Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vatandaş MKEK'den şikayet ediyor
Şikayetler / Kamu Hizmetleri / Kamu Kuruluşları / Makine ve Kimya Endrüstrisi Kurumu / Şikayet No : 2871761 Şikayet Durumu : Cevap Bekliyor
Makine ve Kimya Endrüstrisi Kurumu Telefona Bakan Personel Müşteriye Kaba Davranıyor.
Erdinç S. | 08 Aralık 2014 14:21 04.12.2014 günü saat 11:00 sıralarında MKE kurumuna ait olan telefonu bir konu hakkında bilgi edinmek amacıyla aradım ve 2 rakamını tuşladıktan sonra İthal silah satışı bölümündeki müşteri temsilcisi bayan personelle mülaki oldum. Personel telefonu açar açmaz kaymakam olup olmadığımı sordu. Ne hakkında bilgi alacaksınız dedi ve ben daha sorumu tamamlamadan hemen acele bir şekilde hayır öyle olmuyor diye kaba bir ses tonuyla cevap verdi. Sorduğum sorulara bilmiyorum, şuanda hepsi onlar gibi baştan savma cevaplar verdi. Silahların üretim yılını sorduğumda beni azarladı. Bilmiyorum. Hı hı oldu mu? Diyerek telefonu yüzüme kapattı. Böyle kaba bir müşteri hizmetleri anlayışı var mı?

Bağlantısı

"TEKEL" in olduğu yerde kalite anlayışı olmaz....

Sayın Evrenay;
İşler devlet memuruna kaldığı zaman böyle oluyor. Hükümet boşuna özelleştirme yapmıyor. Memurların hiçbirşey umurlarında değil, iyi hizmette verseler kötü hizmette verseler, canları sıkıldımı raporda alsalar, bir kişiyede hizmet verseler, yüz kişiyede hizmet verseler aynı maaşı alıyorlar ve konumlarını koruyorlar. Heleki işiniz askeriye yada trafik şube gibi yerlere düşmesin, yüzünüze bile bakmadan , işleri ağırdan alarak yüz kişiye bakabilecekken, onbeş kişi ile ilgilenip, zaman doldu bugün git, yarın gel yapıyorlar.

Memuriyet sistemi bu ülkenin kanayan yarası malesef, işini iyi yapan %5 lik kesimi tenzi ederek konuşuyorum.
Eğitimden ,sağlığa hatta Askeriye ve emniyete kadar tüm memuriyet sisteminin acilen lav edilip tam denetimli özel şirketlere verilmesi lazım. Dünya artık global, yan gelip yatma yeri değil, insan çok, yeterli ve kaliteli hizmet lazım.
Bunuda memuriyet mantığı ile kesinlikle yapamazsın. Suistimallerin, yetersiz ve eksik hizmetin önüne geçemezsin. Vereceksin şirketlere, çalışanlarada kota koyacaksın, yaptığı iş kadar maaş alacak, ve yaptığı işi kaliteli yapmak zorunda kalacak.

Yoksa bu ülke Ali babanın çiftliği olmaya devam eder.

Sorun tekel sayın Kara45.

Örneğin; bir şehirdeki doğalgaz dağıtım şirketi, elektrik dağıtım şirketi. Personeli yukarıda tarif ettiğinizle uyumlu.

Ülkenin en hantal kurumlarından biri herhalde MKE'dir. Silah satmak için değilde özellikle satmamak için çalışıyor gibi.

(10-12-2014, 12:21 PM)evrenay demiş ki: Sorun tekel sayın Kara45.

Örneğin; bir şehirdeki doğalgaz dağıtım şirketi, elektrik dağıtım şirketi. Personeli yukarıda tarif ettiğinizle uyumlu.

Dediğiniz doğalgaz, elektrikte bir nevi özelleşti. Bu düşüncesinde Sn. Kara45'e sonuna kadar katılıyorum.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi