Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smith & Wesson M&P Pro 9mm Polimer gövde kirimi
Basliktan da anlayacaginiz üzere kullanici polimer gövdede mühimmat kaynakli polimer gövde kirimi yasamis .

Kullanici sansli zarar görmemis , soru su ki gövde polimer deyilde celik olsaydi yine bu tarz bir kirim olur muydu ?

Alıntı

(26-11-2014, 11:54 PM)kcakkol demiş ki: soru su ki gövde polimer deyilde celik olsaydi yine bu tarz bir kirim olur muydu?

Büyük ihtimalle olmazdı.
Ama çelik silahlarda da kırım olabiliyor.

Soru aslında şu ki:
Bu kırımın olma ihtimali nedir?
Böyle bir kırım yaşamamak adına hergün 300-500 gram daha ağır bir silahı taşımak yeğ midir?

Benim hiç ploimer gövde silahım yok. Artık silah da taşımıyorum. (Nirvana'ya ulaştıktan sonra belki tekrar taşımaya başlarım Tongue) Ama taşıyor olsaydım, daha yüksek gövde kırım ihtimaline rağmen, mutlaka iyi ve hafif bir polimer taşırdım. Glock tek sıra 9'unu kısadan değil de uzundan tutsaydı, bu partide bir tane alırdım bile.

Alıntı

(27-11-2014, 12:08 AM)harun demiş ki: Glock tek sıra 9'unu kısadan değil de uzundan tutsaydı, bu partide bir tane alırdım bile.

+1 Sn. harun, 9*17 fişek kullanması dışında tam ihtiyacım olan ve istediğim gibi bir tabanca. Umarım Glock aynı model üzerinde 9*19 kullanan bir tabanca üretir.
Saygılarımla.

Alıntı

Polimer ve metal tetik korkulukları üzerine uygulanan düşme / kırım testi.

Saygılar.

Alıntı

Laylon iyidir. Smile

Alıntı

Dikkat edilirse bu tarzda kırımlar genelde ABD' de ve standart dışı mühimmatla gerçekleşiyor. Bu durum metallerde de polimerlerde de söz konusu.
Bizde de profesyonel poligonlarda çok yoğun atım görmüş metal tabancalarda da sıklıkla kırımlar gözleniyor.
Bunun önemli bir nedeninin nedeninin de MKEK ' nun lafta standart ama gerçekte standart dışı mühimmatı olduğununa inanıyorum.
Ayrıca münferit olaylarda hemen söz konusu marka model tabancalar kırma açık yarısını da yapmamak gerekir.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Merhabalar,
İmalat aşaması nasıldır bilemiyorum ama polimer imalatı yani gövdenin basınç altında
şekillendirilmesi ve soğumaya bırakılması sırasında malzemede ince bir çatlak da oluşuyor olabilir.
Acaba her tabanca gövdesi "tahribatsız çatlak kontrolüne" tabi tutuluyor mu?
Bu yönde alınmış %100 kalite kontrol önlemleri var mıdır acaba?
Hoşça kalın, İyi seneler diliyorum

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi