Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tabanca Atış Mesafeleri
24-12-2008, 05:45 PM
Tabanca Atış Mesafeleri
Aslında bu menzil işi de ayrı bir yılan hikayesi.
Aşağıdaki konularda, 9x19 mm mühimmatın, serbest atış ile ulaşabileceği azami menzili ve 100 yardaya kadar takip ettiği trase ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=540

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1122

Yerli firmalar bu tür tanımları '' kaptırma '' amaçlı olarak sıklıkla yapıyorlar. Yukarıda ideal şartlarda tanımlanmış olan verilerin ve menzillerin, pratikteki geçerliliği ve uygulaması, hele hele bunun standard üretim, hizmet tipi silahlardan beklenmesi veya iddia edilmesi, açıkçası abesle iştigalden başka bir şey değildir.

Yurt dışındaki hiç bir üreticinin bu tür tanımlar yapmadığını pek çok arkadaşımız biliyordur. Bunun nedeni oradaki atıcıların büyük çoğunluğunun, kullandıkları tabanca ve mühimmatın gerçek ve pratik manada sınırlarını zaten çok iyi bilmeleridir.

'' Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde, adı yabancıları titreten bir millet olduk. ''
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-12-2008, 06:06 PM (Bu Mesaj 24-12-2008 06:07 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : L@stmohik@n.)
RE: Shark 7500 Atım Raporu
ilksurfer Yazdı:10-15 metrede yeterli diyorsaniz bence de yeterlidir. 50 metre icin yivli var degilmi Sn Lupus... Sahsen 50 metre otedeki bir hedef icin tabanca kullanacagimi ben hic sanmiyorum. Yanimda tufegim yoksa da olaydan uzaklasabilmek icin gayet iyi bir mesafe...

Malesef biz sizin kadar şanslı değiliz sayın ilksurfer, eğer kaçma gibi bir seceneğimiz yoksa 50-100 metreye tabancayla havan atışı yapmak zorunda kalabiliriz Big Grin

Sormazki bilsin, sorsa bilirdi. Bilmezki sorsun, bilse sorardi.
-------------------------------------------------------
Zaman sadece armutlari olgunlastirir, insan yasayarak ve dusunerek olgunlasır.
Mehkut@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-12-2008, 06:46 PM
bence cok mantiksiz mesafeler bunlar bir tabanca icin... 100 metreden hareketli hedefi tabanca ile vurabilmek???

Lutfen forum kurallarini okuyunuz, uymayanlar uzaklastirilacaktir:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=2118

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-12-2008, 07:47 PM
ilksurfer Yazdı:bence cok mantiksiz mesafeler bunlar bir tabanca icin... 100 metreden hareketli hedefi tabanca ile vurabilmek???

Sn İlksurfer,

Açıkçası ben de bu anlamda size tamamen katılıyorum. 25 metre "tabanca" çalışmak için "en uzun mesafe" olmalı bence..

5-15 m de çalışmak için en ideali, öyle değil mi...Big Grin
50 metre, çok ama çok uzun bir mesafe...Sad

Sevgiler
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-12-2008, 10:01 PM
Şaka ile karışık.. 25 m nin ne zor olduğunu bilirim... Ama itiraf ediyorum 50 metreden Kutu kolanın tek mermide vuruluşunu bilirim...

ben değilim maalesef....Sad benim kayınpeder... Benim Berbard ile yanımda vurdu yatarak destekli... inanmayan arkadaşlarım olursa müjdeliyim videosuda var.

İşin kötüsü iki defa....

Menzil işi tabanca için garip...
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-12-2008, 09:44 AM
Benimkisi sadece latife, benimm kendim için bu gözlerle 20 metreden sonrası bile zorlama gibi geliyor. hani sayın ilksurfer gibi m-4 alma şansımız olsa (şöle komando modeli falan olabilir Big Grin) böyle şeylere hic gerek kalmazdı onu vurgulamak istedim.

Saygılar...

Mehkut@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-12-2008, 10:26 AM (Bu Mesaj 25-12-2008 10:27 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : glock19c.)
Ava mı cıkıyoruz yoksa canımızı mı kurtarıyoruz hadı oda degıl polıgonda mı atıs yapıyoruz ben anlamadım acıkcası.
Polıgonların hepsı nızamı 25m daha uzunu yok en azından tabanca atısı ıcın.
Adamı 25 metreden sonra vurup oldurursen sormazlar mı bu adam kacmıyormuydu ne dıye attın adamın arkasından dıye....(hatta 25m de bıle sorarlarSmile)))))
Dupe duz cınayetden baska bırsey degıl bu.
Yok ben sadece polıgonda kullanıcam dersen de 25m buyuk atım yolu olan polıgon zaten yok.
100m tabanca ıle atıs yapmak fantazı ve bosa harcanan mermıden baska bırsey degıldır bence.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-12-2008, 11:59 AM
Tabanca ile 100 metreye yapılsa yapılsa taciz atışı yapılır,Ama iyi bir kullanıcının 25 metreden oldukça iddialı atışlar yapacağına şüphe yok,zira 12 santim namlulu canik shark ve yavuz 16 ile 25 metreden yapmış olduğum ilk 6-7 atışı ortalama 5 santimi geçmeyen bir daire içerisne topladığımı hatırlıyorum,göz ve burun hizasına bir daire çizmiştim.
ogün glock19c li arkadaşımızda vardı yanlış hatırlamıyorsam.
Diyeceğim odurki tabancayla 25 metreye atış yapılır,bu bir güvenlik mensubunun kaçan şahsı durdurması için yapacağı bir atış olabileceği gibi art niyet bazlıda olabilir,bence bu durum tamamiyle yakılan merminin adetiyle alakalı,düzenli olarak atış yapan birinin 25 metrede zorlanacağını zannetmiyorum.
saygılar.
Alıntı Yaparak Cevapla
25-12-2008, 12:33 PM (Bu Mesaj 25-12-2008 12:39 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : glock19c.)
RE: Tabanca Atış Mesafeleri
Belkı haklısınız ama unutulmaması gereken konu 100m de yapılacak atıs sabıt duruyor olmayacakdır ve sızın sılahınızın namlusundakı atıs hızasında 1cm gıbı bır fark yaratmanız 100 metre de 10m relık bır farka sebep olur ee artık sız kosan kacanı yada hareket eden hedefı nasıl vuracagımızı dusununSmile))
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-12-2008, 12:42 PM
RE: Tabanca Atış Mesafeleri
Yahu ben 100m yi afaki bir şekilde yazmıştım. Hedef gözeterek bu atışın yapılması pratik değeri olan bir durum değil. Ben den başka 100 m nin lafını eden olmadığı için kendimi sorumlu hissettim. Biz bu tartışmayı 50 m üzerinden devam ettrsek daha iyi olur gibime geliyor Smile

Saygılar...

Mehkut@hotmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS