Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ 550 Varmint Laminated
Bugün kendime biraz zaman ayırdım. 100, 200 ve 300 m'lerden atış yapmak için ormana çıktım. 100 m atışından sonra ormanda milletin mantar ve kestane topladığını fark edince 100 m 3 atışta kaldım.

Dürbün Vortex 6-24/50.

Fişek 150 gr Federal.

Zaman zaman bu başlık altında tüfekle ilgili görüşlerimi paylaşmak istiyorum.

[Resim: IMG_1649_zpsf839dfe9.jpg]
[Resim: IMG_1651_zps84b1593d.jpg]
[Resim: IMG_1652_zpsca8004a0.jpg]
[Resim: IMG_1653_zpsfa104626.jpg]

Alıntı

Sn. Pinus,

Efendim tüfeğinizin kalibresini merak ettim. Öğrenebilir miyim? Grupman çok güzel.

Bu arada en doğru olanını yapmışsınız, başka bir zamana daha fazla mermi yakarsınız inşAllah.

Alıntı

Sn. Ruhsuz,

Tüfek .308 Win kalibrede.

Alıntı

İnsan bütün parayı tüfekle dürbüne harcayınca bir mat alıp yatamıyor, gazete kağıdına kalıyor. Hem o ne biçim atış öyle, üçüncü mermi diger ikiye değmemiş. Smile

Alıntı

(12-10-2014, 09:40 AM)ORTAÇ demiş ki: İnsan bütün parayı tüfekle dürbüne harcayınca bir mat alıp yatamıyor, gazete kağıdına kalıyor. Hem o ne biçim atış öyle, üçüncü mermi diger ikiye değmemiş. Smile

Yok efendim parasızlıktan değil de, çatal ayakla şöyle kalın bir mat dostlardan bu tüfeğe hediye gelir diye beklememizden. Hakikaten becerip üçüncü mermiyi de değdiremedik. Çok çalışmam lazım çok. Smile

Alıntı

Gazete kagidi yerine tufek kilifinin icine yatabilirsiniz. Atis da, tufek de, manzara da sahane. Thumbs Up

Alıntı

Demek ki tüfek kılıfının üzerine yatan tek amele ben değilmişim...Big Grin

Alıntı

O kılıfı bir arkadaşa rica minnet zorla getirttirdim. Amacım tam olarak atışlarda üzerine yatmaktı. Gelin görün ki şimdi kıyamıyorum. Big Grin

Alıntı

Tüfek hakkında bazı izlenimlerimi de yazmak istiyorum. Birincisi tüfek çok uzun. Namlu boyu 65 cm. Namlu kalınlığı dolayısıyla oldukça ağır. 4300 gr. Üzerine dürbün ve ayak ağırlığını ayrıca ilave etmelisiniz. Güzel bir lamine dipçiği var. El kundağının altının düz oluşu bir yerden destek alıp atış yapmayı kolaylaştırıyor. Bolt güzel akıyor. Ama sakın bir K98 boltunun pürüzsüzlüğünü beklemeyin. Single set trigger tetik çekmeyi bir zevk haline getiriyor. Sanırım 400 gr civarı. Ölçüm aletim olmadığından bu değer tahmini. Tetikte her hangi bir boşluk yok. Tüfek patladığında her hangi bir geri tepme hissetmiyorsunuz. En azından dayak yemiyorsunuz. Ayakta desteksiz hedefi takip etmek ağırlığı dolayısıyla çok zor. Uzun mesafelerden duran avlara yapılan atışlar dışında avda kullanışlı olacağını sanmam. Av için tavsiye etmem ama çok zevkli bir atış tüfeği olduğunu söyleyebilirim.

Alıntı

Sn Pinus
Dürbün için izleniminiz nedir acaba? Aynı modelin 4-16x50 olanını almayı düşünüyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi