Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asilsan Fırtına
Bir ağabeyimde bu silahtan var. Pek kaliteli olmayabileceğini söylediğimde bana verdigi cevabi sizlerle paylasmak isterim;

'Vallahi 5000 atis garantisi var ki, bu kadar mermi atmam zor.
Diğer yerli silahlar hangi hammaddeyi kullaniyorsa büyük ihtimal Asilsan da asağı yukari aynısını kullanıyordur, atla deve değil ya...Zaten silahlarda artik bilgisayarli makinelerde yapiliyor, gerisi hikaye.
Fıstık gibi en ucuzundan Browning işte, daha ne'' Smile

Hakikaten de, malzeme kalitesini fulleseler, ha Browning, ha Fırtına / Atmaca......

Alıntı

Sn.Pehlivan bu silah hakkında fikir almak isterseniz sizi silah satış temsilcisi ile tanıştırabilirim.

Alıntı

Çok sevdiğim bekçi bir Ağabey'imdeki Atmaca 53'ün tetiğini adam edebilmek için, BHP'lere yaptığımız bazı işlemleri onun da silahına uyguladık. Ama ne yaptıysak bir türlü adam gibi bir tetik çekişi elde edemedik. Özellikle horoz ve horoz ayağı / tulumbası, zaten orijinalinde de yumuşak olan BHP'den bile daha yumuşak olup, yaptığınız hiç bir işlemi 25-30 atım kadar bile muhafaza edemiyordu.

Silahın arpacık yatağı aşırı laçka olduğundan, resmen rüzgar ayarlı bir arpacığı vardı.
Ama silahı rüzgara adapte edeceğine, arpacık kendisi rüzgara uyuyordu.
Tetik ve arpacık bir araya gelince, doğal olarak sadece Ağabey'imizin saydırma zevkine hitap ediyordu.
Tek sevindirici yanı ise, silahın hiç tutukluk yapmamasıydı.

Evet, artık her silah CNC makinalarında yapılıyor, ama hala çok farklı malzeme, ısıl işlem ve işçilikle yapılıyor. Bu nedenle herhangi bir ASİLSAN modelinin BHP'nin ucuz bir kopyası olmak bir yana, BHP kopyası olduğunu bile kabul etmem mümkün değil.

Alıntı

valla kullanipta sikayet etmeyenler var, onlara gore bu silah browning gibiSmile

Alıntı

Alıntı: onlara gore bu silah browning gibi
Evet, ama sadece onlara göre...
Ve sadece '' gibi ''...
Dediğim gibi, o da onlara göre...

Alıntı

Kendi tabancalarını eleştirebilen insalara saygım çok fazla.

Nedense bir silah satın alındığında "Dünyanın en iyi tabancası" oluveriyor.

Her silah güzeldir... ama mükemmel silah yoktur.

Asilsan kullanan bir tanıdığım bile olmadığından kalitesine yorum yapamayacağım. Ama feedback'leri yavaş yava nete düşmeye başlayacaktır.

saygılar.

Alıntı

Ben bir ilaç fabrikasında çalışıyorum ve haşırneşir olduğum 20 kadar makina var. Bu makinalar yan yana değerlendirdiğinizde çok yanıltıcı olabiliyor. Geçen sene mart ayında italyan yapımı yeni bir makina aldık son derece yeni makinalar ve teknolojilerle üretilmiş ve her haliyle göze hitap ediyor. Fena bir çalışma verimi de yok gel gelgelelim bir sene içinde garantisi hala devam ederken 300 saat ten fazla işgücü kaybına neden oldu bu yaklaşık bir ay demek. Bunların % 90 a yakını kalitesiz malzeme ve tasarım hatalarından kaynaklanan arızalardı. İhtiyacım olduğu zaman yarı yolda kaldım. Elimde ki 20 seneyi geçkin yaşına rağmen eski tasarım ve neredeyse demode Alman yapımı makinalar 80 saat kadar işgücü kaybına neden oldu.
Karşılaştırma açısından biraz afaki bir örnek gibi gelmesine rağmen tabancalar için de iç piyasada üretilen silahların durumu malesef bunun gibidir.
Saygılar...

Alıntı

ben asilsan fırtına almayı düşünüyorum, bir arkadaşım da atmaca var.
neticede BHP almayı çok isterdim ama bütçe meselesi sonuçta.
bu yüzden bir nevi heves tatmini için alıcam bu silahı.

BHP ler için tepme etkisini azaltmak için yurt dışı sitelerde yay ve extra bir parça(kauçuk bir tampon galiba) satılıyor. sanırım yayda orjinalinden güçlü.

şimdi ben silahın yıpranmaması için bu gibi aparatları fırtına yada atmaca53 e de takabilirmiyim.
ayrıca şarjör yayı değişiminede ihtiyaç olurmu, ve bu önlemler silahın ömrünü nekadar uzatır?

cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler, saygılar.

Alıntı

BHP için üretilmiş ekstra güçlü icra yayı ve tamponları ASİLSAN modellerine de takabilirsiniz.
Bu aparatlar tüm BHP ve klonlarına uyumludur.

Alıntı

(04-02-2009, 08:19 PM)çulluk demiş ki: ben asilsan fırtına almayı düşünüyorum, bir arkadaşım da atmaca var.
neticede BHP almayı çok isterdim ama bütçe meselesi sonuçta.
bu yüzden bir nevi heves tatmini için alıcam bu silahı.

BHP ler için tepme etkisini azaltmak için yurt dışı sitelerde yay ve extra bir parça(kauçuk bir tampon galiba) satılıyor. sanırım yayda orjinalinden güçlü.

şimdi ben silahın yıpranmaması için bu gibi aparatları fırtına yada atmaca53 e de takabilirmiyim.
ayrıca şarjör yayı değişiminede ihtiyaç olurmu, ve bu önlemler silahın ömrünü nekadar uzatır?

cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler, saygılar.

Asilsan'ın silahını aldınızmı fazla asilsan yorumu göremiyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi