Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahte bıçağı nasıl anlarız?
Çakılara koyulan isimleri çok beğendim. Bence bu nadide eserleri hele de bu fiyatlara bulmuşken kaçırmamak lazım. Özellikle "uçan koç"Wink ve "siyah perçemli dilbe"Wink bıçakların kendilerine değil de isimlerine bayıldım.

Yanlız "Buck Gri Son Mohikan Klasik Bıçak" ile "Buck Gri Çekiç Köpekbalığı" aynı bıçak. Big Grin

Saygılarımla.

Alıntı

Dilbe'nin ne olduğunu bilemiyorum.Sonuna da "r" harfi eklemeyeceğim.Gagavuz'un ne olduğunu biliyorum.Konuşma ağzında (Kıpçak ağzı olabilir sankim tanıdık geldi) olabilir gag avuz gök oğuz demektir.Oğuzların Deşti Kıpçak (Kıpçak ovası) kuzeyinde yaşayanlara yukarı anlamında gök oğuz denilmiştir.Moğol baskısı ama özellikle Rus baskısı ile (Rusların güneye inme siyaseti deli Petro'nun çok öncesine dayanır.) güneye Kırım'a kadar inmişler .Osmalı imp. döneminde 1700 ler de Türkçe konuşan fakat Ortodoks olan bu Türklerin bir kısmı Kırımdan getirilmiş ve Kastamonu'ya yerleştirilmiş hatta Enver Paşanın dedeleri böyle bir kökene sahiptir.İslam'ı seçtiklerini söylememe gerek yok herhalde.

Sn closeprotection ;

Ayrıca D2 çelikli kopya bıçaklarda var.Asıl kaynağında epeyce şeyler yazmışlar ama hiç bir yerinde uçan koç , boğa vs yok.Sitenin dandik çevirisinde bile böyle bir şey rastlamadı.Satıcının yalnızca biri ( ilk sayfa için ) yüksek kaliteli ya da iyi kopyalanmış diyelim bıçak yazmış.Onların fiyatları bir kaç örneği saymazsak 40 dolarlar mertebesinde.Bu bıçaklarda kullanılan çelik X bilmem ne ile başlayan 0.4-0.5 karbonlu AUS 5 ayarında veya olmayan ucuz bir paslanmazdır.

http://www.aliexpress.com/premium/d2-kni...6&prNum=18

Beni öyle mohikanlan filan kandıramazlar. Big Grin

Alıntı

4.Uluslararası İstanbul Av, Silah ve Doğa Sporları Fuarı-2015'de başımdan geçen bir olayı aktarmak istiyorum yeri gelmişken.

Stand'ları gezerken gözüme üst üste stand'ın önünde sergilene 8 adet Spyderco Paramilitary takıldı.

İlgilendiğimi gören satıcı veya tanıtım görevlisi diyelim; "Spyderco onlar, geçen sene Dünya'nın en iyi bıçağı seçildi. 200 Türk Lirası fiyatı."

Çok kötü bir plastik sap ve çelik (umarım çeliktir).

Uluslararası bir Fuar ve bizim durumumuz bu.

Güzel ve orjinal bıçaklarda vardı Fuar'da söz meclisten dışarı.

Kendimi tutamayıp MAK Savunma'dan Karbon Fiber bir bıçak aldım. Sağolsunlar çok ilgilendiler ve indirim de yaptılar. Değişik bir matertal olduğu için aldım. Karbon Fiber'e ilgim var, yanlış anlamalara sebep olmasın. 3-4 adet getirdiklerini söylediler.

Konumuza gelirsek bir noktada satıcıya Spyderco PM2 için katılmadım değil, geçen sene değil ama bu sene İnstagram üzerinden yapılan bir oylama ile kendi sınıfında en popüler çakı seçildi. Bende PM2'ye oy vermiştim. Satıcı'nın sözlerini dinlerken o aklıma geldi biliyormu acaba diye?

Ufak bir paylaşım;

[Resim: 11084741_363666700505003_1217146895_n_zpsx4tjkqu1.jpg]

[Resim: 11055671_1450769468548546_511664594_n_zpscpqmuhfn.jpg]

Sn.1905sss size özellikle teşekkür ediyorum. Sahte bıçak konusunun üzerine gittiğiniz için. Saygılarımla

Alıntı

Sağ olun verdiğiniz bilgiler için Sn. Tekoğlu. Fuar da bile sahte bıçak satıyorlar, diyecek bir şey kalmamış. Tekrar tekrar söylüyorum bilmediğiniz yerden bıçak almayın arkadaşlar.

Bu forum olmasa bunları yazamayız, paylaşamayız, uyaramayız. Teşekkürler TT.com

Alıntı

Saygıdeğer Arkadaşlar, bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Birkaç gündür almak istediğim Victorinox'un Rescue Tool modelini araştırıyorum. Sitelerde 140 TL den 300 TL ye kadar çeşitli fiyatlar var. Sizce böylesine bir fiyat aralığı normal mi? Örneğim avcım.com isimli sitede bu bıçağın fiyatı 151 TL, bu bıçak sahte olabilir mi? Eğer sahte değilse diğer firmaların aynı bıçağa 300 TL fiyat biçmeleri garip değil mi?

Selam ve saygılar.

Alıntı

Sorduğunuz bıçağın fiyatı 300 TL dir. Yani distribütörün etiket fiyatı olarak biçtiği rakam budur.

151 TL söz konusu değil. Yurt dışından alayım deseniz 80 usd fiyatı var + kargo

Alıntı

(01-06-2015, 11:04 AM)1905sss demiş ki: Sorduğunuz bıçağın fiyatı 300 TL dir. Yani distribütörün etiket fiyatı olarak biçtiği rakam budur.

151 TL söz konusu değil. Yurt dışından alayım deseniz 80 usd fiyatı var + kargo

Firmayı arayıp sordum, ürünün kesinlikle orjinal olduğunu ancak Cumartesi günü tükendiğini söyledilerSad(
Elinden çıkarmak isteyen bir forumdaşımızdan bulamazsam, başka bir yerden bakacağım artık.

Teşekkürler.

Alıntı

Yalan söylemişler.

Alıntı

Sayın dr. kara

Aynı ilanı bende görmüştüm ama gerçek olacağına ihtimal vermediğimden ilgilenmemiştim.
Photobucket ile olan sorunumu çözebilirsem satılık ilanı vereceğim bir kaç parça içerisinde aradığınız çakı da olacak.Bir kaç gün içerisinde satılık ilanlarında görebilirsiniz.
Beklemek istemezseniz muratkaya51@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. (Bu konudan yazdığım için özür dilerim. Gerekli görülürse silinebilir.)
Saygılarımla

Alıntı

TT.Forum üyelerinin defalarca yazdığı güvenle alışveriş yapacağınız bir sürü site var.O firmayı aramanıza bile gerek yoktu Sayın.Dr.Kara çünkü o paraya Rescue Tool olmaz.Knife center da bile 80 dolar.

Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi