Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta Mod 70 İncelemesi ve Sökümü.
Merhaba arkadaşlar.

Geçenlerde Pietro Beretta olduğunu tahmin ettiğim ve üzerinde Pietro Beretta yazısını okuyabildiğim bir tabanca ile karşılaştım, yeni konu açamadığımdan buradan devam etme gereği duydum.

Ben PB Mod 70' leri 7.65 bilirken, bu Mod 70 9mm çıktı. Sizce bu silah bir Karadeniz Ustası klasiği mi, yoksa gerçekten böyle bir model var mı?

Kafamda deli sorular oluştu, ilk fırsatta hemen forumu açıp sizlerle paylaştım, bu konuda beni bigilendirirseniz sevinirim.

SAYGILAR

ouzan52

Alıntı

Sn.ouzan52

Öncelikle paylaştığınız fotoğraftaki silahın ruhsat durumunu merak etmedim değil.

Beretta M 34 ve mod.70S modellerinde 9X17 mühimmat kullananı var diye biliyorum.Sizin paylaştığınız fotoğrafları inceledim. Karadeniz imalatı ( Kendi görüşüm ).Ayrıca lütfen yazım kurallarına dikkat ediniz . Medyatörler direk 380 volt vermesin Smile .

Saygılarımla.

Alıntı

PB Mod 70' in sürgünün arkasındaki kavrama deseni dik açılı mıdır, ileriye yatık mıdır?

PB Mod 34' ün gövde ön namlu mihveri öne açılı mı uzanır, düz mü uzanır?

Horoz, kabza sırtı, sürgü kavrama deseni Mod 34 gibi, gövde ön namlu mihveri, tetik korkuluğu, şarjör kilidi, tırnağı Mod 70 gibi olan bir tabancanın modeli ne olabilir?

Memlekette bu türden çok bilinmeyenli, zor denklemler genelde KTÜ' lü metamatikçiler tarafından kurulur... Smile

Alıntı

(15-04-2015, 09:39 PM)lupus demiş ki: Memlekette bu türden çok bilinmeyenli, zor denklemler genelde KTÜ' lü metamatikçiler tarafından kurulur... Smile

Bu tabancada Trabzon'dan ziyade Rize esintisi var. Ama konudaki en şaşırtıcı rastlantı şu. 1989-1990 eğitim-öğretim yılında KTÜ Matematik bölümünün en zor denklemcisi Servettin Hoca, denklemleri yüzünden dersi geçemeyip bunalıma giren Müslüm isimli öğrencisi tarafından Beretta taklidi el yapımı bir tabancayla öldürülmek istenmişti. Tabanca ateş almayınca hoca yaşamıştı. Aynı tabanca daha sonra şarjördeki diğer mermileri kusursuz atmış ve bunu bütün okul duymuştuk. Rolleyes

Alıntı

Sayin SertanY ben sadece fotoğraflayan kişi olduğumdan ruhsat konusunda bilgi sahibi değilim. Yorumlarınızı ve görüşlerinizi okudum hepinize teşekkür ediyorum.
Ancak kafama takılan bir kısım daha oldu ülkemizdeki kötü zihniyetlerin eline böyle bir tabanca geçerse bu silahı eski haline çevirip kullanma imkanı var mıdır, bu tabanca eski boyasına çevirilebilirmi aklıma takılmadı değil ama bu sorulara kendi içimde cevap bulamadım...

Saygılar
Ouzan52

Alıntı

[Resim: 20160625_1314121_zpsd5xl9prg.jpg]

7.65 Beretta mod70 gövdesinde fotoğraftaki işaretli segman normalmidir üstad?
Ya da mod70S ile mod70 gövdeleri, sürgüleri birbirine uyumlumudur?

Alıntı

Sn.Endulus

Kusura bakmayın uzun süredir , il dışında idim.Göstermiş olduğunun segman 'a ilk defa şahit oldum desem yeridir.O kadar mod 70 gördüm,segmanlı olarak ilk defa görüyorum.Bence normal değil . Mod 70S ile mod 70 'i hiç yan yana getirme imkanı olmadı.

Saygılarımla.

Alıntı

Haddimi aşarak söyliyeyim mevcuttur. Hatta cahiliyet dönemim de o segmanı silahı sökmek için çıkartmış , silahın oradan sökülmediğini öğrenmiş ve yerine takamamıştım .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi