Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mauser C 96 fiyat araştırması...
Değerli forum üyeleri,

Paslı metal merakım, beni Mauser C 96 arayışına soktu ve sonunda, C 96 ile yakından tanışma fırsatı buldum. Yalnız, internet ortamındaki ve istenen fiyatlar biraz kafamı karıştırdı. Sizden yardım istediğim konu; Resimlerini paylaştığım C 96' nın tahmini fiyatı hangi aralıklarda olabilir.

Silah hiç işlem görmemiş, yakın tarihte ayrıntılı temizlik görmemiş, iç aksamları oldukça temiz ve aşınmaya uğramamış bir silah. Dışı da resimlerde göründüğü gibidir. Şimdiden teşekkürler.

[Resim: 20141223_173307_zps30db37bf.jpg]

[Resim: 20141223_173319_zpsb6b26787.jpg]

[Resim: 20141223_173419_zps7b181b7d.jpg]

[Resim: 20141223_173510_zps67272884.jpg]

Alıntı

Silahın değeri için ele alıp detaylı bir inceleme yapmadan fiyat söylemek uygun değil, ancak kasa (dipçik) çatlağı yoksa ve orijinal ise asgari 800-1000 tl eder.

Alıntı

Sn tokoğlu; Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Dipçik orjinal ve silaha ait ama maalesef çatlağı mevcut.

Silah için, iç aksamlarını çok temiz ve deforme olmamış kabul edersek, sizin belirleyeceğiniz asgari-azami fiyat ne olabilir.

Saygılar...

Alıntı

Namlusu vasat veya iyi düzeyde ise, bütün parçalar ve yaylar fonksiyonlarını yerine getirebilecek durumda ise ,parçaların seri numaraları da tutuyorsa, göremediğimiz taraflarında da ciddi bir korozyon yoksa , kabzasını söktüğünüzde kabza altında kalan kısımda ciddi manada bir aşınma yoksa, korozyona maruz kalan yerlerde hususan dış yüzeyinde küçük çukurlar oluşmamışsa, güzel yurdumuzda sıkça karşılaştığımız üzere namlusu da 9mm çevrilmemişse çatlak olan dipçiği ile beraber MERAKLISINA 4000-5000 tl eder ,belki az bir şey daha yukarı çıkılabilir .Çok temiz birinci sınıf bir C96 15 000 tl nı da geçebilir nerede durur diye sorarsanız kestirmek zor slmlr., syglr.

Alıntı

Sn. tokoğlu; Silah hiçbir işlem görmemiş, ilgimi biraz da o sebepten çekti. İç parçalarında da göze çarpan bir pas aşınması yok. Namlu orta düzeyde. kabza altını inceleme fırsatım olmadı.

Ayrıntılı bir temizlikten sonra ortaya iyi birşeyler çıkacağı kanaatindeyim. Ancak istenen fiyat biraz yüksek. Tek haneli rakamlara yaklaşabilirsek edinmeyi düşünüyorum.

Teşekkürler, selamlar.

Alıntı

Sn; tiripol mahsuru yoksa istenilen fiyat nedir ?

Alıntı

(29-12-2014, 02:36 PM)voguefalcon demiş ki: Sn; tiripol mahsuru yoksa istenilen fiyat nedir ?

2 basamaklı Dodgy

Minimum 10,000 Idea

Alıntı

Silahın seri numarasını biliyorsanız,aşağıdaki linkten silahın üretim yılını öğrenebilirsiniz.Ayrıca silahın kundağında ki seri numarası tabanca ile tutması ayrıca bir değer katar.....

http://oldguns.net/sn_php/c96lookup.php

Alıntı

Sn. voguefalcon; 15.000 gibi bir fiyat isteniyor. Silahın piyasa değerine tam hakim olmadığımdan sağlıklı bir pazarlık yapamadım açıkçası. Birdahaki pazarlığımda daha donanımlı olacağım sayenizde. Ayrıca seri numarası ve dipçik-gövde seri nosu eşleştirmesi yapmak aklıma gelmedi ona da dikkat edeceğim. Saygılar...

Alıntı

(29-12-2014, 09:15 PM)tiripol demiş ki: 15.000 gibi bir fiyat isteniyor.

Seri numarası eşleşse de, hatta diğer üç-beş silahla eşleşse de bu fiyatı etmez. Her eski silahı gören antika zannediyor. Silahın kondüsyonu da vasat. Siz arkadaşı yollayın iyisi mi, selametle. . .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi