Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsun Yurt Savunma Fabrika Ziyareti
Sayın Survivor 1970
Nişan düzeneğiki beyaz noktalar her ne kadar atıcıya yetersiz ışık şartlarında ve hızlı atışta faydalı oluyorsa da hassas hedef atışında aldatıcı olabiliyor.
Arkadaşınıza tavsiyem, önce arpacıktaki beyaz noktayı siyah bir bant ile kapatıp bir deneme atışı yapsın. Sol eğilimli atışlar kabza kavrama, parmağın tetiğe basinç noktası veya ışık şartlarından da olabilir.
Eğer gerçekten arpacık hatası ise arpacık değiştirme yönüne gidilebilir.
Hedef atışlarında beyaz noktasız gez arpacık tavsiye ediyorum.
Saygılar.
Osman

Alıntı

(28-01-2015, 06:30 AM)ORTAÇ demiş ki: Sayın Survivor 1970
Nişan düzeneğiki beyaz noktalar her ne kadar atıcıya yetersiz ışık şartlarında ve hızlı atışta faydalı oluyorsa da hassas hedef atışında aldatıcı olabiliyor.
Arkadaşınıza tavsiyem, önce arpacıktaki beyaz noktayı siyah bir bant ile kapatıp bir deneme atışı yapsın. Sol eğilimli atışlar kabza kavrama, parmağın tetiğe basinç noktası veya ışık şartlarından da olabilir.
Eğer gerçekten arpacık hatası ise arpacık değiştirme yönüne gidilebilir.
Hedef atışlarında beyaz noktasız gez arpacık tavsiye ediyorum.
Saygılar.
Osman
Sn. ORTAÇ, cevabınız için çok teşekkür ederim. Söz konusu atışı hem ben hem de arkadaşım yaptı, ikimizin vuruşları da solda olunca arpacıktaki noktalama hatasını fark ettim. Gez-arpacık settini değiştirmek için nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz? Üretici firmanın daha kaliteli gez-arpacık setti mevcut mudur, ya da P99 gez-arpacığı bu silaha monte edilebilir mi? Teşekkürler.

Alıntı

Ters Mühendislikle yapıldığı için büyük ihtimalle P99 nişangahları uyacaktır.

Fabrikadan Kerim Bey' i ararsanız eminim ki yardımcı olacaktır. En azından yeni bir arpacık gönderir. Geçici olarak gez ayarından da sorunu halledebilirsiniz.

Aşağıda P99 ile TP9 yanyana.

[Resim: 20140111_114521.jpg]

Alıntı

TP 9 tabancam bugün itibari ile Samsun yolculuğundan yeni rengi ile dönmüş bulunmaktadır.

[Resim: 20150203_161314.th.jpg]
[Resim: 20150203_161354.th.jpg]

Alıntı

Güzel olmuş üstadım hayırlı olsun..

Alıntı

Gözünüz aydın. Fotoğraflardan çıkaramadım, hangi renk olmuş gövde?

Saygılarımla...

Alıntı

Teşekkür ederim.Gövde sahra renk oldu...

Alıntı

Kendi çapımda küçük bir modifikasyon yapmaya çalıştım.
son hali bu...
[Resim: 1839dd.md.jpg]
[Resim: 20150204_140406.md.jpg]

Alıntı

Sayın Ortaç, nereye yazacağımı bilemediğim için bu başlık altına yazdım. Bir gün Sig Sauer P224'ü test etmek isterseniz, tabancamı hizmetinize sunmaktan büyük mutluluk duyarım. Böylece fazlaca bulunmayan bir model hakkındaki değerli fikirlerinizden istifade etmiş oluruz.

Selam ve saygılar.

Alıntı

Sayın ORTAÇ acaba bizde Samsun Yurt Savunmaya bir ziyaret yapsak silahları inceleme ve atış yapma imkânımız var mıdır ?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi