Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ARSAN Serçe...
Bu silah daha önce piyasaya verildi mi acaba?

[Resim: 1.jpg]

Alıntı

Daha önce görmedim lakin boyut ve görünüş olarak beyenimi kazandı. Tetik duruşu tek hareketli olduğunu düşünmeme neden oldu yanılıyor olabilirim.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Istihkamcı,
Bir dönem satıldı ve Kırıkkale'den sonraki ilk yerli 7.65 tabanca idi diye hatırlıyorum.

Alıntı

Bir tane bulabilsem almak isterdim...Lakin çok zor gözüküyor.

Alıntı

Merhabalar
Konu ile alakasız ama Şahin 2000 light ile ilgili bir şey paylaşmak istiyorum.
Öncelikle bu silahın fabrikası memleketim Artvin/Arhavi'de kuruldu.Sonraları bilmediğim sebeplerden ötürü kapandı.Ürettiği silahlara iyi deniyordu fakat kullanma şansım olmadı.
Askerde iken,takım komutanımız sohbet sırasında bahsetti.Önceki görev yeri olan Şırnak'ta kara yolları gelen müdürlüğünün yol tabelalarını değiştirdiği zaman,eskileri alıp hedef yaparlarmış.Bir gün yine atış yapmaya gitmişler.Herkes atışını yapmış. Baretta,Sarsılmaz,CZ.S&W gibi silahlarla fakat hiçbiri yol levhasının kalın sacını delememiş.Komutanımda Şahin 2000 Light ile delemeyeceğini düşünerek atışını yapmış.Ve diğer bilindik ve kaliteli silahların delemediği levhayı delmiş.O günden sonra silahımı sevmeye başladım diye anlatmıştı.Ne kadar doğrudur bilemem.Paylaşmak istedim.
Selam ve saygı ile..

Alıntı

(22-12-2014, 09:16 PM)istihkamcı demiş ki: Bu silah daha önce piyasaya verildi mi acaba?

Verildi . Özellikle de Silahlı kuvvetler bünyesinde tanıtıldı. Ben yakın zamanda atış yapma imkanı da buldum. Tavsiye etmem.Hangi ebatta olursa olsun , atış yaptığım silahın " benim aklımı alması " lazım. Aklımda kalan bu evsafta Beretta .22 Jaguar çok eski bir tasarım olmasına karşın çok daha zevkli bir atış konforu sunmuştur.

Alıntı

İlk üretildiğinde MKE'deki standında incelemiştim. Tetiği tek hareketli, tetik irtibat kolu anlamsız bir şekilde dışarıda ama zarif bir silahtı. Tipi, şekli şemali daha çok 6,35 ve 22 kalibreye uygun bir modeldi.
Doubla action modda kapasitesi ve namlu uzunluğu artırılarak üzerinde çalışılsaydı kısa9 ve 7,65 ikilisi için son derece güzel bir alternatif olurdu.

Alıntı

Ben de teyit edememekle birlikte, fabrikanın bir ara kapandığı, sonra eski Trabzonsporlu futbolcu Ünal Karaman'ın da Aralarında bulunduğu bir ortaklık tarafından devralınıp, Kırıkkale'ye taşındığını duymuştum. Memleketimde kurulduğu için zamanında heyecan yapmıştım. İnşallah devam ediyordur.

Alıntı

ARSAN (Arhavi Silah Sanayi A.Ş.) bir takım idari ve pazarlama sorunları nedeniyle faaliyetini durdurmuştu. Takiben fabrikanın tamamını 5 milyon Amerikan Lirası'na satmaya çalıştılar. Ben bu sıralarda olaydan koptum...

Alıntı

Arsan, Kırıkkale Osb'ye taşınmıştı.2010'da hacze gitmiştik.Ödeme güçlükleri vardı.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi