Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Milli özgün tüfek MPT76 - HK417 karşılaştırması
AR 15 tabanlı bir silahta, regülatör ve short pistondan hazzetmedim.AR 15 sisteminin doğasına aykırı. Öte yandan silahınız hayırlı olsun. Bilindik HK kalitesi. Regülatör kısımını da fotoğraflayabilirmisiniz? Short piston yapısı ile beraber.
İyi günler.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ilksurfer, alone61
Bu resimler internetten

[Resim: hk_mr556-a1_26.jpg]

[Resim: hk_mr556-a1_18.jpg]

[Resim: hk_mr556-a1_1.jpg]
[Resim: hk_mr556-a1_2.jpg]

[Resim: hk_mr556-a1_24.jpg]

[Resim: hk_mr556-a1_25.jpg]

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
lupus, alpago, alone61, FRD, Antiterör, xlcod3r, Sabri, heisenberg, Gravis_Pro, GullyFoyle, karabasan, şekerlioğlu, husrev
Fotoğraflar için teşekkürler. Konuyu takiben bütün mesajları okudum. HK nın nasıl ve ne amaçla üretildiğini sn. Lupus yazmış buradan tekrarına gerek görmüyorum. HK nın ince noktası regülatör, regülatör başı ve kısa stroklu pistonunda yatmaktadır. Klasik bu silahlarla defalarca atış yapmış biri olarak falan filan şeklinde de lafa girmeyeceğim.
HK nın regülatörü alışılagelmiş regülatörlerden biraz farklı. Regülatör başına takılmış gaz pistonları geri tepme basıncının kaybını önlüyor. Ancak oluşturduğu artefaktı fazla olan mühimmat bu silahta her zaman sorun yaşatacaktır. Boş kovan tahliyesi yapmayan, yada boş kovanı tahliye edip yatağa fişek sürememeye başlayan silah gerekli basıncı sağlayamıyordur ve piston vuruşu mekanizmayı yeterince geri itemiyordur.Regülatör delikleri ve namlu üzerindeki gaz kaçış deliğinin her daim temiz olması gerek ki buda bu silahın handikapı bence.
Tabii çoğunlukla S konumunun ne işe yaradığını bile tam anlamıyla bilmeyen kullanıcılarında olduğunu unutmamak lazım.
Hayırlısıyla engin bilgili mühendislerimiz şu yerli silahı tam anlamıyla çalışır vaziyete getirirlerde biz de "İşte bu bizim silahımız" diyerek şişiniriz. Ha Bora gibi LAPUA fişekten başkasıyla isabet kaydedemem ben dersede assault rifle olacak sonuçta. 300 metrede 20 cm çaplı bir isabet yüzdesiyle de yetiniriz icabında.

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
tirendaz, heisenberg, ugurucar57, Gravis_Pro, Antiterör, GullyFoyle, ErDiNi78, blacksea, karabasan, zarif_, FRD, Tonyukuk ÖTUKEN, lupus, şekerlioğlu, husrev, bilhan, alone61, Ozan60
Üstadım ağzınıza sağlık. Yazılarınızı okumak ayrı bir keyif.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
xlcod3r

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi