Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumda GPS BACKTRACK kullanan üyemiz var mı ?
(20-01-2015, 02:44 PM)comert demiş ki: 500 metre , tipi gibi zor bir hava koşulunda tatminkar bir ölçüm mesafesi gibi geldi. En azından bana göre.

Hedef Koca bir bina idi, ama o havada bir av hayvanından ölçüm alırmı emin değilim.

Alıntı

Eğer ilgilenen olur ise elimde Garmin 60CSX modeli navigasyon mevcut. Pil ile çalışıyor. Su ve toz koruması mevcut. Sanırım darbelere de dayanıklı. İçerisinde topoğrafya haritası var diye biliyorum pek inceleyemedim. Harita satın alınabiliyor. İlgilenen üyelerimize 350 TL gibi bir fiyattan verebilirim. 0507 356 67 58 numaralı telefondan ilgilenenler ulaşabilirler.

Mesajım konuda kirliliğe sebebiyet veriyor ise eğer silebilirsiniz.

Saygılarımla.

Alıntı

Mesajınız bana göre konuda herhangi bir kirlilik yapmıyor Sayın Katip19 ,

Hatta Backtrack tarzı bir ürün bulamazsam, B planı olarak alternatiflerim arasında bulunan , satışa sunduğunuz ürünün aynısını aldım. konu başlığında sorulan ürünle bu ürünü kıyaslamak , Tablet bilgisayarla , abaküs kıyaslaması gibi kalır.
Ürün gerçekten harika.

[Resim: 99r9Q5.jpg]

İnternet hem faydalı , hemde sinir bozucu bir icat. Bir takım ihtiyacınız olan ürünlerin varlığından haberdar olabiliyorsunuz ama bunu Türkiyede bulmak hakikaten büyük şans..

Kullanmak için herhangi bir ekipmanı Türkiyeden satın almak istediğinizde , Muhtemen başınıza gelecek olan olaylar , aşağı yukarı şöyle gelişiyor..

Satıcı firmanın web sayfasında ürünü buluyorsunuz , stok'tada görünüyor. Fiyatıda uygun. Kafadan satın alma işlemi yaparsanız sistem kredi kartından parayıda çekiyor. Ürünün gelmesini bekliyorsunuz. Gelmeyincede firmaya arayıp , siparişin akibetini soruyorsunuz. Ve malum cevap " Stokta yokmuş". " Onun yerine bunu verelim" . Satıcı firmada para iadesi istiyorsunuz, , firma iade edermi ? ederse ne kadar zamanda eder , Şansa kalmış.

Başka firmalardada aynı ürün var ama tecrübe kazanmışsınız arayıp stok soruyorsunuz. Aynı cevap "stokta yok". madem stoğunuzda yok , neden web sayfasında satış işlemi aktif ? Yine malum cevap " O kadar yoğunlar ki , güncelleyemiyorlar"

Ben bu konu hakkında iki farklı alternif mantık yürüttüm. Firma hasbel kader bir web sayfası yaptrıyor. Firma büyük bir firma değil ise web sayfasının güncel tutulması ve geliştirilmesi için ödemesi gereken parayı gereksiz buluyor. Kendilerince gereksiz olan bu bedeli ödememek için , güncelleme yaptırmıyor , Güncellemeyi yapmayı kendileride bilmiyorsa , ürün web sayfasında satışta hazır bir şekilde görünüyor.

İki farklı satış firmasının aynı ürünü satışında döviz kurundan kaylaklanan TL bazında fiyat farkınıda görünce , Pahalı satış yapıyor gibi görünen firmada size otomatikman " Kazıkcı firma " olarak göründüğünden , ürünü bulamadığınız ve bu olaydan iyice sıkıldığınız için mecbur pahalı satış yapıyor gibi görünen firmaya ulaşıyorsunuz. Ama yine malum cevap "Stokta yok"

İkinci yürüttüğüm mantık hiç bir firma stok tutmak istemiyor. Satış yapttığı vakit , toptancıdan alıp , müşterisine göndermeye meyilliler. Ancak toptancıda dahi olmadığını ancak güncel satış yaptıklarında , müşteri talebini tedarik edebilmek için , toptancıya sipariş verdiklerinde öğrenebiliyorlar.

Her iki durumdada satıcı ,müşteri tarafından uyarıldığı halde , olmayan ürünün sayfası web satış sitesinden kaldırılmıyor. Ürün sanki varmış gibi satış modlülü aktif şekilde teşhir ediliyor.

Şansınızı 2.el bulmak için denediğinizde , 2. el satıcısı ürünün piyasada bulunmadığının farkındaysa , kullanılmış ürüne , sıfır ürün bedeli isteyebiliyor. Hemde aksesuar olarak kutusundan çıkan aparatların içinde , bir sürü eksiği olduğu halde. İşinize gelirse.

Kıssadan Hisse : Bir ürünü istiyorsanız ve web üzerinden alacaksanız mutlaka stok sorun. Ve stokta bulursanız , bulduğunuz an alın. TL bazında iki farklı fiyat görüyorsanız satışa çıktığı tarihteki döviz kuru farkındandır.

Kullanımı oldukça basit olduğu için Backtract almak istemiştim. Busnell ithalatcısından gümrük uygulamalarından dolayı uzun süredir gelmediğini ve gelemeyeceğini öğrenince , şansımı perakende satıcı firmaların , teşhirde , stoklarında olanlardan denemek istediğimde de olmayan ürünün satışını olayına denk geldim.

Sonuç olarak , Gps Backtrack alayım derken Gsp Map tarzı bir ürün aldım. Backtract sahibi olanlar , ellerindekilerin kıymetini bilsinler.

Alıntı

Sn. Comert,

Backtrack modeli, Bursa da bir Av bayii arkadasımizda var idi. Eğer isterseniz halen elinde olup olmadıgını öğreneyim.

Saygılar.

Alıntı

Sayın Kut4 , bahsi geçen bayi e- temin ise , sayfasında görünüyor ama ellerinde yok.
Başka bir firmaysa , sizede zahmet olmayacaksa , stok durumunu öğrenip haber verirseniz sevinirim..

Her ne kadar Gsp map aldıysamda , kullanımı oldukça kolay olan backtrack tarzı bir ürüne denk gelirsem alırım.Bu yüzden sayın üyelerimizden ricam , kullancısı varsa bu başlığa fikir beyan etmeye devam etmeleri.

Alıntı

Bir sınıf üste çıkacaksanız, Garmin Etrex fiyatı uygun, pili uzun giden bir model. Artık çoğu telefonda GPS veya şebeke destekli A-GPS olsa da, açtığınızda pil yarım gün dayanmıyor. Bu sebeple gerçek bir GPS cihazı mantıklı seçenek, el tipi E-trex faturalı 400 lira civarına bulunabiliyor, ayrıca canlı bir ikinci el piyasası var- o da yeni Mp3 çalan, navigasyon ekranlı GPSler yüzünden gerçek GPS cihazlarının ucuzlaması rüzgarında ilerliyor...

Dağcı-paraşüt-enduro forumlarına bakın, E-trex türü Garmin-Magellan-Silva-Suunto-Lowrance marka iyi GPS cihazları satışa çıkıyor, AA tip kalem pille çalışmasına dikkat edin, her yerden yedeğini bulursunuz, şarjlı pille de kullanabilirsiniz.

Alıntı

Sn Cömert,

Maalesef bizim av bayisi arkadaşımızda da tükenmiş.

Alıntı

Göstermiş olduğunuz alaka ve girmiş olduğunuz zahmet için teşekkür ederim Sayın Kut4..

Nerdeyse , gerek ithalatçı firmayla ve gerekse satıyor gözüken av bayillerinden ,1 aydır bu ürünü bulabileceğim yer ararken Antalyada bir av bayiisinde denk geldim. Ve galiba Türkiyede ambalajında satılan son Busnell D-Tour modelini satın aldım.

[Resim: 12Z1kb.jpg]

Bu ürünü araştırırken , çevremde her kime anlattıysam çok ilgilendi.Çünkü çoğu ilk defa böyle bir ürünün varlığından haberdar oluyordu. Avcılık ve outdoor aktivilerinde hayat kurtaracak kadar önemli , mantıklı kullanılırsa şehir içinde bile rahatlıkla kullanılabilecek , bir O kadar da kullanımı basit bir ürün.

Güzel ülkemizin , akıl mantık sınırlarını zorlayan , sapma sapan gümrük uygulamalarından dolayı , bu tür ürünleri istesenizde bulamıyorsunuz. Hatta sizlere tavsiyem , kullanmak için ihtiyacınız olan almayı düşündüğünüz bir ürün varsa , satın alma işlemini ertelemeyin , hemen alın. Yoksa bir daha bulamayabilirsiniz.

Alıntı

Aleti aldık almasına ama bunu bulana kadar edindiğin alternatif bilgileride paylaşmak istedim. Belki, bu tarz ürünlerle ilgilenen üyelerimizin işine yarar.

Arkadaşlar , Ne yazık ki bırakın sıfırını , ürünün piyasada 2. eli bile yok. Bugün öylesine biraz kullandım. Kullanımı oldukça basit. Hatta şehir merkezinde önünüzü binalar çıkığı için yolunuzu uzatmak durumunda kalıyorsunuz.Ama alet işaretlediğiniz noktaya öylede , böylede getiriyor.

Aletin doğru yönü göstermesi için yere tamamen paralel olması gerekiyor. Dik tutarsanız farklı bir yönü gösteriyor.

Piyasada çin üretimi ucuz navigasyon aletleri bolca mevcut , Yeni nesil cihazlar trafik yoğunluğunu , radar noktalarını bile gösteriyor. Hatta çoğu telefonda artık internette üzerinden navigasyon standart özellik. Bunlar varken neden backtrack tarzı bir gps pusula alasınız ki ? İnsan düşünmeden edemiyor.

Navigasyon oldukça pil tüketen bir işlem. Araçta kullanıyorsanız ve Araç şarjı ile takviye ediyorsanız pek ala kullanılabilinir. Ama açık arazide yanınızda powerbank extra şarj aleti taşımıyorsanız, maksimum 3 saat kullanabilirsiniz. O da piliniz yeni ve tam doluysa.
3d , sesli ikaz gibi tm yan özellikleride kapatırsanız.

Gerçi pilin üzüerinde mA değerinin yanında Made in PRC yazıyorsa tecrübeler asla yazan değer kadar olmadığını söyler . Diyelimki cihazınızın çok kaliteli pili olsa dahi , şarjlı pil tam bitmeden şarj ederseniz kullanım ömrü kısalır ve en kalitelki şarjlı piller dahi 2000 dolumu zor görür.

Telefonuzda dahili gps modelü varsa , uygun yazılımla internet kullanmaksızın navigasyon yaparsınız ama uzun vadede yapamazsınız. Piliniz 45 dakika bir süre içinde bitecektir.

Bu işin pil kısmı, telefonda gps modülü yoksa ve internet üzerinden navigasyon yapacaksanız , internet hattınızda bölgede çekmesi gerekiyor. Kotalıysa kotanızında müsait olması gerekiyor.

Şimdi işin daha gıcık tarafına geliyorum. Bölge yazılımcı tarafından haritalandırılmamış ise ekranınızda hiç bir şey göremezsiniz.

Daha daha gıcık tarafıysa, orjinal deniz haritalarının 1000 Dolar gibi rakamlardan başlaması. Yani Kara yolu haritası yüklü cihazınız , denizde hiç bir işe yaramaz.

Gps pusula ise her yerde çalışır. backtrack cihazı , denizde dahi nerdeyse her şekilde kulanılabilinir. diyelimki tekne ile açıldınız. Fırtına çıktı ve dalga sizi sürükledi, nereye sürükledi ? Ne kadar sürükledi ? hangi yöne ne kadar gitmeniz gerekiyor ? Veya denizde göz gözü görmeyecek kadar yoğun sise girdiniz. Karanın nerde olduğuna dair en ufak bir emare göremiyorsunuz. Backtrack bu gibi durumlarda çok işinize yaracaktır.

Av kovalarken veya av sizi kovalarken , aksiyonun heyecanı ile etrafınızda yön belirleyecek simgelere bakmamanız ve kaybolmanız gayet mümkün.

Bundan sonra yurtdışını çıkıpta , dönüşte bir şey getirme teklifi yapan bütün dost ve arkadaşlarımdan bu üründen isteyeceğim.

Dediğim gibi ürün şu an piyasada yok. Aynı işi yapan saatler var.
Sahibinden com sitesine detaylı ara ve ilan açıklamalarını dahil et seçeneğine " tracback" yazarsanız sıfır ve 2. el saatlere denk gelebiliyorsunuz. ( Pahalı ama Artık Türkiyede bulabileceğiniz yegane backtrack aleti şimdilik bunlar. )

Gerçi outdoor kullanımı amaçlanan , çoğu saat gps donanımlı.Ancak saattin verdiği bilgiden faydalanabilmek için , haritanızında olması ve ciddi şekilde kullanmayı bilmeniz gerekiyor.

Bazı modellerde navigasyon özellikli olduğu söyleniyor ancak sadece gittiğiniz parkuru işaretliyor ve bazıları bunu ekranında gösterebilirken , çoğunda dolaştığınız parkuru görebilmeniz için yanınızda bilgisayarda taşımak gerekiyor.

Bu başlığı açmama sepep olan backtrack işleminin birebir aynısını ise kol saati olarak Garminin Felix ve Tactix modelleri yapabiliyor.

[Resim: 021213100343_pd-02-lg.jpg]

İki modelde şarj edilebilinir dahili pil kullandığı için , ( 50 saat kullanım süresi ) Bu modeller tercih edililirse ve medeniyetten uzak ve uzun süreli bir aktividede kullanılması planlanıyorsa , Powerbank gibi extra bir şarj cihazıda satın almak mantıklı olacaktır.

Alıntı

Sn comert,

Bu siteden ürünü temin edebilirsiniz. Ülkemize gönderim yapıyor.

http://www.cabelas.com/product/Hunting/H...t104373180

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi