Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T.C. EGM 2015 Yılı Alım İhalesi
Sağolun sayın Lupus bilgi için. Bu döviz kurları böyle gittikçe polis teşkilatı olarak belimize avrupa silahı takamiyacagiz. Yerlilere mecbur kalacağız. İnşallah yerli firmalar avrupa kalitesini yakalar.

Alıntı

SYS Canik modellerinde oldukça yol kat etti Sn.mehmetakifekici. Özellikle geçen yıl boyunca teslimat esnasında yapılan muayene ve kabul testlerinde çok şey öğrendiler, çok tecrübe edindiler. CZ klonları, özellikle komple çelik modelleri istisnai durumlar haricinde artık sorunsuz sayılır. TP 9 serisinin biraz daha zamana ihtiyacı var. Tetik ve ateşleme sistemlerinde günü kurtarmak için yapılan tadilatları bırakıp, çünkü SA gibi sadece tek hareketli tabancaları bizden başka dünyanın hiç bir yerinde herhangi bir güvenlik kuvvetine teklif bile edemezsiniz, uluslararası standartlarda kabul gören bir DA / SA tetik sistemini, ki halihazırda mevcut, bir de Safe Action benzeri bir tetik ve ateşleme sistemini standart hale getirip, bunları müsabaka, hizmet, kompakt, subkompakt boyutlarındaki tabancalara adapte, nihayetinde tedarikçilerle ilgili sorunları da aştıktan sonra, ortaya oldukça rafine bir model portföyü çıkacak ki, SYS Canik yetkilileri de hedeflerinin bu olduğunu samimiyetle dile getiriyor. Hasılı, diğerlerini bilemem, ama SYS Canik artık onlardan farklı bir kulvarda...

Saygılar.

Alıntı

Sayın Lupus ben emniyette depo gorevlisiyim. İnanın bu sene göreve yeni başlayan arkadasimizdan 20 ye yakın silahlarindaki arıza sebebi ile egm ye tamire gönderdik. Canik firması bence bu sene dağıtılan silahlar açısından iyi bir sınav veremedi. Umuyorum ki arızalı silahlar dan gerekli dersi çıkarmış ve emniyetimiz için iyi ürünler ortaya koyarlar.

Alıntı

(30-11-2014, 12:03 PM)lupus demiş ki: İhale başladığında testler öncesinde Glock yaklaşık 400 USD ( Glock 19 Gen4 ), SIG Sauer 950 USD ( SP 2022 ) fiyat verdi. Testlerden sonra iki istekli de, özellikle Glock mevcut döviz kuru ile ne fiyat verilirse verilsin ihalenin kaybedileceğini öngördükleri için yeni fiyat vermeden pazarlıktan çekildiler. SYS testler öncesinde vermiş olduğu 600 TL' lik fiyatı 515 TL' ye çekerek ihaleyi aldı.
Sn. Üstad'ım, en baştan belirtmek isterim ki ben yerli sanayinin gelişip Türk insanının ve güvenlik görevlilerinin Türk malı silahlar taşıyor olmasını dilerim. Ama bu seçim sadece yerli malı olduğu için değil hem malzeme kalitesi hem işçilik hem de güvenilirlik konularında yabancı rakiplerinden önde olmasından kaynaklanmalı. Ben de bir güvenlik görevlisi olarak yerli malı tabancamı gururla taşımalıyım.
Fakat benim burada anlayamadığım şu; EGM zaten ihaleyi kazanan marka ve modeli personeline bedeli mukabilinde satış yaparak dağıtıyor. Yani teknik olarak 515 liraya Canik 55 almasıyla 950 dolara Sig Sauer alması arasında bir fark yok, devlete ekstra bir maliyeti yok. Tek fark birinde ödenen para yurt içinde kalırken diğerinde yurt dışına gidiyor. Bu sebeple asıl merak ettiğim niye silahın fiyatı asıl ihale sonucunu belirleyici unsur oluyor?
Saygılarımla.

Alıntı

(30-11-2014, 03:52 PM)mtaner55 demiş ki: Bu sebeple asıl merak ettiğim niye silahın fiyatı asıl ihale sonucunu belirleyici unsur oluyor?

Birincisi tüm silahların parasını kurumun toptan peşin olarak ödemesi.
İkincisi memura mümkün olan en düşük maliyeti yansıtmak.

Saygılar.

Alıntı

Sn Lupus bu konuda bilginiz oldukça fazla. Peki bir şey soracağım bilginiz var mı bilmiyorum. İlerleyen zamanda emniyete onceden dağıtılan çelik govdeli silahlar yerinede polimer gövdeli silahlar mi dağıtılacak. Bu konuda bir duyum aldınız mı?

Alıntı

(30-11-2014, 04:42 PM)mehmetakifekici demiş ki: Sn Lupus bu konuda bilginiz oldukça fazla. Peki bir şey soracağım bilginiz var mı bilmiyorum. İlerleyen zamanda emniyete onceden dağıtılan çelik govdeli silahlar yerinede polimer gövdeli silahlar mi dağıtılacak. Bu konuda bir duyum aldınız mı?

Sn. mehmetakifekici, sanırım daha önceden dağıtılan çelik gövdeli silahlardan kastınız Cz75 ve Bhp. EGM envanterinde bir silahın toplanıp yerine yeni bir modelin dağıtılması için o modelin standart dışı kalması gerekir. Bhp için öyle bir söylenti var. Fakat hali hazırda zaten görevde olan Bhp sahibi EGM personeli sayısı çok az. Görevde olanların da emeklilik süreleri dolmuştur ve yaş haddini bekliyorlardır.
Cz 75 için standart dışı olma konusunu duymadım. Aksine bence şu ana kadar EGM personeli için en uygun hizmet tabancasıdır. Bu benim kendi fikrim. Katılmayanlar olabilir.
Saygılarımla.

Alıntı

Türk Polis Teşkilatı' na hayırlı olsun Canik firması her geçen gün ürünlerinde kaliteyi artırmaktadır.

Alıntı

(30-11-2014, 05:31 PM)mtaner55 demiş ki: CZ 75 için standart dışı olma konusunu duymadım.

Aksine bence şu ana kadar EGM personeli için en uygun hizmet tabancasıdır.

+ 1.

Alıntı

(30-11-2014, 08:06 PM)kanunadamı5506 demiş ki: Türk Polis Teşkilatı' na hayırlı olsun Canik firması her geçen gün ürünlerinde kaliteyi artırmaktadır.

Fabrika üretim veya kalite kontrol müdürünün beyanatı gibi olmuş...Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi