Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
REP sistemine itiraz ediyorum.
Idea Dikkat mevzu çok uzundur.. Vakti az olan arkadaşlarımızı okumaya başlamadan uyarayım istedimIdea
Yıllardır ne işe yaradığını çözemediğim ve forumda mevcut olan rep sistemini kullanmıyorum, ve özel mesaj sistemi kapalı olmasına karşın bildiğiniz paralel bir şekilde işleyen gıybet mekanizmasına dönüşmüş durumda olan bu özellikten an itibarıyla bildiğiniz nefret ediyorum..

En son örneği yaptığım bir paylaşım konusunda bir üyenin alakasız bir video linki ekleyerek '' Cia Fbi 50bin adet sipariş vermiş'' diyerek alakasız bir şekilde ürünün reklamı için çekilmiş bir videoyu bize seyrettirdi..
Sayın Barıs bu eklenen video mesajından sonra mesajı alıntılayarak ''burda nerde 50bin adetlik siparişten bahsediliyor '' demiş..
Ben alakasız şekilde konuyu trolleyen arkadaşın mesajından rahatsız olarak mesajın silinmesini Moderatörlerden rica ettim.
Bahsi geçen mesaj silinirken o mesajı alıntılayan sayın Barıs ve Sayın FN'cinin mesajı da silindi.

Moderasyonun gereği budur, şikayet edilen bir mesaj silinirken o mesajı alıntılayan diğer arkadaşların mesajı silinmezse ilk şikayet edilen mesajın silinmesinin ne anlamı kalır?!
Burda asıl benim şikayet ettiğim konu olan Rep sistemi ve ordan yapılan gıybet, arkadan konuşma durumuna geliyorum..
Sayın FN'ci Tatarsuvari isimli kullanıcıya rep vermiş ve şu mesajı yazmış;
''Benim ve hatta sn. barış mesajını da silmişler. Ne diyelim görmediğim oğlu olmuş, çekmiş şeyini kopartmış. Paylaşsınlar mutlu olsunlar... ''
Mesajın neden silindiğini bile bilmeden yorum yapmak ve de görmemiş olduğumuzu düşünmek!!
Belki görmemiş dediği insanlar kuru bir maaşla çalışan ve zor bela merakına hobisine para ayırmaya çalışan biri..
Belki de görmemiş dediği insanlar cirodan taşıma ruhsatı alabilecek kadar büyük bir iş yapan birileri..
Kim olduğunu bilmediğin ne olduğunu bilmediğin birileri hakkında bu tür bir yakıştırmayı yapan arkadaşı kınıyor ve özür dilemeye davet ediyorum.

Bir konuya yazılan mesajlar içinde özellikle okuduğum ve bilgisini görgüsüne gıpta ettiğim arkadaşlarımızdan biri Sayın Barıstır..
Özellikle metal, maden , kimya ve sanayi türü işleme konularında ki yorumlarını çok severek okuyorum.
Ama ona da bir şekilde gıcık olmuşum demek ki mesajını sildirmişim..
Peşindeyim Sayın Barıs.. Nerde bir mesajını görsem silgi elimde koşuyorum o tarafa Big Grin

Burda forumu zan altında bırakarak bahsi geçen firma foruma reklam verdiği için sanki koruma altına alınmışta kimseye hiç bir laf ettirilmiyor, uygun görülmeyen mesajlar siliniyor engelleniyor gibi bir durum ortaya çıktı..
Benim bu tüfekle ilgili çook zaman önce yazdığım mesajlar şöyle;

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid281860
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid280348
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid270098
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid262480

Mesajlarım en yeniden eskiye doğru..
Bu mesajların içinde nerde reklam yapmışım acaba?
Bilen gören göstersin ki Astra silaha '' benim goygoyumla tüfek alanlardan 250tl tüfek başı avantamı alırım'' demiştim.. eski mesajlarımda böyle bir reklam izini bulan olursa talep edeceğim eski satışlardan doğacak olan hakkımı reklamı bulan arkadaşla paylaşırım Tongue

Forumda ilk Spas 15'i ben aldım.
Sorunlarını gördüm ve iade ettim.
Diğer aldığım tüfek ve ekipmanımla ilgili yeni bir konu açmadım ve mevcut olan konuların altına mesaj yazarak şunu aldım şöyle kullandım şunları yaşadım diye anlattım..
Keşke Tactical kibrit çöpü bile alsam konu açarak nasıl bir görmemiş olduğumu tüm forum üyelerine gösterseymişim!!!
Neyse bunda sonra bu uygulamaya başlıyorum..
Başınızı ve okurken gözünüzü ağrıttım. Kusura bakmayınız.
Okuduğunuz için teşekkür ederim..
Sayın Barıs gözüm üzerinizde ona göreTongue

Birde aklıma şimdi geldi..
Beni böyle Spasla Uts-15 ile uğraşmaya sevk eden bir türlü gelemeyen Vepr 12 tüfeklerdir. Mayıs ayında Temmuz ayı gibi satışa çıkar mesajı üzerine gidip 2 adet tüfek alım belgesi çıkarttım.
Sırf bir borcu yoktur kağıdı için vergi dairesinde 4 saatim heba oldu.
O yüzden gelemeyen Vepr 12--- Ordan bir gayret alınan Spas 15-- Derken alım belgelerinin son gününden bir gün sonra alınan Uts-15 ve gelinen şu can sıkıcı durum..
Sizin de peşinizdeyim Sayın Vepr 12 tüfeğin satışına izin vermeyen kurumlar kişiler Tongue
Saygılar.

Yıldızlaaaarr.
Üye olduğum günden beri anlam veremediğim bir konuydu bu . Tahminim ; eski üyeleri onure etmek , belli bilgi ve birikime sahipolan arkadaşların konumunu belirtmek için uygulanan bir konsept.
Rep puanı ; doğru kullanıldığında güzel aslında. Bir fotoğrafı veya bir makaleyi paylaştığınızda ,teşekkür butonu genel bir kavram oluyor , rep puanın da ise ; o an içten geçen Duyguları direkt dile getirmeye yarayan bir mekanizma .
Örneğin ; çok komik bir yazıya sadece teşekkür yetmez , rep Bölümü'ne " yarıldım gülmekten , süpermiş " yazabilir , o andaki duygularınızı direkt dile getirebilirsiniz . Asıl amaç ta bu olsagerek.
Asıl olay bireylerin tutumlarında . Bir üyede beş Yıldız değil 155 Yıldız olsa ,foruma bir katkısı yoksa bence boş . Bence olaya bu şekilde bakılmalı. Ne tek Yıldız bir üye "hiçbirşeyden haberi yoktur "diye bakılmalı , nede Yıldız'ı bol bir üye "ahanda bu işin piri " diye bakmalı .
Bu mekaniği çözdüğümüz ve doğru uyguladığımız sürece sorunsuz Çalışacak bir çark gibi işleyeceği kanaatindeyim .

Birde Sayın XIII bazı forumlardaki rütbeleri unutmayalım lütfen..
Site sahibi Mareşal , adminler Orgeneral gibi..
Hadi silah üzerine savunma üzerine forumlarda bir nebze olsa da anlaşılır olmasına karşın uydu forumunda Orgeneralin işi ne?
Şifreli kanal açılmıyorsa söylesin emir subayına kendi kurcalamasın boşuna değil mi ama Tongue
Saygılar.

Değerli TTC forum üyeleri,

Toplumumuzun geneli okuma özürlü. Her kuruma toplumun genel özellikleri yansıyor. Bir Japon metrosunda herkesin elinde bir kitap veya gazete görürken, buralarda ya boş oturan yada telefon kurcalayanları görmek hüzün verici. Bu ülke bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlardan çok da çekiyor.

İğneyi başkasına batırırken, çuvaldızı kendime batırayım. Ben bu foruma gireli yarın tam 6 ay olacak. Bu forum bende bağımlılık yapmasına rağmen, forum kuralları sayfasını maalesef tam anlamıyla bu gün okudum. Halbuki foruma başlarken okumam gerekirdi. Sonra kendime çok güldüm. Herkes okumadan (benim gibi) "Niye yeni konu açamıyorum !!!!!" diye hey heylenmiş. Belli ki benim gibi kuralları okumadan balıklama dalıvermiş. Eğer gerçekten önemli bir konu açacaksanız herhangi bir başlık altında ustalara ya da moderatörlere çıtlatırsanız, o kadar yardımcı oluyorlar ki, ben şahsen çok müteşekkirim.

Birbirimizi tanımadan çoklukla mahlas kullanarak katıldığımız bu forumda saygı kurallarının ve bilginin ne kadar önemsendiğini, ilk mesajımdan sonra gelen sertçe bir eleştiriden sonra net bir şekilde öğrendim. Ayakları yere basmayan bir beyanınız olursa vay halinize.

Gelelim ana konuya. BEN REP SİSTEMİNE İTİRAZ ETMİYORUM. Rep puanını yazdıklarınıza teşekkürden öte bir değerlendirme olarak görüyorum. İyi yazarların rep puanını önemsiyorum. Bir yazı okurken mesaj sayısına, rep puanına, teşekkürlere, giriş tarihine ve hatta yıldızlarına da bakıyorum. Bana o kişinin deneyimi konusunda bir fikir veriyor.

Yakında üstteğmen olacağım için heyecanlıyım. Bu forumu bir Wikipedia kadar zengin kılan herkese teşekkür ediyorum

Saygılarımla.

Kanaatimce rep sistemi ve teşekkür butonu faydalı bir şey. Yazı sahibi yazısının okunduğunu, değer gördüğünü izleyerek daha verimli yazılar üretmeye bilgi aktarımında bulunmaya gayret ediyor. Yıldızları ise çok önemsemiyorum. Forumun kıdemli sayılacak eski bir üyesi olduğum halde nickimin belirtecindeki yıldız sayısı çok da önemli değil.

Reklam verecek olan kurum, şahıs her kimse, sn. ilksurfere ulaşarak reklama ayrılmış bannerde yerini alabilir. Gömülü reklama gerek yok. Rep ortamını haberleşme aracı olarak kullanmak da bir çözüm yolu olmuş anlaşılan.

Foruma eskisi kadar faal katılamıyorum.Hem zaman yokluğundan, hem de bana hitap eden bilginin azlığından. Taktikal olsun diye artık birer ucubeye dönmeye başlayan yivsiz tanıtımları, bıçak satışı mesajlarının fazlalığı arada tek tük çıkan bilgi mesajlarını boğuyor. Bana hitap etmese de mutlaka bir okuyucu ve takipci kitlesi vardır bu yazılarında. Ancak artık bir gönül bağı haline gelmiş forumu takip etmekteyim hala.

Kimseyi yazdıklarından ötürü küçümsemek değildir meramım. Moderasyonun izin verdiği her konuda herkes yazacaktır tabii ki. Bilmediğini bilerek bilgi arayanları, bildiğini buradan paylaşanları selamlarım.

Bu konuyuı okuyana kadar rep, uyarı seviyesi, yıldızların nasıl çalıştığı ve teşekkür mekanizması hakkında pek bir fikrim yoktu.
Rep puanınına tıklanıldığını diğer üyelerin mesajlar hakkında bu bölümü kullanarak yorum yaptıklarını ve hatta yapılan
yorumları hepimizin görebildiğini galiba az önce fark ettim. Blush

Açıkçası benim için bu kadar değerli, bu kadar yoğun ve doğru bilgiye ulaşabildiğim bir forumda bu konular benim için çok birşey ifade etmiyor.

Bilginin kendimizce tasnif edilebilmesi adına aklıma şöyle birşey gelmişti daha önce, okunan başlık sayısı gibi bir istastistik ve çok değerli bulduğumuz,
unutmamamız gereken mesajları forum içinde sık kullanılan mesajlarımıa eklemek gibi bir özellik ilave edilebilir mi foruma acaba.
Örneğin ben 56 konuyu chromeda sık kullanılanlarıma eklemişim.

Saygılarımla

Sizin için önemli konulara abone olabiliyorsunuz.
Hangi konunun kac kere tıklandığını da görebiliyorsunuz.

Ben şahsen Sn Xclodr 2 yıldızlı iken bendeki 5 yıldıza bakıp bana üstat diye hitap edenleri hangi mecrada olursa olsun uyarıyorum tekrarlamamasını rica ediyorum.

(01-05-2016, 10:58 PM)turkmenoglu demiş ki: Ben şahsen Sn Xclodr 2 yıldızlı iken bendeki 5 yıldıza bakıp bana üstat diye hitap edenleri hangi mecrada olursa olsun uyarıyorum tekrarlamamasını rica ediyorum.

Bende çok önemi olmadığını düşündüğümden yıldızlara takılmıyorum. Yazının içeriğine,üslubuna bakıyorum. Mutlaka bilgisine inandığım,güvendiğim üyeler oluyor. Ancak bu yıldızlar bilgi ve ya paylaşım düzeyi belirtiyorsa bendeki yıldızların alınmasını rica ediyorum. Hem foruma katkıları hem de bilgi düzeyleri ile yanına yaklaşamayacağım üyelerin yanında 2-3 yıldız varken kendi adımın yanındaki 5 yıldızı hak etmediğimi biliyorum.
Bazen bir şeyler yazmak istediğimde konuyla ilgili yazıları okuyorum ve çıtanın ne kadar yüksek olduğunu görüp vazgeçiyorum.Artık gönül bağı oluşturduğum bu forumda sürekli öğrenci olmayı kabul etmiş ve bu durumdan çok memnun biri olarak hayatıma devam ediyorum.
Şahsi görüşüm ise üyelerin yıldız,rep gibi özelliklerine takılmadan bu forumdan mümkün olduğunca bilgi alınması yönünde. Zaten moderasyon bu konuda gerekli görürse düzenleme yapacaktır.
Saygılarımla

Question 
Uygun başka konu başlığı olmadığı için buraya yazıyorum.

Sanıyorum bir değişiklik oldu, bir yazıya teşekkür etmek istediğimde artık başka sayfaya gidip geliyor. Bu şekilde kullanmak sayfayı tekrar yüklediği, konudan beni 3-5 saniye zorunlu uzaklaştırdığı için bir süre sonra kullanmaktan imtina edeceğim gibi görünüyor.

REP puanı butonu ise hiç çalışmıyor.

Bana özel bir durum mudur, genel sıkıntı mıdır bilemedim.

Saygılarımla.

2 üye teşekkür etti:
blacksea, Ahmet Efe
Sn lenduha,

Benim hesapta bir sorun görünmüyor şu anda.

Saygılar.

1 üye teşekkür etti:
lenduha

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi