Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92 Serisi ile teşriki mesaim...
Sayın forum üyeleri,

Sayenizde aldığım Beretta 92 FS İnox tabancam ,ile sayın fuat_61'in hocalığında yaptığım ilk atışlarım...

Önce güvenlik çalışmaları, şarjör takıp çıkarma, kuru tetik çalışması, sonrasında 5 metre 10 metre 15 metre yarım boy hedefine atış;

[Resim: IMG-20141228-WA0008_zpsrc5hl4k_edit_1419...htihkl.jpg]

Ve 5 metre, 3 atış;

[Resim: 5%20metre_zpsdetfpald.jpg]

10 metre, 3 atış;

[Resim: 10%20metre_zpszotctvav.jpg]

15 metre 3 atış;

[Resim: 20141228_140138_zpspp5dnsan.jpg]

Alıntı

Sayın fuat_61'in eğitimi sonucu şon atışlarım; 10 metre yarım boy hedefine 3 atış.

[Resim: th_VID-20141229-WA0016_zpss5nxcqug.mp4]

Askerde dahi hiç atış yapmamış birisi olarak, marifet silahta mı, hocada mı, yoksa benim bilmediğim yeteneklerimde mi bilemiyorum, ama sonuç bu.

Sn.fuat_61'in 10 metre hızlı ve yavaş atış performansları;

[Resim: th_VID-20141229-WA0013_zpsvuben4rf.mp4]

[Resim: fuat_zpsxdjsyaq6.jpg]

Çok şanslıyım, çünkü etrafımda böyle bir usta var...

Saygılar.

Alıntı

Zevkli ve güzel bir hafta sonu geçmesine vesile olan ve en önemlisi güvenlik kurallarına titizlikle önem gösteren Sn.recete61' e
huzurlarınızda teşekkür ederim.

Sn.Alper f92' nin Beretta' sına alışkanlığımızdan olsa gerek grupmanda pek sıkıntı çekmedik. Smile

[Resim: IMG_20141228_140508_zpsrv7txmrn.jpg]

Saygılar.

Alıntı

Sayın Fuat61, tesekkur etmesi ve Allah 'a dua etmesi gereken benim.Senin gibi bir ustanın öğrencisi olmayi nasip eden Allah 'a ve vesile olan Üstad 'a sonsuz tesekkurler.

Alıntı

Aslında marifet her üçünde, iyi bir hoca, iyi bir talebe ve iyi bir silah.
Her üçünüzü de kutlarım Allaha emanet olun.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Sayın ORTAÇ, izlediğiniz ve yazmaya değer bulduğunuz için teşekkür ederim.İnanın sizin ve sayın Lupus'un yorumunuzu merak ile bekliyordum; acaba bakıpta yorum yapar mı, tavsiyelerde bulunur mu diye.Şu an mesajını bir mutluluk ve tebessüm ile okudum ve yazdım. Bu arada paylastıklarımı okuyup tebrik eden,forum üyelerine de ayrı ayrı teşekkür ederim,saygılarımla.

Alıntı

FS92 kendini fazlasıyla ispatlamış bir hizmet silahı. Inox modeli ise serinin salon erkeği yakışıklısı.

FS92 ile atışlarda, özellikle tabancanın ergonomisine ve ağırlığına bağlı olarak nişan hattını bozan en önemli unsur, nişan alırken bileğin aşağı doğru kırılması ve bununla doğru orantılı olarak namlunun öne eğilmesi. Bu durumu sık gözlemledim ve ben de bu hatayı zamanında yaptım.

Tetik yolu şahsi fikrim CZ'den sonra en keyif verici çekişe sahip. Yanlışım varda üstad düzeltsin D tipi horoz yayı modelde standart.

Kilit bloğu zayıf halka olmakla birlikte yeni üretimlerde bu konuda bir değişiklik var mı bilemiyorum lakin size nacizane tavsiyem standart 13'lük irca yayını 16 ile değiştirerek buffer tampon kullanmanız. Zaten 16'nın üzerindeki yaylarda kovan tahliye sorunu yaşanıyor.

Tabi bu söylediklerim hedef atıcılığı için geçerli. Günlük taşıma kullanımı söz konusuysa fabrika üretimi donanımında kalmak en doğru seçenek.

Keyifli atışlarda kullanmanız dileğiyle.

Alıntı

Sn.Borz,

D horoz yayı sadece DAO modellerde standarttır.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi