Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ARSAN Serçe...
Yazık. Çok yazık. Eninde sonunda ticari kuruluş tabii. Herşeye dikkat gerekir ve hataların bedeli ağır ödenir. keşke Arhavi de kalsaydı. Bizim orda yol kenarındaki çay Filiz'ini dahi israf etmezler. Birileri sahip çıkardı muhakkak. Bir şekilde tekrar ayağa kalkardı. Asilsan'ın durumuyla birlikte Rize - Arhavi hattında silah sanayi herhalde bitti. Halbuki en yetenekliler ve kendini en çok geliştirebilecek ustalıklar ve beceriler oradadır.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Kaan Yaşar
Bir kaç resim ekleyelim. Shy

[Resim: 510428-500x375_zpsmla1yucx.jpg]

[Resim: 815297-500x375_zps89aghfpg.jpg]

[Resim: 728064-500x375_zpsilntedp3.jpg]

Daha önce kullanma fırsatım olmuştu, oldukça zarif ve hoş bir silahtı...(Tabi benim amatör fikrim)

Shy

Alıntı

[Resim: 20171219_214730.jpg]

[Resim: 20171219_214639.jpg]

photo upload

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
defender45acp, şahin44, ducak
Arsan Şahin 2000 light ile bir çok defa atış yapma imkanı buldum. Tetik yolu biraz uzun olmasına rağmen şahlanması oldukça az olan bir silah. Bir dönem TSK personeline 17+1 kapasiteli olarak verildi. Gövde ve sürgü üzerinde aşınma izleri söküm esnasında hemen göze çarpan olumsuzluklardı. (Bir kaç yüz atımdan sonra) pek çok TSK mensubu arkadaşımda var ve hiç tutukluk yaptiğını söyleyen olmadı. Arkadaşlarımın silahlarıyla ben de gayet konforlu ve isabetli atışlar yaptım.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tiygiri, defender45acp
(20-12-2017, 04:43 PM)baracuda77 demiş ki: Arsan Şahin 2000 light ile bir çok defa atış yapma imkanı buldum. Tetik yolu biraz uzun olmasına rağmen şahlanması oldukça az olan bir silah. Bir dönem TSK personeline 17+1 kapasiteli olarak verildi. Gövde ve sürgü üzerinde aşınma izleri söküm esnasında hemen göze çarpan olumsuzluklardı. (Bir kaç yüz atımdan sonra) pek çok TSK mensubu arkadaşımda var ve hiç tutukluk yaptiğını söyleyen olmadı. Arkadaşlarımın silahlarıyla ben de gayet konforlu ve isabetli atışlar yaptım.
Bu silahı 13 yıldır kullanıyorum. (TSK Mensubuyum) 15+1 bu arada. Yaklaşık senede 100 kadar atış yapmaktayım. Birde sarsilmaz Kılınç  2000 liht var oda 15 yıldır bende. Silah hiç tutukluk yapmadı. Ama ilk aldığımda çok sert bir tetiği vardı. Bunu kuru tetik çalışmasıyla normale getirdim şimdi tetik çok güzel yumuşak hale geldi. 820 gr boş ağırlığı ile sarsılmaza göre taşımak daha kolay. Hafif olması gövdede kullanılan metalden kaynaklı ama bu metalin ne olduğunu bilmiyorum sarımsı bir metal. Söküp takerken denildiği gibi sıkıntılar yaratabiliyor. Tetik yumuşayana kadar gruptan yapmak imkansızdı şimdi guzel gruptan yapabiliyorum. Şarjörunun üstünde arsan yaziyor.(bir forumda yazmadığı söylendiği için yazdım) 2003 yılında TSK da bize 5 tabanca önerildi. 1-Sarsılmaz Klinç 2000 light 2-Yavuz 16 Compact 3-Tisaş Zigana T     4-Zigana M16 5-Söz konusu Şahin. Şahinnin etkili mesafesinin 85 m olması, en iyi gruptan yapabilen olması (dağılım testinde), namlu ömrünün 30000 olarak verilmesi ve en hafif olan olmasından dolayı tercih sebebim olmuştu. Tabi bu veriler bize sunulan verilerdi nasıl test edildiklerine dair bilgimin olmadığını belirtmek isterim. Şimdiye kadar arıza yapmadı ama fabrikasının kapatılması sıkıntılı bir durum tabiki.  Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Tonyukuk ÖTUKEN, wubıh, baracuda77, defender45acp
Konu başlığının dışına çıktığım için özür dilerim. 1999 ve 2000 mezunu TSK mensubu iki arkadaşımda da bu silah 17+1 kapasiteli idi. O dönemlerde bu silahı alan diğer aynı branşta olan mezunlara da aynı şarjörlerden verilmiş. Hatta 17. fişeği şarjöre basması oldukça zor olduğundan pek çok kişi bu silahı 16+1 olarak adlandırıyordu. Evet yasaya aykırı ama malesef böyle.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
defender45acp

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi