şu an bir motorum yok ama en kısa zamanda almayı planlıyorum.

[Resim: 37117_1574187507571_1658227_n_1.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi