Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Av Tüfeği İle Leopar Öldürmek
"Gün geçmiyor ki.." diye başlayan haberleri hepiniz duymuşsunuzdur.. İşte onlara yeni bir örnek daha..

http://www.ntv.com.tr/video/yasam/polis-...oUPFYNG6VA

Hayırdır sn. loclu, videoyu göremedim. Polis kendini vururken leopar desenli bir şeyler mi giymiş? Konular karıştı galiba. Big Grin

Sn pinus sorunun ne olduğunu anlamadım ancak fikir yürüterek bulmaya çalışalım..

1- Video linkini göremediyseniz PC sisteminin güvenlik duvarı izin vermiyor olabilir..
2- Linki buldunuz ancak video açmıyorsa PC sisteminin güvenlik duvarı izin vermiyor olabilir..
3- Linki açtığınızda izlediğiniz video da bulunan şahıs sivil kıyafetli olduğundan polis terimini haberin kendisi ekliyor.. Ben bilmem..
4- Leopar haberinin bulunduğu konuya bu haberin paylaşılması ise her haber için yeni konu başlığı açmanın gereksiz olduğunu düşündüğüm içindir.
5- Şaka için paylaşılmış bir yorum ise yorum yok!
6- Paylaştığım haberde bir link ekleme düzeltme işlemi yapmadım; Yani ilk paylaştığım andan itibaren o link orada.. Zaten düzeltme olursa üstte düzeltildi ibaresi oluyor..

Saygılar bizden..

Sn. loclu,

Birincisi evet şaka. İkincisi videoyu gerçekten göremiyorum, kurum izin vermiyor. Basındaki bu tür sıradan haberlerin paylaşımı için genellikle "Medyadan" konu başlığı kullanılıyor. Yeni konu açmaya gerek yok ki. Leopar ülkemiz için yeni ve önemli bir konu, ama yurtdışında yanlışlıkla kendini vuran bir polisin durumu bu konuya fazla uygun değil.

Selamlar

Yasalara göre ayı vurmak da suç ve ceza gerektiren bir durum. Ama son dönemlerde neredeyse her gittiğim yerde ayı vurmuş veya ortamında bulunmuş. Bunu çekinmeden anlatan insanlara rastlıyorum. Beşte biri doğru olsa bile bu ciddi bir rakam. Sertifikalı olsun bohçacı olsun kimsenin yasayı, hayvanların soyunun tükenmeye yüz tutmasını salladığı yok. Çoğu zaman lafta korumacı ama iş eyleme gelince cebinde o yaban hayvanı için sakladığı fişeklerini okşayıp duruyorlar çaktırmadan.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi