Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GLOCK 19 GEN3 ve GEN4 KARŞILAŞTIRMASI
Görsel destek için çok teşekkürler Sn.blacksea...Elinize sağlık.

(01-01-2015, 01:56 PM)blacksea demiş ki: Şarjor farkı olarak; şayet Gen4 şarjör düşürme mandalının yönü solak kullanıcıya uygun olarak değiştirilirse, soldaki Gen3 şarjörü bu durumda Gen4'e uymamakta:
[Resim: glock-photo41.JPG]

Artık sağlı sollu iki adet kilit çenesi olan tek tip şarjör üretiliyor. Wink

Alıntı

Sayın Lupus ve blacksea,
Paylaşımımı tam ve anlaşılır hale getirdiğiniz için çok teşekkürler.
Hani delinin biri kuyuya bir taş atarmış hikayesi var ya, burada iki akıllı var çıkartan.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Sevgili üstadlarim,

Eskiden Gen3 versiyonu, şu an Gen4 versiyonu sahibi birisi olarak aydınlatıcı bilgiler ve bu bilgiyi destekleyen görseller için elinize, yüreğinize sağlık diyorum ve vakit harcadığınız için hepinize ayri ayri teşekkür ediyorum.

Naçizane benim gördüğüm bir farkı ilave etmek isterim. Benim gözlemime göre Gen 4' un ( Geçen ay aldım ) kapak boyası Gen 3' e göre çok daha dayanıksız. O kadar dikkat etmeme rağmen ince ince çizikler oluştu. Acaba aynı tesbiti yapan başka Gen 4 kullanıcısı da var mı ? Yoksa benim silahima özel bir durum mu bu?

Saygılarımla

Alıntı

Sayın Ortaç, Sayın Lupus ve Sayın Blacksea! Emekleriniz için teşekkür ederim. Saygılarımla.

Alıntı

(04-01-2015, 07:35 PM)wrx1970 demiş ki: Naçizane benim gördüğüm bir farkı ilave etmek isterim. Benim gözlemime göre Gen 4' un ( Geçen ay aldım ) kapak boyası Gen 3' e göre çok daha dayanıksız.

Sn.wrx1970,

Bu durum Gen3 veya Gen4 arasındaki bir fark değildir. Eğer geçen ay MKEK' den bir Gen3 almış olsaydınız, tabancanızın sürgü boyası halihazırda almış olduğunuz Gen4 ile aynı sürgü boyası olacaktı. Eğer 2012 yılında ithal edilmiş Gen4' lerden bulabilirseniz, onlarda da eski tip boyanın olduğunu görürsünüz. 2013 yılında ithal edilen G19' lara bakacak olursanız, Gen3' lerde eski tip boya, Gen4' lerde yeni tip boya olduğunu görürsünüz, çünkü bu yıl üretilen Gen3 ' ler stoktaki eski tip boyalı sürgülerle üretilirken, Gen4' ler tamamen yeni üretilmiş sürgüler ve yeni boya ile üretilmiştir. 2014 yılında tüm G19' lar yeni boya ile gelirken, Gen3 olarak ithal edilen 26' lar stoktaki sürgülerle üretildiği için eski boya ile gelmiştir. 90' lı yıllarda üretilmiş bir Gen3' e denk gelirseniz, onlarda da halihazırdaki silahınızdaki benzer, ancak farklı bir teknikle yapılmış bir boya olduğunu görürsünüz. Hasılı boya konusu jenerasyonlarla ilgili veya jenerasyonlara has bir özellik olmayıp, üretim yılları ve o yıllarda kullanılan boya tekniği ile ilgili bir konudur.

Saygılar.

Alıntı

Sn.Lupus , bilgi için teşekkürler.

Alıntı

(01-01-2015, 08:28 AM)Kimble demiş ki:
(31-12-2014, 01:55 PM)lupus demiş ki: Gen4 kabza aralığı daha dar olduğu için entegre güvenlik kilidi takılamamaktadır.

(31-12-2014, 05:14 PM)suskun demiş ki: Bir de değerli üstadların değinmediği tek şey şu olsa gerek Gen4'te olmayıp Gen3'te olan kabza altındaki anahtarlı kilit sistemi. Kimine göre avantaj kimine göre olsa da olur olmasa da olur türünden bir ayrıntı.
Saygılar.

Telefondan girdiğim ve dahi defalarca bakıp sonra yazmama rağmen gözümden kaçmış, bu nazik uyarı için teşekkürler. Boşuna fırın fırın ekmek yemek gerekiyor demiyorum bu kalibredeki insanlar arasında yazmak için.

Alıntı

(04-01-2015, 08:36 PM)lupus demiş ki:
(04-01-2015, 07:35 PM)wrx1970 demiş ki: Naçizane benim gördüğüm bir farkı ilave etmek isterim. Benim gözlemime göre Gen 4' un ( Geçen ay aldım ) kapak boyası Gen 3' e göre çok daha dayanıksız.

Sn.wrx1970,

Bu durum Gen3 veya Gen4 arasındaki bir fark değildir. Eğer geçen ay MKEK' den bir Gen3 almış olsaydınız, tabancanızın sürgü boyası halihazırda almış olduğunuz Gen4 ile aynı sürgü boyası olacaktı. Eğer 2012 yılında ithal edilmiş Gen4' lerden bulabilirseniz, onlarda da eski tip boyanın olduğunu görürsünüz. 2013 yılında ithal edilen G19' lara bakacak olursanız, Gen3' lerde eski tip boya, Gen4' lerde yeni tip boya olduğunu görürsünüz, çünkü bu yıl üretilen Gen3 ' ler stoktaki eski tip boyalı sürgülerle üretilirken, Gen4' ler tamamen yeni üretilmiş sürgüler ve yeni boya ile üretilmiştir. 2014 yılında tüm G19' lar yeni boya ile gelirken, Gen3 olarak ithal edilen 26' lar stoktaki sürgülerle üretildiği için eski boya ile gelmiştir. 90' lı yıllarda üretilmiş bir Gen3' e denk gelirseniz, onlarda da halihazırdaki silahınızdaki benzer, ancak farklı bir teknikle yapılmış bir boya olduğunu görürsünüz. Hasılı boya konusu jenerasyonlarla ilgili veya jenerasyonlara has bir özellik olmayıp, üretim yılları ve o yıllarda kullanılan boya tekniği ile ilgili bir konudur.

Saygılar.

Sn. Lupus ,

Peki yeni boyalar daha sağlıklı değil mi? Gen 4 e karar vermiş biri olarak ve kozmetik hatalara takıntılı biri olarak hangisini almam doğru?

Alıntı

Sn.Sayrin,

Yukarıdaki mesajdan da anlaşılacağı üzere artık Gen3 veya Gen4 fark etmez, tüm modeller yeni boya ile geliyor.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Lupus ,

Bir an eski boyalı Glock Gen 3 boyası daha iyiyse ondan mı almak mantıklı diye düşündüm ama diğer özellikleri bakımından Gen 4 daha uygun gibi geliyor.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi