Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik vs Glock
Sn.fuat_61,

Atıcı nasıl olurmuş gösterdiğiniz için teşekkürler...

Okuyun kendinizi...Smile Maaşallah...Thumbs Up

Alıntı

Sn.mbrk46' nın da izni ile '' Varan iki!..'' demek istiyorum...Smile

(20-12-2014, 05:14 PM)mbrk46 demiş ki: [Resim: photo1_zpsdcb78a40.jpg]

[Resim: photo2_zps6c9c405c.jpg]

Alıntı

Yanliz Burda haksiz rekabet var ! o tabir ettiginiz tarzda Usta ellere sahip bir aticinin " CanikTp9 " ilede atmasini rica ederim , yani sira yanlis hatirlamiyorsam Sn. Osman Ortac beyinde zig 1911 poligon atisinda tek delige sigdirmisti atislarini ... Yani maharet tabancadan ziyade Usta ellerde

Yani rica ediyorum birileri Canik 'lede neler yapilabilecegini göstersin Smile...
Saygilar ...

Alıntı

(20-12-2014, 10:37 PM)kcakkol demiş ki: Yanliz Burda haksiz rekabet var ! o tabir ettiginiz tarzda Usta ellere sahip bir aticinin " CanikTp9 " ilede atmasini rica ederim , yani sira yanlis hatirlamiyorsam Sn. Osman Ortac beyinde zig 1911 poligon atisinda tek delige sigdirmisti atislarini ... Yani maharet tabancadan ziyade Usta ellerde

Yani rica ediyorum birileri Canik 'lede neler yapilabilecegini göstersin Smile...
Saygilar ...

Yaklaşım olarak mantıklı aslında. Aynı atıcı muhtelif tabancalarla atış yapıp grupman çalışabilir. Tarafsızca tabiki.

Alıntı

Sn.Fuat_61, öncelikle şöyle demek istiyorum " Uyyy uşağum! Ha bu da neydi!..''... Smile
Sonra da bir daha Trabzon' a gelip size rakip olmam, gözüm korktu... Smile
Şaka bir yana öğrenmeye sürekli açık olup, yılmadan çalışılınca insanın neler becerebileceğini gösteriyorsunuz bizlere.

MAŞALLAH

Saygılar

Alıntı

Yani şu yazıları okuyunca dört köşe oldum...Hep 25 metreye atıyorum, ilk gidişte 5 ve 10 metrede deneyeceğim kendimi... Bakalım Sayın Lupus'un bahsettiği ilk yarım düzineyi bir düzineye çıkarabilecekler arasına girebilecek miyiz?...
Askerde G3 ile 25 metre sıfırlamada tek delik, 200 metre de 3 köşe teşkil araları 3cm yapardım. Denetlemelerde 128 kişiden seçilen 6 kişinin içinde ben de vardım, diğer 6 sını da denetleme ekibi rastgele seçerdi.
Bu arada ellerimin titremesinden sağlık raporlarında hep sorun çıkarırlar, ve tabanca çok farklı bir disiplin...

Sonsuz saygılar diliyorum...

Alıntı

Tüm dünyada yakın mesafe çatışmaları konusunda bir istatistik, çatışmaların tabanca ile 3 - 7 metre arasında olduğunu gösteriyor. Buna bakınca biz boş yere atış 25 metrede inat ediyoruz. 5 ve 10 metrelik atış denemeleri en ideali bence.

Alıntı

Sn.CANALAN0106,

Uzak mesafelere yapılan atışlar temel atış ve atıcılık melekelerinin yerleştirilmesi için çok önemlidir ve asla ihmal edilmemelidir. Sanılanın aksine, yakın mesafelerde yapılan taktik atışların, temel atış teknikleri açısından, mesafelere yapılan hedef atıcılığından hiç bir farkı yoktur. Her ikisinde de en hayati konu tetiğin doğru, düzgün ve devamlılık arz edecek şekilde çekilebilmesidir. Taktik atışlar daha hızlı icra edilmekle birlikte, tetik parmağının yapması gereken temel iş aynıdır. Dolayısı ile ne olursa olsun hassas mesafe atışları asla ihmal edilmemesi gereken bir disiplindir.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
hymer
Glock killer Canik diyorlardı ya, işler ballı çorbalı olmayınca ses seda çıkmıyor pek:

Alıntı: 9mm Luger Pistols / Replacement Parts
Solicitation Number: RFP-OSCU-DSU1503
Agency: Department of Justice
Office: Federal Bureau of Investigation

Solicitation Number: RFP-OSCU-DSU1503
Notice Type: Award
Contract Award Date: June 29, 2016
Contract Award Number: DJF-16-1200-V-0006459
Contract Award Dollar Amount: Not To Exceed $85,000,000.00
Contractor Awarded Name: GLOCK, INC.

Synopsis:
Added: Oct 07, 2015 2:37 pm
The Federal Bureau of Investigation (FBI) is issuing an unrestricted solicitation for various 9mm luger pistols and all associated replacement parts with the intent of making single award of a fixed price indefinite-delivery indefinite-quantity (IDIQ) contract. In accordance with FAR 2.101, Multi-Agency Contracts, this solicitation includes a provision authorizing other law enforcement agencies to utilize the contract on a case-by-case basis with prior approval. The anticipated period of performance consists of one (1) base year and nine (9) possible additional one-year options.

Offers are to be received no later than 12:00 PM (EST) on January 28, 2016, to the attention of Jennifer R. Unger, Contracting Officer, Federal Bureau of Investigation, 170 Marcel Drive, Winchester, VA 22602. Questions regarding this solicitation shall be directed to the Contracting Officer at Jennifer.Unger@ic.fbi.gov with reference to RFP-OSCU-DSU1503.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi