Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sahin2000L
Sorter demiş ki:En kötü yerli tabanca markasıdır,kaçak silah yapıp satmaktan ötürü geçtiğimiz aylarda fabrika kapatılmıştı,şuan açıkmıdır değilmidir son durumdan haberim yok.

en son fabrika yetkililerinden alinan habere gore, suclular yakalanmis, fabrika gecici sure muhurlenmis ve su anda faaliyette imis.
ayrica fabrika satilikmis.

sahin2000L en kotu yerli tabanca degildir, zaten yerli tabancalarin tumunde kalite sorunu vardir.
ihale testinde diger yerli markalar kadar basari gostermistir. ancak basari olarak bu testler gosterilemez. ayrica, arsan silahlari ne kadar kaliteli/kalitesiz ise diger yerli silahlar icinde aynisi soz konusudur.

Sn. Pehlivan,
Şahin 2000 L modellere ayrı bir sevgin var gibi.

xlcod3r demiş ki:Sn. Pehlivan,

benim kaliteli silahlara karsi bir sevgim var ve yerli silahlarin hicbiride kalitesini ispat etmis degilSmile

ayrica, sahin2000L ile ilgili yazdiklarimdan boyle bir sonuc cikartman beni sasirtti.

ama senin yerli bir markaya karsi ayri bir sevgin var gibi, ne dersin xlcod3r?........

pehlivan demiş ki:
Sorter demiş ki:En kötü yerli tabanca markasıdır,kaçak silah yapıp satmaktan ötürü geçtiğimiz aylarda fabrika kapatılmıştı,şuan açıkmıdır değilmidir son durumdan haberim yok.
sahin2000L en kotu yerli tabanca degildir, zaten yerli tabancalarin tumunde kalite sorunu vardir.
ihale testinde diger yerli markalar kadar basari gostermistir. ancak basari olarak bu testler gosterilemez. ayrica, arsan silahlari ne kadar kaliteli/kalitesiz ise diger yerli silahlar icinde aynisi soz konusudur.

Ozaman sizede alıp denemek kalıyor,kazasız belasız atışlar dilerim.

Sayın silahsever dostlar bir de bunun iki katı fiyatlara satılan yerlilerin bunun karşılığında ne vaad ettiğini de düşünmek gerekir.

nurikilligil demiş ki:Sayın silahsever dostlar bir de bunun iki katı fiyatlara satılan yerlilerin bunun karşılığında ne vaad ettiğini de düşünmek gerekir.

eyvallah........

Alıntı: Sayın silahsever dostlar bir de bunun iki katı fiyatlara satılan yerlilerin bunun karşılığında ne vaad ettiğini de düşünmek gerekir.
+1
Hatta çok daha fahiş fiyatlarla satılan yerli modeller mevcut olup, bu modellerin neye dayanarak bu parayı hak ettiği konusunun ayrı tartışma, hatta tez konusu olabileceği konusunda ben de hem fikirim.

pehlivan demiş ki:

benim kaliteli silahlara karsi bir sevgim var ve yerli silahlarin hicbiride kalitesini ispat etmis degilSmile

ayrica, sahin2000L ile ilgili yazdiklarimdan boyle bir sonuc cikartman beni sasirtti.

ama senin yerli bir markaya karsi ayri bir sevgin var gibi, ne dersin xlcod3r?........

Basit bir soru sormuştum ama sorulara soru ile cevap vermeyi seviyorsun anlaşılan.

1-Bir kere bu konuyu sen açtın, sorulan sorularada cevap vermen gerekir.

2- Başka bir forumda aynı konuyu açmışsın ve birebir noktası virgülü ile bu forumda da aynı konuyu açmışsın.
İstersen konunu burdan inceleyebilirsin.

Arsan ile ilgili konu

Ayrıca bu forumda "tabanca seçimi ve dağılım testleri " konusunda yazdıklarında sözümü doğrular nitelikte.

Bu durumda benim, bu modele ayrı bir sevgin var demem de bir sakınca görmüyorum.

Senin soruna gelince şu an için bana göre kıytırık yerli modelleri asla ve asla tasvip etmiyorum. Yerli modellerle ilgili hiç bir forumda tek bir yazıma dahi rastlayamazsın.

Yerli malı yurdun malı diyeceklerede tek bir sözüm var. Silah gibi silah yapın o zaman inceler bakarız.

xlcod3r demiş ki:
pehlivan demiş ki:

Basit bir soru sormuştum ama sorulara soru ile cevap vermeyi seviyorsun anlaşılan.

1-Bir kere bu konuyu sen açtın, sorulan sorularada cevap vermen gerekir.

2- Başka bir forumda aynı konuyu açmışsın ve birebir noktası virgülü ile bu forumda da aynı konuyu açmışsın.
İstersen konunu burdan inceleyebilirsin.

Arsan ile ilgili konu

Ayrıca bu forumda "tabanca seçimi ve dağılım testleri " konusunda yazdıklarında sözümü doğrular nitelikte.

Bu durumda benim, bu modele ayrı bir sevgin var demem de bir sakınca görmüyorum.

Senin soruna gelince şu an için bana göre kıytırık yerli modelleri asla ve asla tasvip etmiyorum. Yerli modellerle ilgili hiç bir forumda tek bir yazıma dahi rastlayamazsın.

Yerli malı yurdun malı diyeceklerede tek bir sözüm var. Silah gibi silah yapın o zaman inceler bakarız.

bir soru sordun (ki ben hicbir sakinca gormuyorum) cevabini aldin, ve bende sana bir soru sordum, e nevar bunda?
soru sorulmasindan hoslanmiyorsun galiba?

benim kisaca demek istedigim yerli silahlarin yok birbirinden farki, asagi yukari ayni kalitedeler.....

sana karsi bir yanlis anlamisligim yok, iyi niyetindende suphem yokSmile

Sn.Pehlivan, konuyu açarken yazdığınız yazı ve daha sonra gönderdiğiniz mesajlardan, konuya aslında Sn.xlcod3r'ın durduğu yerden baktığınız, asıl sorgulamak istediğiniz konunun ise, özde birbirinden hiç farklı olmadığını düşündüğünüz yerli silah modelleri arasındaki, uçurum düzeyindeki fiyat farkları ve bunun altında yatan nedenler olduğu anlaşılıyor.

Ancak takdir edersiniz ki, daha ilk mesajında direk olarak bir marka ve modele vurgu yapmaya çalışan bir katılımcının şüphe ile karşılanması doğaldır. Çünkü bir süredir forumumuzda yaşadığımız bir takım sıkıntılar, arkadaşlarımızı bu tür mesajlar ve içerikleri konusunda tedirgin etmekte olup, refleks cevaplar vermelerine neden olmaktadır. Bu nedenle sizden ricam, aktarmak, vurgulamak yada sorgulamak istediğiniz konularda elinizden geldiği kadar açık olmanızdır.

Şahin modellerinin bir türlü istedikleri potansiyeli yakalayamamalarının altında yatan temel nedene gelecek olursak, işin başında asıl önemli özelliği triple-action olan, orijinali gerçekten kaliteli bir silah olmasına rağmen dünyada genel kabul görmemiş olan Daewoo DP 51 'in klonunu yapmaya kalkmalarıdır.

Firma, DP 51' in asıl hayati özelliği olan ve asıl tercih edilme sebebi olabilecek triple action sistemini üretmeyi başamayıp, yurdum insanının göz ve silah zevkine pek de hitap etmeyen bir modelle ortaya çıkınca, çarkı çevirebilecek ilk girdiyi sağlayamayıp, zamanla kendisini geliştirmeyi ve kabul ettirmeyi de başaramadı.

Bence ARSAN fiyaskosunun özeti bundan ibarettir.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi