Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumda GPS BACKTRACK kullanan üyemiz var mı ?
Dün sipahiler ava uğradım. Gps bactrakt kullanmak isteyen varsa , sipahiler avda son 2 adet kalmış. ( En azından teşhirde 2 adet gördüm , belki depolarında başkada vardır . Bilemem )

Fiyat her ne kadar çok görünsede bu ürün artık getirtilemiyor. İhtiyacı olan bence kaçırmasın.

http://www.sipahiler.com/bushnell-bear-g...ps-pmu7101

Alıntı

Peki bu özellik cep telefonlarındaki Google Maps vs gibi assisted gps ya da sadece gps ile çalışan diğer navigasyon uygulamalarında bulunuyor mu? Ben birkaç tanesinde araştırdım ama bu özelliğe rastlayamadım.

Alıntı

Bahsettiğim programların içinde olmasa da ayrı olarak bazı uygulamalar var. Onları deneyeceğim, sonucu hakkında bilgi veririm.
Uzun süreli kullanımlarda özellikle bu iş için yapılmış cihazların yerini tutmayabilir ama kısa süreli ya da acil durumlarda işe yarayabilir.

Alıntı

http://www.guntack.com/iletisim

Yukarıdaki firma Busnell D-Tour modelinden adetli olarak getirmiş. 350 TL perakende satış fiyatından satıyor.10 nokta işaretleme özelliği var.

[Resim: Oq07EQ.jpg]

Alıntı

bactrack ların normal gps lere göre farkı nedir ? Bende garmin 62sc el gps cihazı var topografya yüklü. Yürüyüş başlangıç noktasına gelmeden 5 dk önce açıyorum uyduya bağlanıyorum ve daha sonra yürüyüşe başladığım yeri etiketliyorum başlangıç diye. Geri dönüşümüde bu etiket işaretine göre yapıyorum. Anladığım kadarı ile gps cihazı olanlar için çok elzem bir cihaz değil backtrack.

Alıntı

Sayın Tolga İlgim.

İki alette gps uydu sinyallerini işliyor. Garmin 62Sc ve diğer benzeri ürünlere , mevcut topografya haritalarının yanı sıra , extradan trafik veya deniz haritaları yüklenebilir.

Gps backtrack türü aletlerle sadece başlangıç noktanıza geri dönebilirken , topografya haritaları yüklü Gps Map ile etrafınızdaki cografi yapının detaylarınıda görebilirsiniz. Buna karşın gps map tarzı aletinizde deniz haritanız yok ise denizde hiç bir işinize yaramazken , Bactrack her yerde çalışır.

Elbette basit bir bactrack ile Gps map tarzı cihazlar kıyaslanamaz.

Alıntı

(02-10-2015, 02:50 PM)comert demiş ki: Sayın Tolga İlgim.

İki alette gps uydu sinyallerini işliyor. Garmin 62Sc ve diğer benzeri ürünlere , mevcut topografya haritalarının yanı sıra , extradan trafik veya deniz haritaları yüklenebilir.

Gps backtrack türü aletlerle sadece başlangıç noktanıza geri dönebilirken , topografya haritaları yüklü Gps Map ile etrafınızdaki cografi yapının detaylarınıda görebilirsiniz. Buna karşın gps map tarzı aletinizde deniz haritanız yok ise denizde hiç bir işinize yaramazken , Bactrack her yerde çalışır.

Elbette basit bir bactrack ile Gps map tarzı cihazlar kıyaslanamaz.

Sayın Comert ;

Açıklamanız için teşekkür ederim. O halde gps map tarzı cihaza sahip olanlar için backtracklar çokta şart değil. Hiç gps cihazı olmayıp ta bir gps mapa 1000 küsür lira veremiyecekler için kullanışlı bir ürüne benziyor ama. Peki birşey sormak istiyorum backtrack da başlangıç noktasını işaretledikten sonra biz ilerledikten sonra ekranda biz ilerledikçe çizgi çiziliyor mu ? Genede ucuz yollu birşey olsaydı alırdım her an yanımda bulunsun diye.

Alıntı

İlerledikçe ekranda çekilen çizgi şeklinde rota göstermesi zannedersem geri dönerken birebir aynı rotada üzerinden geri dönmek isteyenlerin kullanması için amaçlanıyor.. Ama bildiğim kadarıyla bu özellik daha çok alan hesaplaması yapılırken kullanılıyor.

[Resim: LEPgOa.jpg]

Backtraklerde herhangi bir topografik yazılım olmadığı için böyle çizgisel bir rotada göstermiyor.

Sdece gidilecek yön ve kalan mesafenin ne olduğunu gösterir. Bu resimdeki örnekte , geri dönülmesi gereken yolun saat 2 yönünde 2.3 Km olduğunu göstermesi gibi. Bazı modellerde bulunanan enlem ve boylam aralıklarıda gösterilir..

[Resim: 68Rqa3.jpg]

Alıntı

Aklıma gelmişken Sayın Tolgailgim ,

Garmin Gpsmap 62 Sc nin anten pozisyonundan dolayı her zaman dik tutarak bakmalısınız. Gerçi trafik haritası yüklü değil ise topografya haritasında pek sorun çıkartmaz ancak trafik haritası yüklü ise uydu konumlandırma hata payınızı yükseltir. Bu yüksek olursa uydu verisi güvenilmez hale gelir. 10 metre ve üzeri hata payı olan cihazlara veya yazlımlara güvenilmez. Örnek vermek gerekirse İstanbul mecidiyeköyden , kadıköy'e gitmek istediğinizde çanakkale boğazı üzerinden bir rota çıkartabilir ( Tamam bu kadar saçmalamaz belki ama hiç bilmediğiniz bir yörede gps 'niz olsa dahi kaybolabilirsiniz )

Garmin bu konuda iyi bir firmadır.Ancak bulunduğunuz coğrafi konum şartları ve atmosferik olaylardan dolayı en az 3 uydudan sağlıklı sinyal alınamazsa garminin bile hata paylarının yükselmesinden dolayı , gösterdiği veri güvenilmez olabilir. Keza Garmin bile sıfır hata payıyla çalışmayan bir cihazdır.

Cihazınızı ilk açtığınız vakit , uydu arama eksanının solunda konum bilgisine dikkat edin. Rakam 10 dan fazlaysa ya alete yakın manyetik bir metal var , ya da konumunuz ile gps uyduları arasında bir iletişimden bir problem var. Konumunuzu değiştirip yendiden denemeniz menfaatinize olur.

[Resim: 7PmXzN.jpg]

Alıntı

Evet bu durum başıma Bazen geliyor hatta bazen derin kanyonlara falan girdiğimizde uydu ile bağlantı tamamen kopuyor.
Aslında garmin yenilerde bir cihaz çıkardı garmin 64 ve 64s modelleri hem amerikan gps uydularına bağlanıyor hemde rus glosnass uydularına bağlıyor böylelikle cihaz daha iyi çekiyor.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi