Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumda GPS BACKTRACK kullanan üyemiz var mı ?
Sayın Kut4 , ürünü yurtdışında bulmak sorun değil. Sorun bizim gümrükte. Busnellin resmi ithalatçı firması olan Repsoset bile bu ürünü getirtemiyor. Bu firma ile yaptığım telefon görüşmesi sonucunda "Uzun zamandır getirtemediklerini , bir dahada getirmeyecekleri" bilgisine ulaştım. Neden olduğuna dair fazlaca detay vermiyorlar ne yazık ki.

Bireysel alımlarda meblağı en düşük modellerden sipariş geçilirse vergi muafiyetinin dilimin altında kalacağı için belki dikkat çekmez. Ama yinede getirtebilmek şanstır.

Ayrıca ek bilgi olarak vereyim. Bu başlığı okuyanın belki işine yarar. Yuvarlak olan 3 nokta işaretlemeli model ile 5 nokta işaretlemeli D-tour modellerinin kıyaslama videoları , you tube paylaşım sitesinde bolca mevcut. Aralarındaki fiyat farklı 3 nokta ve 5 noktada kaydından ibaret değil.

Sayın Cnrabt'Nin bir önceki sayfada beyan ettiği ilk açlışta uyduyu bulmasının 8-10 dakika bulmasını , ilk okuduğumda abartılı olarak bulmuştum . Ama you tube'da bunu konu ile alakalı bir çok video var.

Ambalajını açıp yaptırğım llk çalıştırmada , D tour 10 saniye civarında bağlanarak beni oldukça şasırttı. Garmin Gsp map bile bu kadar hızlı uydu bulamadı.( En az 3 uydu görmesi lazım)

Kısaca aralarındaki fiyat farklı sadece 3 nokta 5 nokta kayıttan dolayı değil. D tour bariz çok daha hızlı uydu yakalıyor. Açık arazide de bu kadar hızlı olabilirmi ? Dener paylaşırım.

Alıntı

Sayın Cömert

Garmin foretrex 401 için Ebay'dan Sipariş verdim.

198 Usd Ürün + 34 Usd Nakliye + 56 Usd Gümrük = 290 Usd civarı ödedim.

Ürün elime geçermi, Gümrükte sorun/ek masraf çıkarmı yakında göreceğiz Smile

Gelişmeleri paylaşırım.

Saygılar

Tugrul

Alıntı

Garmin 920xt saatlerde de geri donus yolunu bulma ozelligi var.
http://i.ytimg.com/vi/UbtKJCN00Ic/maxresdefault.jpg

Alıntı

Garmin firmasının Fenix ve Tactix modeli kol saatlerinde de backtrack özelliği var sayın İlksurfer . Hatta kendim için Tactix modelini ciddi ciddi almayı düşüyordum.

Ancak kullandığım navigasyon aleti beni bu markadan soğuttu. Her ne kadar garmin bu alanda uzmanlaşmış görüşü hakim olsada , naviasgonu oldukça başarısız. Türkiye haritaları hassas değil. Nerdeyse tüm sapakları kaçırıyorsunuz. Bundan dolayı Garmin firmasının Gps haricinde hiç bir ürününe fazlada güvenmiyorum.

Decathlon mağalarında Dağ bisikletlerinde kullanılması için üretilmiş B'tin Sat count hız göstergesinde de backtrak özelliği var.

[Resim: oAkXyk.jpg]

Ancak kullanılan bu üründe kullanılan dahili pil 15 saat gidiyor. Uzun vadeli kullanımlarda Powerbank gibi portatif bir şarj kaynağıda taşımak gerekiyor.

Bu durumda bakkal , market , benzinlik vs vs yerlerden detarik edilecek kalem pille çalışan Busnell ürünleri , kullanım kolaylığı bakımından öncelikli tercih. Ama bulabilirseniz elbette.

Sayın Tugrul , sipariş ettiğiniz ürün fazla sizi uğraştırmadan gelirse , satın aldığınız ebay linkini yayınlamanızı rica ediyorum. Hatta bir ricada daha bulunayım. Gümrüğe veya başka bir uygulamaya takılırsa tam olarak ne oluyor ? Ve nasıl çözülüyor ? Bunuda bu başlığa belirtirseniz , ilerde benzeri ürünlerden getirmek isteyen veya benzeri duruma düşenlere kaynak olur diye düşünüyorum.

Alıntı

Sayın Cömert

Daha önce bir başka üründe gümrüğe takılan ürün için uygulama şöle olmuştu;

Nakliye+gümrük masrafı dahil satın aldığım ürün için nakliye firması gümrüğe takıldı ihbarı gönderdi.

Telefonla yaptığım görüşmeden sonra nakliye firmasının gönderdiği matbu formu doldurup ve ürünü satın aldığım web sitesi sayfasının linkini ( fiyat ve ürün özelliğini kontrol etmek için sanırım ) emaille gönderdim.

Ek bir masraf ödemeden nakliye firması gümrüğü yapıp iki gün sonra bana ulaştırdı.

Benzer bir uygulama yaşıyacağımı düşünüyorum.

Mart 3-14 arası teslimat görünüyor.

Gelişmeleri yazarım mutlaka

Saygılar

Tugrul

Alıntı

B'twin sat count hakkında verdiğim bilgide bir yanlışlık olmuş sayın forum üyeleri.Bu üründeki bactrack özelliğini kullanabilmek için önceden Bilgisayar üzerinden rota yüklemek gerekiyormuş.

Yani konumuzu cihaz üzerinden işaretleyip , aynı noktaya geri dönme gibi bir özelliği yok veya okuduğum kaynak bu durumu böyle yorumladı.

Bizzat kendim kullanmadan da tam olarak nasıl çalıştığını anlayamacağım için. B twin ile ilgili bilgilerin tamamını yok saymanızı rica ediyorum.

Alıntı

Sayın Cömert

Garmin Foretrex 401 bugün adresime masrafsız teslim oldu Smile

[Resim: r0t3fb.jpg]

Ebaydaki Satıcısının adı : CEShowroom

Saygılar

Tugrul

Alıntı

Güle güle kullanınız sayın Tugrul. Hatta kullanırken nasıl kullandığını , özelliklerini açıklayan bir başlık açınız ki , bu markanın bu modelini merak edenler için kaynak olsun.

Alıntı

Sayın Tugrul , cozen34@hotmail.com e- mail adresime boş bir mesaj atarmısınız ? Sizden bir talebim olacaktı.

Alıntı

yolladım Sayın Cömert

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi