Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik C100 Alınır mı?
Sn. İhtiyar,
C-100 'ü hafta sonu, 10'ar lı 5 atım, toplam 50 atım yaparak, deneme fırsatım oldu.Poligonda kabzeleri farklı 2 adet vardı ve elime en iyi oturanı tercih ettim. Ancak diğer tabanca da elimi çok rahatsız etmedi. İyi ve tecrübeli bir atıcı değilimdir.Genelde alt atmakla beraber, mermilerin 10-12 cm'lik çap içinde toplanması dikkatimi çekti. Nişan noktamı değiştirip yaptığım atışlar ve 2 'li seri atışlarım da birbirine yakın idi. Bu birbirine yakın atışları kendi tabancam ile yapamıyorum.

Alıntı

Benim C 100' de tetik boşluğu neredeyse üç kademe.
Bir de tıkırtılı bir tetiği var, çok hafif de olsa bunu hissetmek hoşuma gitmiyor.

Alıntı

750 TL'lik fiyata kesinlikle alınır.

Alıntı

(17-12-2014, 05:47 PM)Hero17 demiş ki: Benim C 100' de tetik boşluğu neredeyse üç kademe.
Bir de tıkırtılı bir tetiği var, çok hafif de olsa bunu hissetmek hoşuma gitmiyor.

Sayın Hero 17
Tabancanızın kaç atımda olduğunu bilmiyorum ama, fabrikasyon bir hata yoksa genelde yeni tabancaların tetikleri 200-300 atımdan sonra daha iyi bir duruma gelir.
Bu süreci kısaltmak için horoz takılma dişini arada yağlayarak çok sayıda kuru tetik düşürmek iyi bir çözümdür.
Tabii bir snap cap (tetik düşürme mermisi) kullanmalısınız. Emniyetli bir ortam ve doğrultuda da olmak gereğini söylemeye herhelde gerek yoktur.
Tabancanıza küsmeyin, iyidir, zamanla daha çok seveceksiniz.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Sn.ORTAÇ haklısınız daha 50 atım gördü.Ancak tetik yolu bildiğiz mıcırlı tarla yolu gibi.Açıkçası bu da benim bir hayli canımı sıkıyor.Nerede Cz 75 imin 0 hali aaah ahSmile))

Alıntı

Sayın Hero 17,
Yerli tabancaların çoğunun tetiği beklenmedik kadar güzel oluyor.
Sizin şansınıza öyle çıkmış. Samsun Yurt Savunma ile bir konuşun derim, halledeceklerine inanıyorum.
Saygılar.
Osman

Alıntı

[Resim: IMG_8774.jpg]

[Resim: IMG_8775.jpg]

[Resim: IMG_8776.jpg]

Alıntı
21 üye teşekkür etti:
demirci57, PersonalDefence, musti267, S@riyerli, FRD, lupus, şahin44, batuhanvurall, 1905sss, 6patlar, wubıh, karabasan, , alone61, bodrum28, ThePulchra, alpago, heisenberg, mimaslan, Murata, Çılgınturk
Texas'lı bir kullanıcı , factory hali ve o kör eden sight'ları ile birlikte, hem fabrika hemde dolum olmak üzere 10 yıllığa yakın istikakı yuvarlamış.
IDPA' atışları ve CZ-75 ile side by side atım görüntüleride mevcut.
Benim şahsi olarak bir kaç şarjörden fazla atış yapma imkanım olmadı, ama bahsedilen fiyat etiketi ile diğer yerli seçeneklerlede kıyaslandığında, aksesuar sorunuda pek fazla yaşatmayacak bir model olduğundan 2. yada 3. tabanca seçimi için çokta mantıksız görünen bir ürün değil.

Alıntı

Sn Heat paylaşım için teşekkür ederiz. Sn Sabri daha önce sizi dilimizin kullanımı hususunda ikaz etmişti, lütfen plazalardaki eziklerin kullandığı dile benzer yarı yerli yarı ecnebice dil kullanımından sakınalım. Göstereceğinizi umduğum hassasiyet ve anlayış için şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Yasin06, tirendaz, şahin44
Geçen gün arabayı "ileriye" doğru parkederken aynı anda geri geri çıkmaya çalışan aracın yanlışlıkla tamponuna sürttüm, tamponda hasar yok, yanlız Türk aile yapısı zedelendi.

Maalesef 12 yıldır oturmayan ve hiçbiryerde kullanılmayan terminolojiyi ezberleyecek fırsatım olmadı, çevremde 22lr sinden 50Bmg sine tepeden tırnağa silahlı plaza eziklerinden oluştuğu için, biz plaza ezikleri olarak bu şekilde konuşuyoruz, darısı başınıza.
Teknik terminolojiye global dilde hakim olmayan kullanıcılarda parmak vurma, düğünlerde peşi sıra yapıştırma bazında operasyonlara katıldığından,inanın kayıp sayılmıyor, birde tanımadığınız insanları plaza eziği olarak yaftalayacak cesaretinizin olmasıda hakikaten takdire şayan..
Forum eziklerinin takındığı tavırlara benzer davranışlara meal vermekten sakınalım.
Bağcıya doğru döndürülmüş dümen, üzüme doğru çevirilir ise belki yol alınır.

Çok elzem olursa sizlerde alınıp içerlemeyin diye tek tek çevirerek yazıcam, merak etmeyin.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
şahin44

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi