Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92 FS Aldım!..
Bugün MKEK' ye hemen hemen karar vermiş olarak bir adet Canik P 120 almaya gitmiştim. Fakat sağolsun Canik yetkililerinin teknik bilgi yetersizlikleri ve ilgisizlikleri nedeniyle paraya kıyıp yıllanmış aşkım Beretta 92 FS' yi alıp geri döndüm. Bir adet Glock 35 vitrinde kalmış. Geldim gittim, düşündüm taşındım fakat '' Emniyet İhalesinde yerli bir tabanca karşısında elenen bir markaya 3000 dalırs vermem...'' deyüp bu İtalyan güzelini alıp memlekete döndük.

Alıntı

Hayırlı uğurlu olsun Sayın osmnoglu61. Kazasız belasız atışlar dilerim. Resimleri de paylaşırsanız göz zevkimizi alırız. Saygılar.

Alıntı

Sayın Osmnoglu61
Silahınızda Kazasız belasız keyifli atışlar dilerim.

Alıntı

Sağolun sayın güvendik.Bu arada konuyu nereye açacağımı bilememiştim.İmla kurallarına riayet göstermeye çalışıyorum fakat bilgisayarım zayıf,kesme işareti,tırnak vs.yapamıyorum.Düzeltip,yayınlayan moderatör arkadaşa şükranlarımı sunuyorum.

Alıntı

[Resim: Foto_raf0192.jpg]
resim yükle

Alıntı

Hayırlı olsun Sn. osmnoglu61. Silahızı kazasız, belasız güzel günlerde keyifle kullanın. Şimdiye kadar kullanma şansım olmadı ama hep sempatiyle baktığım bir silah.
Saygılar.

Alıntı

Hayırlı olsun sayın Osmanoglu61, güzel bir silah almışsınız.

Merak ettim İzmir' deki probleminizi halledebildiniz mi?

Alıntı

Allah kötüye kullandırmasın. Güzel, keyifli günlerde sadece gong çalmak için kullanmanız dileklerim ile. Acaba icra yayı diğer silahlara göre daha mı sert? Yaşadığım yerdeki atıcılar arasında konuşulan bir mevzu bu. Tabi üstadların deyimi ile, bizim +P mühimmatlarımıza sertlik hafif kalıyor gibi. Burada kendi dolumlarını kullanmakta sıkıntı yaşadığını söyleyenler var.

Alıntı

Sn. osmnoglu61; silahınız hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde keyifle kullanmanızı dilerim. Ben de yaklaşık onbir senelik bir FS 92 kullanıcısıyım ve kesinlikle güvenilir bir silah olduğunu söyleyebilirim.
Tabii ki sizin hangi marka veya hangi model bir silaha ne kadar para vereceğinize kimsenin karışma hakkı yoktur, fakat;
(18-12-2014, 10:35 PM)osmnoglu61 demiş ki: '' Emniyet İhalesinde yerli bir tabanca karşısında elenen bir markaya 3000 dalırs vermem...''

Glock markasını sırf bu nedenden elediyseniz Glock'a haksızlık yaptığınızı söylemek isterim. Bunu her iki silahı da kullanmış bir silahsever olarak söylüyorum.
Yukarıda da belirttiğim gibi tercihinize kimsenin karışma hakkı yoktur ama bildiğim kadarıyla Glock ( yanlışım var ise özür diler ve mesajımın silinmesini talep ederim)
şu an dünya silah piyasasının yarısına yakınını elinde bulunduruyor. Bu başarı ise kesinlikle tesadüf değil. Glock'un bu başarısını sonuna kadar hak ettiği kanaatindeyim. Smile Bu milletin bir ferdi olarak benim de gönlüm yerli silahlarımızın kalite, güvenilirlik vb. diğer konularda ithal rakiplerinin önüne geçmesinde fakat bu seviyeye gelmek için önümüzde uzun yollar var. Bu seviyeye gelebilmek için bizim de yerli sanayiye destek vermemiz gerekiyor ama ben kendi adıma istisnalar hariç bu azim ve kararlılığı yerli silah sanayiinde göremiyorum. Tabii bu benim kendi fikrim.
Neyse konu farklı yerlere gidiyor, tekrar silahınızı iyi günlerde kullanmanızı dilerim. Smile
Saygılarımla.

Alıntı

Sn. osmnoglu61

Beretta 92FS niz hayırlı olsun Rab'bim kötüye kullanmak zorunda bırakmasın. Yaptığınız tercih gerçekten güzel bir tercih öncelik ile belirtmek isterim ancak glock konusundaki düşüncenizin yanlış olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Glock firmasının ihaleyi kaybetmesinin tek sebebi verdiği fiyat teklifinin 300$ lar civarında yerli firmanın verdiği fiyat teklifinin ise 300TL civarında olması. Kalite ve teknik açıdan tüm katılımcı firmalardan çok daha iyi performans sağladığını artık bilmeyen yok diyebiliriz.

İsabetli kazasız atışlar dilerim.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi