Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TP-9 MU, ST-9 MU, SHARK-FC MÍ
Yaklaşık altı yıla yakındır forumu takip edip resim veya herhangi bir çalışma paylaşmayan ve üstüne üslük soruları, talepleri bitmeyen biri olarak arsızlığıma yine devam ediyorum( Tâbi yine ustaların affına sığınarak)
Bu üçünden başka alternatifiniz yok diyelim, tâbi bunları alacağıma iyi bir çakı alırım diyeceklerde olacak icinizde tâbi ama rica ediyorum hepinizden,
Sizce hangisi

Amerikalıların youtube'da incelemeye doyamadığı TP-9 mu ?

Yakışıklı ikoncan duruşuyla ST-9 mu ?

Karizmatik asaletiyle SHARK FC mi ?

Bu arada sorma şeklinden dolayı yanlış anlaşılmasın, Tip açısından değil her açıdan baktığımızda fikriniz nedir acaba ?

Alıntı

Listenizdeki modellerden zaman içerisinde sorunlarından arındırılarak gelişimini tamamlamış, yeteri kadar saha tecrübesi ile de rüştünü ispat etmiş olan model Shark.

Bu arada listenizde neden Stingray yok Sn.şahin44? Sadece 100 gram farkla komple çelik ve çok daha rafine bir seçenek...

Alıntı

İkisi poşet birisi demir görüşünü her yerde savunan biri olarak ,Fc alınır .
Saygılarımla.

Alıntı

Usta lupus stingray modelini listeye katmamamın sebebi diğer silahların kampanyalı fiyatlarının birbirine yakın olması, neredeyse araların da 1000 TL' ye yakın fark var, bir devlet memuru olarak şu anda ayırabilecek bütçem bu kadar, gerçi yıllardır o bütçeyi artırabilmek için bekliyorum ama malumunuz yaş ilerledikçe bir ailenin giderleri daha da artıyor, karar vermem de çok yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim, yıllardır burada açtığım her konuya gayet alaka gösterek cevap yazdınız, bu hoşgörünüzden dolayı da ayrıca yeniden teşekkür ederim, umarım bu son olurda gidip şu silahı alırım ve artık değerli vaktinizden çalmam, Saygılarımla.

Alıntı

Bütce önemli ise Shark FC yi diğerleri ile kıyaslamadan alırdım.

Saygılarımla

Alıntı

TP9 sahibi olarak tavsiye etmem. Daha doğru düzgün mermi bile atmadan silahı fabrikaya yollamak zorunda kaldım.

Alıntı

merhaba.
biraz geç olacak,ama foruma yeni üyeyim.bu silahların hiç birini kullanmadım.ama shark fc almayı düşünürken hepsini internette araştırdım.en sonunda p-120 almaya karar verdim.mayıs-haziran gibi alacağım.(yabancı kullanıcıların youtubetaki yorumları çok etkili oldu.bizden ise bu sitede üye olan osman beyin yorum ve deneme atış videolarını da gördüm ve beğendim.)
bir süredir bu silahlardan ikisini bir miktar araştırdım;tp-9 ve shark fc yi.st-9 a da baktım.yalnız birşey demem lazım:tp-9 ve st-9 arasında kıyaslam yapılabilir ama shark fc ayrı bir silah.
öncelikle tp-9 belinizde rahatça gizleyerek,hızlı bir şekilde çekip ateş edebileceğiniz bir tabanca.youtubeta özellikle amerikalı kullanıcılar glock ve walther akranlarını korkutacak derecede kaliteli ve onlardan çok daha ucuz olduğunu söylüyorlar.atış istikrarı ise "combat level".yani hedefi uvurursunuz,etkisiz hale getirirseniz,ama 25-30 metreden arka arkaya seri atışlarla 3cm lik gruplar beklemeyin demek.(eğer kenidinizi nişancılığa adadıysanız 1 cm de yapabilirsiniz,o da başka birşey).zaten silah aslen güvenlik güçlerinin operasyonel faaliyetleri için,hızlı silah çekip atış yapması için tasarlanmış.ben askerim ve etrafımdaki askerler,biraz da tabanca modern gözüktüğünden dolayı(aslında glock ve walther modellerine benziyor diye.benim etrafımdakilerin çoğu en iyi silah deyince glock ve sig sauer iyi der,başka birşey de bilmezler) bu modele karşı sempatileri var birkaç kişi bu tabancadan aldı.
shark fc ise tipik bir cz75 varyasyonu.yapılacak modifiyelerle yarışmalarda da kullanılabilecek bir silah(kullanılan veya kullanılır demiyorum.bence bu model yerine p-120 ye yapacağınız ekleme ve modifiyeler daha iyi sonuç verir.hatta bu sitede osman beyin p-120 deneme atışlarının öncesinde ipsc için firmanın yaptığı bir versiyonu ucundan göstermişti.)shark fc atış istikrarı iyi olan ve s-120,p-120 modellere göre daha hafif olduğu için daha rahat taşınan bir silah.ama atış sırasında daha fazla şahlanma yapıyor.her ne kadar kompansatörü olsa amerikalı kullanıcılar youtubeta kompansatörün etkisi pek de hissetmediklerini(hatta bir tanesi dolphin 120yle daha konfrolu atış yaptığını söylüyordu),kompansatörlü bölgenin daha zor temizlendiğini,kompansatörden yapılan gaz tahliyesinin yana ve geriye olduğunu(kör etmiyor elbette.ama gözle farkedilecek bir gaz tahliyesi var.),şahlanmanın da diğer tüm tabancalardan farklı olduğunu(bir süre sonra alışıyorsunuz tabi) söylüyordu.
eğer operasyonel amaçla alacaksanız,çok iyi grupmanlar değil de kolay taşıma ve hızlı silah çekme sizin önceliklerinizse tp-9 veya tp-9 sa alın.yok eğer poligon atışı yapacaksanız s-120 veya daha da iyisi p-120 alın.

Alıntı

Sn. longshot, p-120 güzel bir model ve komple çelik fakat, fiyatı o silah için yüksek bir fiyat. Size tavsiyem Dolphin modelini almanız ki bende aldım. Komple çelik olmakla beraber, fiyatı da daha uygun. 1750 TL

Alıntı

Sayın longshot, sizin klavyenizde büyük harf yok galiba... Saygılar.

Alıntı

Kusura bakmayın, ilk bir kaç cümleden sonra gözlerim yorulduğu için okumaktan vazgeçtim. Çok kargacık burgacık olmuş yazınız. Bu sebeple okuyup cevap yazamayacağım.

Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi