Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WEAVER
#1
Merhaba,

Yeni bir marka daha envantere girdi: Weaver.
ABD'nin eski ve bilinen bir markasıdır. Dürbünlerin yanı sıra en çok tanındığı ürünler kızak ve dürbün bağlamalarıdır. Hatta ismini verdiği "Weaver tipi" bağlamaların da yaratıcısıdır. Genel olarak ürünler fiyat olarak hesaplı, (bence) fiyat/performans olarak oldukça iyidir.

http://www.tac87.com/WEAVER,LA_146-3.html#labels=146-3

Çoğu aksesuar ürünü ABD üretimidir. Bazıları Çin üretimi olmasına karşın, belirli bir kaliteyi sağlamakta. Dürbünlerinin yarısından fazlası Japon üretimi. Çin ve Filipinler üretimi olan dürbünler de var ancak bunlar sadece en ucuz modellerde. Benim seçip ithal ettiğim dürbünlerin çoğunluğu Japon üretimi. Dürbünler oldukça küçük, hafif. Optik performansı "orta" sınıf. Yani alacakaranlığa düşmedikçe birinci sınıf dürbünden zor ayırt edebilirsiniz. Artıkıl seçeneği çok fazla değil. Özellikle birinci odak düzlemine yerleşik artıkıl (FFP / F1) sevenler için nisbeten hesaplı seçenekleri var - yine SFP / F2'den pahallı ama bütçeyi nisbeten az yoracak fiyatlarda.

Beğenebileceğiniz bir başka ürün grubu ise silahçı tipi alet takımları:
Her silah sahibinin avadanlığı için gerekli olan "Çekiç ve Panç Seti" ile "Tork Anahtarı" önemli. Silahtaki cıvataların gevşememesi için cıvata yapıştırıcı var (belirli bir miktarın üzerinde kuvvet uygulandığında açılıyor).

http://www.tac87.com/SILAH-TEMIZLIK-VE-B...bels=152-2

Şu an için mini reddot mevcut. 2015 başında "taktik" sınıftan 2 MOA Weaver reddot piyasa sürülüyor. Onlar da ilk yarıyılda envanterde olur.

http://www.tac87.com/MICRO-DOT-SIGHT,PR-639.html


Bence Weaver'ın en önemli yanı, hemen her türlü tüfek ve hatta bir kısım tabancalara uygun optik aksesuarları üretmesidir. Şu an için benim ithal ettiklerim arasında, Rem700, Win70, Mauser K98, Sauer 202 dahil birçok yivli tüfek için optik kızak ve bağlamalar (Weaver, Picatinny, Dovetail) ve hatta birçok yivsize uygun (Benelli'ler, Rem 870, Win 1300) optik kızak takımları da bulunuyor. Ne yazık ki CZ gibi burada popüler, Amerika'da pek satmayan markalara aksesuar yok. Ama onları da soracağım, hatta standart ürün gamına sokmaya çalışacağım.


İthal edilmemiş tüm ürünler ve aksesuarlar isteğiniz üzerine bir sonraki siparişe eklenecektir.

Ve tüm ürünler üreticinin tavsiye ettiği perakende satış fiyatı + KDV olarak etiketlendi.

harun@ctm.com.tr
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Mehmet Emin, Sabri
#2
Merhaba harun bey.

http://www.tac87.com/MANYETIK-BORESIGHT,PR-750.html

Bu ürünü biraz detaylı açıklayabilirmisiniz ? Üretici ne tür tüfekler için kullanılmasını tavsiye ediliyor ? ( Yivli yivsiz , havalı vs vs ? )

Bu ürün kullanılarak hangi mesafeler arasında dürbün sıfırlanabiliyor ?
 
Alıntı

#3
(03-01-2015, 04:18 AM)comert demiş ki: http://www.tac87.com/MANYETIK-BORESIGHT,PR-750.html

Bu ürünü biraz detaylı açıklayabilirmisiniz ? Üretici ne tür tüfekler için kullanılmasını tavsiye ediliyor ? ( Yivli yivsiz , havalı vs vs ? )

Bu ürün kullanılarak hangi mesafeler arasında dürbün sıfırlanabiliyor ?

Bu tipik bir "boresighter". Yani optiklerinizin namlu hattıyla paralel bağlanıp bağlanmadığını kontrol için kullanılan, kaba sıfırlama yapabileceğiniz bir alettir. Namlusu manyetik çelik olan tüm silahlarda kullanılabilir, yani carbon fiber veya manyetik özelliği olmayan namlulara olmaz.

Aparat namlu ucuna tutturulur, mıknatıslıdır. Tutturulma yüksekliğini kabaca optiğin orta hattına gerleştirmek gerekir. Optiğinizin artıkılı ile aparatın optik kısmındaki artıkılın çakıştığını veya paralel hizalı olduğunu kontrol ediyorsunuz. Böylece optiğin montajının yatık veya yamuk olmadığını kontrol edebiliyorsunuz.

Bu aparat belirli bir mesafede sıfırlama yaptırmaz. Sadece montajın doğru yapılıp yapılmadığını tespit eder, kaba sıfırlama yaparsınız. Gerçek sıfırlamalar her zaman atışla yapılabilir.
 
Alıntı

#4
Harun bey mauser 98 için ayak ve bilezik elinizde mevcut mu sitede görünen bir ürün var ama emin olmak istedim sanırım sizinde bir mauseriniz vardı, montaj için nasıl bir ameliye gerekir.
 
Alıntı

#5
(11-06-2017, 02:26 PM)cemyl23 demiş ki: Harun Bey, Mauser 98 için ayak ve bilezik elinizde mevcut mu? Sitede görünen bir ürün var ama emin olmak istedim. Sanırım sizin de bir Mauser'iniz vardı, montaj için nasıl bir ameliye gerekir?

Eğer 98'i dürbün ile kullancaksanız (benimkinde orijinal gez-arpacık duruyor, dürbün takmadım), en akılcı çözüm Weaver/Picatinny tipi veya başka bir tip bağlama (base) takın. Onun üzerine uygun gördüğünüz dürbün ve dürbüne uygun ayak takımı seçersiniz.

Bizde iki markada aradığınız üründen mevcut. Weaver'da Weaver tipi bağlama var, en hesaplı çözümdür. Picatinny ve Weaver için yapılmış tüm ayakları kullanabilirsiniz:

http://www.tac87.com/OPTIK-KIZAK-TAKIMI-...R-746.htmlLeupold'da da Mauser 98 için Standard (Std) tip bağlama var:

http://www.tac87.com/STD-2-PARCALI-BAGLA...R-984.html


Ancak bu bağlamayı sadece Leupold Std tip ayakla kullanabilirsiniz:

http://www.tac87.com/STD-DURBUN-BILEZIKL...-1375.html


Bu bağlamalar tüfeğe özel üretildiğinden, montajı için özel bir ameliye veya silahçı marifeti gerekmez. Tüfeğe özel bağlamalar, doğrudan tüfek gövdesi (receiver) üzerindeki vida yerlerine vidalanacak şekilde yapılmıştır. Bugüne kadar Mauser için bağlama satın alanlardan olumsuz bir geri dönüş olmadı ama bazı Mauser 98'lerde farklılık olabilir. Malum eski zamanların en çok lisanslı üretilen ve klonlanan tüfeklerinden biri.  (Bende Mauser kitabı var: 448 sayfa, 12 sayfası Türk Mauserleri'ne ayrılmış.)
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
cemyl23
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi