Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aliexpress sitesi tactical ürün kalitesi?
Değerli forum üyeleri;
Aliexpress isimli internet sitesinde model olarak çok hoşuma giden tactical pantolonlara rastladım. Fiyatları da ülkemize göre makul sayılır. 100 TL civarına tekabül ediyor. Fakat kalitesinden emin olamadım. Müşterilerden verilen (feedback) geri bildirimler genel olarak olumlu yönde.
Acaba forum üyelerimizden bu ürünlerin kalitesi hakkında bilgisi olan var mıdır?
Saygılarımla.

Alıntı

Syn. Mtaner55 ,

Aliexpress bir Çin sitesidir , kalite olarak çok fazla beklentide olmayınız ama aynı ürün gerçekten ülkemiz fiyatından ucuzdur , hatta bir çok firma aliexp. ' in sahibi olan ve toptan pazarı olan Alibaba üzerinden bu ürünleri ülkemize getirip satışını yapıyor . Ama dediğim gibi kalite olarak yüksek bir beklentiniz olmaması .

Saygılarımla

Alıntı

Teşekkür ederim Sn. muratcantona.
Saygılarımla.

Alıntı

Alibaba ve aliexpress sitelerinde direk satıcılarla muhatap olduğunuz için tek bir kalite ve garantiden söz etmek mümkün değil.

mobil

Alıntı

Sayın mtaner55,

Malum birçok üretici ürünlerini uzak doğuda imal ettirip dünya pazarına sunmakta. İmalatcıların bu durumu suistimal edip belki aynı malzemelerden olmasada aynı teknikle yakın kalitede imal edip kendi adlarına pazarladıklarını görüyorum. Elektronik ve mekanik vb cihazlardan uzak durmak kaydıyla tekstil, giyim gibi alanlarda oldukça başarılılar diyebilirim. Şimdiye değin aliexpresten temin ettiğim çanta, yelek, eldiven gibi ürünlerde memnun kaldım. Fayda/fiyat oranı tatmin edici.
Yalnız sitede gördüğünüz bir ürünün birçok üretici tarafından da farklı kalitelerde üretildiğine dikkat ediniz. Kendi aralarında da çakmaları var Big Grin
Taktik aksesuarlar konusuna yoğunlaşmış ve yorumları oldukça iyi olan, yakın zamanda keşfedip henüz test etmediğim bir örnek vereyim;
http://www.aliexpress.com/store/206623
Yine de toplu siparişten önce bir ürünle kaliteyi test etmekte fayda var.
Saygılarımla.

Alıntı

Sayın mtaner55 aliexpress sitesinden gıda hariç almadığı bir şey kalmayan birisi olarak en son aldığım 2 adet taktik pantolonda çektiğim tek sıkıntı bedenlerinin Çinli kardeşlerimize göre olduğunu düşünüp normal de L beden giydiğim halde XXL beden isteyerek iki adet çuval sahibi oldum, kalite konusuna gelince ben aradığım ürünün en ucuz olanını alan biri olarak (Satıcı Güvenilirliği Gözetmeksizin) bizim milletimizden daha kaliteli ürün satıyorlar ve daha alakadar esnaflar, ürünler orijinal mi değil mi hususuna gelince unutmayın ki Çin'den alışveriş yapıyorsunuz, ama dedim ya kalite hususunda bizimkilerin onlardan öğreneceği çok şey var bundan emin olun.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
coolermaster
(06-11-2014, 01:12 AM)şahin44 demiş ki: Sayın mtaner55 aliexpress sitesinden gıda hariç almadığı bir şey kalmayan birisi olarak en son aldığım 2 adet taktik pantolonda çektiğim tek sıkıntı bedenlerinin Çinli kardeşlerimize göre olduğunu düşünüp normal de L beden giydiğim halde XXL beden isteyerek iki adet çuval sahibi oldum, kalite konusuna gelince ben aradığım ürünün en ucuz olanını alan biri olarak (Satıcı Güvenilirliği Gözetmeksizin) bizim milletimizden daha kaliteli ürün satıyorlar ve daha alakadar esnaflar, ürünler orijinal mi değil mi hususuna gelince unutmayın ki Çin'den alışveriş yapıyorsunuz, ama dedim ya kalite hususunda bizimkilerin onlardan öğreneceği çok şey var bundan emin olun.

Esnaflık konusunda size katılıyorum, yıllar önce bi kaç parça aldım, hala yılda bir kaç kez arayıp yeni ürünlerini tanıtmaya çalışıyorlar Smile sabit numaradan bide, her seferinde sekreter 'yurtdışından arıyor' diyor bi bakıyorum bruce lee kardeşler. En son ortakarar bi küfürle kapattım gene yılmadılar Smile

Alıntı

(05-11-2014, 06:47 PM)mtaner55 demiş ki: Değerli forum üyeleri;
Aliexpress isimli internet sitesinde model olarak çok hoşuma giden tactical pantolonlara rastladım. Fiyatları da ülkemize göre makul sayılır. 100 TL civarına tekabül ediyor. Fakat kalitesinden emin olamadım. Müşterilerden verilen (feedback) geri bildirimler genel olarak olumlu yönde.
Acaba forum üyelerimizden bu ürünlerin kalitesi hakkında bilgisi olan var mıdır?
Saygılarımla.

Sn.mtaner55,
Bu aralar Amazon.com da indirim var geçenlerde Usa içi teslimle aynı fiyatlara aşağıdaki pantolonlardan aldım...
http://www.amazon.com/gp/product/B002FKJ...UTF8&psc=1 Pamuk taraftarı olarak polyester oranı biraz yüksek gelse de ürün kaliteli ve kullanışlı gözüküyor. Ön kısmındaki sağ sol kemer halkalarının bulunduğu kısımlar içten lastikli, kemer kısmı ağır yemeklerden sonra otomatik genişliyor, arka cepleri büyük ve kullanışlı, yan cep içleri şarjör , çakı takılabilecek askı şeritli vs. Üretim yeri Bangladeş..
https://www.amerikadansatinal.com üzerinden de bir yastık büyüklükteki koli ortalama 150tl ye Türkiyeye 3 günde gelebiliyor. Wink

İnşallah bu tarz ürünler satan üyelerimiz kızmayacaktır mesajıma.
Saygılar.

Alıntı

Sn. yalvali, Sn. TrCiviltary, Sn. şahin44, Sn. tugrul ve Sn. Paşa ;
Vermiş olduğunuz kıymetli bilgiler için ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım.
Saygılarımla.

Alıntı

Ali ekspres sitesinden alınan ürünler arızalı çıkması durumunda satan kişi ile iletişim kurulursa arızalı ürün kendilerine ulaşmadan bakmışsınızki yen ürün kargo ile kapınıza gelmiş.Bu durum bizim ülkemizde satış yaptıran sitelerde cok az rastlanılan durumdur.Çinli kardeşlerimiz alışverişlerinde dürüstler izlenimini ben yaşadım.Saygılarımla.
.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi