Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hayatta Kalım Malzemeleri Önerileriniz
Baylar,

Parça parça kuru tutmaya çalışmak zahmetli.
Aşağıdaki linkte toplam çözüm var.

http://www.passiondiversclub.com/portfolio/dry-bag/

Saygılarımla

Alıntı

Selamlar,
IKEA 'daki ürünlerle hayatı idame/hayatta kalma ekipman ve malzemeleri toplamış bu arkadaş. Enteresan ve keyifli bir yazı.

İlgili bağlantı için tıklayınız.

Saygılarımla.

Alıntı

Bu enteresan paylaşım için teşekkürler Sn. GullyFoyle.
Kamp için pişirme seti bakıyordum, yazıda bahsi geçen Duktig'i deneyeceğim Smile

Alıntı

Akıllıca çözümler üretmiş olmakla birlikte, bazı zayıf halkalar var.İnce bıçakla odun parçalamak, ağır kaplarla ve paracorda göre ağır halatlarla yükünü çoğaltmak, kırılgan bir su şişesiyle maceraya atılmak gibi...
Kibritleri neme dayanıklı olması için mumla kaplasa daha iyi olurdu.

Saygılar.

Alıntı

En çok ilgimi çeken konuların başında gelen "survival" ile ilgili paylaşımınız için teşekkürler. Zayıf noktalar olması çok normal çünkü ürünlerin tamamı asıl üretim amaçlarının dışında kullanılmış fakat yine de iş görmüş sonuçta ekmek bulamasalar da pasta yemişler.

Bu arada yokluk ya da zor durumlarda ürünlerin yan kullanımlar ile ilgili bir kaynak ya da konu hakkında bilgisi olanlar var ise bununla ilgili bir konunun çok faydalı olacağını düşünüyorum. Örn : Alkol ve Sirkenin sterilizasyon konusunda kullanımı , çamaşır suyunun bir damlasının bir litre kirli suyu görece içilebilir hale getirmesi (hayatta kalma harici yapılmamalıdır) , mumun hem aydınlatma hem ısıtmada kullanılabileceği gibi.

Alıntı

Bağlantıdaki İKEA ürünlerinin kullanımı çerçevesinde söylenenlere katılıyorum. Zayıf halkalar yahut sürdürülebilirlik açısından dayanımı düşük şeyler mevcut. Onlar geliştirilebilir yahut görece ucuz olacağından olası durumlarda asıl hayatta kalma ekipmanlarımıza ulaşabilmek için belirli noktalara birden fazla set konulabilir gibi düşündüm ben. Çünkü görece ucuza çıkıyor uzun dayanımlı ürünlere göre. Mesela yukarıda arkadaş dry bag paylaşmış. 3 set 3 ayrı çantaya farklı lokasyonlara konabilir gibi Smile

Bu arada ek bir bilgi. Dry bag ürünlerde bazı markalarda özellikle ufak boylar için (bel ya da omuz çantası) sadece fermuarlı olanlardan da üretmişler. Şahsi fikrim. Onlara pek bulaşmamak yönünde.

Sn. herojd11 Sn. sarp kılıç Sn. Rangeman iştirakiniz için teşekkürler

Saygılarımla.

Alıntı

Bu günlerde Leatherman firmasının outdoor kullanımı için çıkardığı Signal modeli de mantıklı bir ürün.Çıkıp kaybolabilecek parçaları olsa da magnezyum ateşleyici, bileme aparatı, acil durum düdüğü de içerem multitool iyi bir seçim olabilir.

Saygılar.

Alıntı

Sn.sarp kılıç.
Evet.Güzel bir alternatif gibi görünüyor. Amazon'daki fiyatı Türkiye'dekinden 150-200 TL kadar daha ucuzdu bu arada. Hatta kargo da dahil olarak.
Saygılarımla.

Alıntı

Bir sürü hayatta kalma ürünü ve bunu koyacak çanta alan tanıdıklarım var . Ama kulakları arasında olana organı doğru kullanmaları en önemlisi .

Elde olanlarla bir şeyler yapmak , ezber değil , akıl ve mantık sonucu bir ürün kullanmak ...

Saygılar .

Bozkurt Işıklı .

Alıntı

Yaşayarak edindiğim tecrübe ile şunu diyebilirim ;

Doğada vakit geçirdikçe o size gerekli listeyi verir .

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi