Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CHAMPION
(26-10-2015, 08:41 PM)lotus72 demiş ki: Hedeflerin tam boyutları ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Sitede fazla detay bulamadım.

Kağıt hedeflerde boyut bilgisi var (atladığımız olabilir belki).

DuraSeal hedeflerde küçük köstebekler 14 cm, büyük köstebek 18 cm. Diğerlerinde üretici net ölçü vermemişti. Bunları da biz ölçüp ekleriz. Ama onlar da 16-20 cm arası boyutlarda.

Alıntı

Duraseal hedef okçuluk için de uygun mudur sayın harun?

Alıntı

(27-10-2015, 03:39 PM)tirendaz demiş ki: Duraseal hedef okçuluk için de uygun mudur sayın harun?

Hiç sanmıyorum sayın tirendaz.

Alıntı

(26-10-2015, 07:33 PM)harun demiş ki: Duraseal hedeflerin en büyük özelliği, kendini büyük ölçüde yamayan polimer türevi bir malzeme olması. Duraseal hedefler formu bozulmadan yüzlerce vuruş alabiliyor. Özellikle dönen (spinner) hedefleri seçtik. Toprağa diktiğiniz hedefler her vuruşta dönüyor ve vurulduğunu oldukça uzaktan çıplak gözle anlayabiliyorsunuz. Aşağıdaki modeller gibi 5 çeşit hedef mevcut.

[Resim: b8V7QJ.jpg]

[Resim: AN6MHK.jpg]

Sn. harun,

Belki biraz abes bir suâl olacak ama sormak mecburiyetindeyim. Acaba bahsi geçen hedeflere 12 ga slug mühimmat ile atış yapsak, yine de kendini yenileyebilir mi? Rolleyes Dönem itibariyle atış zevkini ancak bu şekilde yaşayabiliyorum.

Saygılarımla...

Alıntı

(27-10-2015, 10:21 PM)Kirac Ata demiş ki: Belki biraz abes bir suâl olacak ama sormak mecburiyetindeyim. Acaba bahsi geçen hedeflere 12 ga slug mühimmat ile atış yapsak, yine de kendini yenileyebilir mi? Rolleyes Dönem itibariyle atış zevkini ancak bu şekilde yaşayabiliyorum.

Denemedim ama sanmam.
12'lik slug hedef hayvancağızın kafasının neredeyse yarısı kadar.

Üretici "17-50 kalibre arası" olarak yazıyor. Eğer slug uygunluğu olsaydı 12Ga gibi bir ifadeyi mutlaka yazardı. Champion shotgun hedefi olarak daha çok hayvan posterlerini gösteriyor.

Alıntı

Sayın Harun,

http://www.tac87.com/DURASEAL-DONEN-HEDE...-1204.html linkindeki ürün siyah mı yoksa yeşil renkte midir?

Alıntı

(01-11-2015, 06:17 PM)lotus72 demiş ki: http://www.tac87.com/DURASEAL-DONEN-HEDE...-1204.html linkindeki ürün siyah mı yoksa yeşil renkte midir?

DURASEAL DÖNEN HEDEF - 26CM ÇİFT GONG SİYAH

Alıntı

Sayın Harun,

Teşekkür ederim. O zaman açıklamadaki yeşil ibaresini düzeltmeniz gerek.

Saygılarımla.

Alıntı

(01-11-2015, 10:43 PM)lotus72 demiş ki: Teşekkür ederim. O zaman açıklamadaki yeşil ibaresini düzeltmeniz gerek.

Kopyala-yapıştır golü yemişiz. Blush
Düzelttim. Teşekkür ederim.

Alıntı

(04-11-2015, 03:46 PM)demirci57 demiş ki: Bu ürünün dün denemesini yaptım. Durum özetle şöyle:

[Resim: image.jpg]

[Resim: imagejvj.jpg]

[Resim: imagezoz.jpg]

Çok önemli not: Atışa başlamadan önce kauçukla krom kaplı çubuğun temas ettiği yüzeye tabanca yağı (8-10 damla) damlatılmalı, malum sürtünme katsayısı yüksek olduğundan yağlanmazsa rahat dönmeyecektir. Yağ damlatıldıktan sonra 9mm Parabellum mermi ile 10-15-25 metre mesafeden 1 tur problemsiz dönüyor. Yağlamayanlar sükutu hayale uğramasınlar...

Peki gelelim ben bu döner hedefi neden satın aldım ?

1) Poligon atışlarında (evet yanlış duymadınız Poligon atışlarında!)
Hedefi gösteren kamera sistemi olmadığından, özellikle 15-20-25 metrede yaptığım her bir atışı tek tek görebilmek için hedefi her seferinde geri çağırmamak için.

Mne poligonunda arka fon tamamen siyah olduğundan hedefin üzerine artı şeklinde beyaz bant attım, 25 metrede dahi, vuruş sonrası hacıyatmazın dönüşünü rahatlıkla gördüm. Dolayısıyla çok işime yaradı, beni gereksiz hedef yolla, hedef çağır ölü Zaman'ından kurtardı.

2) Açık Arazide:
Malumunuz doğada atış adabının, atış güvenliğinden sonraki en önemli olgusu; soda şişesi, kola kutusu, yağ tenekesi vs terk edildiğinde doğaya ve hayvanlara zarar verecek, yangın çıkarabilecek nesnelerin kullanılmamasıdır. İllaki teneke v.s hedef kullandıysak bunların artıklarını hem doğaya olan saygımızdan hemde atıcı adabından dolayı bertaraf etmeli ve mekanı nasıl bulduysak o şekilde terketmeliyiz.

Hedef kağıdı, tahtası vs her daim arabada insanın elinin altında bulunmayabilir, ama duraseal hedef ve azıcık motor yağı, arabanın bagajında stepnenin içinde dahi tutulabilir.

3) Hickok45'a gıcığımSmile
Youtube'da 80 yardadan babyglock'la gong çalan 70lik delikanlı sinirlerimi bozdu, ben de yaparım diye aldım... (İtiraf edeyim, kazın ayağı göründüğü gibi değil... Ama bizim elimiz de armut toplamıyor evel Allah...)

Ürünle ilgili son not: Tam ortadan vurunca mermiyi Demirle kauçun arasına sıvıyor, (2. fotoğrafa dikkat!) sıkışan mermi hedefin dönmesine mani oluyor, yanınızda pense bulundurun, sıvanmış mermi elle çıkmıyor...

Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi