Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
REP sistemine itiraz ediyorum.
Teşekkürler Sn blacksea,

Safari ile sorunsuz çalıştı. Sıkıntı Chrome'da (ver 65.0.3325.181 mac) imiş. Bildirmiş olayım.

Saygılarımla.

3 üye teşekkür etti:
madenci08, blacksea, tekoglu
Son zamanlarda özellikle siyasiler tarafından sıklıkla kullanılan "liyakat" kavramı, Arapça "lyk" kökünden gelmekte ve "layık olma" anlamını taşımaktadır. 

Her ne kadar her bir mesleki kademe için farklılık arz ediyor olsa da genel başlıklarla liyakatin temini, tercih edilecek adayın belirli şartları taşımasına bağlıdır. Bunları katkı, başarı, performans vb... gibi sıralayabiliriz

Kişilerin ilgili işlere uygunluk  yaraşırlık durumu değim, kifayet, yeterlilik olarak ifade edilmektedir. Yeterlilik ölçüsü dikkate alınmaksızın yahut en azından esas teşkil etmeksizin meydana gelen terfiler, liyakatsizliği doğuracağı gibi; liyakatsizlik durumu ise uzun vadede  sorunlara sebebiyet verecektir.

Forumumuzda terfi sistemi her ne kadar sistem tarafından otomatik belirlense de bazen anlayamadığım sonuçlar oluyor

Aşağıdaki üstadımız, ülkemizde silah konusunda bilgi ve deneyim olarak en üst düzeydeki kişilerden biridir, foruma başlama tarihi en eskilerden 2008, yazdığı mesaj 2,281, 46 konu başlığı açmış, çok rep almış ama hala iki yıldızlı:

[Resim: terfi3.png]

Bir diğer üyemizin fazla bir katkısını göremedim ama yıldızı bayağı bol:

[Resim: terfi.png]

Bir başka üyemiz foruma giriş tarihi üstteki üyemize yakın, 1595 mesajı var, 43 konu açmış, mesaj sayısı ve rep sayısı üstteki üyenin 10 katından fazlası ama iki yıldız.
[Resim: terfi2.png]

Şahsen ben, kendimi hala meraklı bir öğrenci olarak gördüğümden yıldız sayımı önemsemiyorum.                        ama liyakat konusunun forum tarafından önemsenmesini, en azından belirli kriterlere uygun, kişinin katkısı oranında gerçekleştirilmesini arzu ediyorum.

Saygılarımla

6 üye teşekkür etti:
Xlll, Ahmet Efe, Alphawolf, lenduha, Carbon12, sezgin63

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi