Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CHAMPION
Neden hiç aklımıza gelmedi ki...Popper...Hacıyatmaz. Smile

Alıntı

(05-11-2015, 09:52 AM)lupus demiş ki: Neden hiç aklımıza gelmedi ki...Popper...Hacıyatmaz. Smile

Asıl tam hacıyatmaz (wobble) bu:

[Resim: pY31r7.jpg]

Bu partide getirtmedim ama seneye bunlara da niyetliyim.

Alıntı

Ben şu ortası kırmızı yanları yeşil modeli aldım, ürün ambalajının arkasında önemli bir uyarı var. Bu ürün havalı silahlarla kullanmak için uygun değildir diye yazıyor. Havalı silah, BB pelet ve benzeri ile kullanıldığında ciddi bir "sekme" tehlikesi varmış. Almış/alacak arkadaşlar bu hususa dikkat etsin.

Alıntı

(05-11-2015, 11:15 PM)gaul demiş ki: Havalı silah, BB pelet ve benzeri ile kullanıldığında ciddi bir "sekme" tehlikesi varmış.

Hedefe nüfuz etmeyen her çekirdeğin sekme tehlikesi mevcuttur. Havalı veya paletlerin enerjisi bu hedefi delmeye yetmeyeceği için sekebilir. Metal hedeflere atılan ateşli silah mermileri de sekebilir.

Ancak şunu da akıldan çıkarmayınız: Bu hedefe attığınız ateşli silah mermileri, hedefi delip geçtikten sonra, arkada bulunması muhtemel sert cisimlerden de sekebilir.

Özetle söyleceğim şudur:
Her türlü atışta, hedefin cinsi, hedef çevresi ve arkasının emniyete alınması hayati önem taşımaktadır. Genel bir atış emniyet kuralı olarak akıldan asla çıkarılmamalıdır.

Alıntı

2.5" lik turuncu versiyonu Tac87 den aldım. Gelir gelmez Zoraki hp01 ile bir atış yaptım ve pelet hedefteki dönme sayesinde başımın yanından geçti. Sonra kılavuzu okuyunca havalılarda kullanılmayacağını öğrendim. Ayrıca en yakın 25 metreden atış yapılmalıdır uyarısı da bulunuyor. Sonra 36 lık haniç lever action ile atışa gittik. Yaklaşık 30 metreden yaptığımız atışlarda çok iyi sonuç aldık. Mermi girmiş çıkmış ama hiç delik yok. Darbe alınca dönmesi ve turuncu renk ile kolay görünmesi çok hoşumuza gitti. 10.5 " lik büyük versiyonu almayı düşünüyorum. Taşıması kolay, başka hedef taşımanıza gerek kalmıyor ve çevreyi kirletmiyorsunuz.

Alıntı

(13-11-2015, 02:56 PM)talaymu demiş ki: Gelir gelmez Zoraki hp01 ile bir atış yaptım ve pelet hedefteki dönme sayesinde başımın yanından geçti.

Allah korumuş...

Alıntı

(26-10-2015, 07:46 PM)harun demiş ki: Poligon atışları ve özellikle avda kullanılmaya uygun elektronik kulaklıklardan ithal edildi. Bu kulaklıklar 25-26 dB ses yalıtımı yaparken, kulağa zarar vermeyen seviyedeki konuşma seslerini ise yükselterek kulağa veriyor. Benzerlerine göre oldukça hesaplı ürünler:
[Resim: 45g5TW.jpg]

Arkadaşlar,

Birkaç hafta önce aldığım bu kulaklığı bu sabah ilk kez Yakacık Poligonunda 4 seri trap atışı ile test etme şansı buldum. 2 seriyi ben iki seriyi ise arkadaşım attı. Konuşma, çevresel sesleri iletme ve patlama sesini kesme anlamında oldukça başarılı, sadece sesi sonuna kadar açarsanız biraz hışırtı yapıyor, bir de cep telefonunuzu uzak tutun çınlamaya sebep oluyor. Parasını sonuna kadar hak eden bir ürün, tavsiye ediyorum.

Alıntı

(04-11-2015, 03:46 PM)demirci57 demiş ki: Ürünle ilgili son not: Tam ortadan vurunca mermiyi Demirle kauçun arasına sıvıyor, (2. fotoğrafa dikkat!) sıkışan mermi hedefin dönmesine mani oluyor, yanınızda pense bulundurun, sıvanmış mermi elle çıkmıyor...

Ben de 15 metreden bunun turuncu renkli yavrusuna atış yaparken, ortasından vurmak gibi üstün yetenek isteyen bir iş başarmıştım.

Çekirdeği çıkartmadım, umarım çıkartınca tekrar çalışır çünkü çubuğu da yamultmuş.

Alıntı

iki gün önce aldığım hedefe bugün 50 metreden 36 lık fişek ile atış yaptık. Hedefde yaklaşık 20 adet isabet oldu. Merminin çıkış yaptığı yerler malzeme ile tekrar kapanmış. İsabet aldıkça hareket etmesi de güzel. Memnun kaldık.

[Resim: image_zpsoiyefiwi.png]

Alıntı

Ahanda, geçenlerde ben de hem bundan hemi de bunu dop gibi olanından aldım emme henüz delik açmak nasip olmadı.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi