Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poligonlar da atıslardan sonra kovanlarınızı bırakıyormusunuz?
Sn. Glock19c,

Tekrardan selamlar. Bugun poligonda da karsilasmistik. Kovan konusu benimde cogu zaman kafama takilan bir konu. Siz poligona gititiginizde kovanlari topluyor musunuz? Lakin ben poligona gittigim cogu zaman yerler zaten kovan kayniyor. Yani oncelikle ortami mevcut kovanlardan temizlemek adina elime supurgeyi alip titizlikle bir temizlik yapmam gerekir ki kendi kovanlarimi tespit edebileyim.

Glock 19 icin takilabilecek bir kovan yakalayic-toplayici var midir? Varsa siz hic uyguladiniz mi? Takilip kullanilmasi yasak midir? Glocklarla tecrubeniz benden daha fazla oldugu icin sormak istedim.

Saygilar,

Alıntı

Değerli hemşerim ben de sizin gibi düşünüyorum.Toplayacağım ama önce hangilerinin benim kovanım olduğunu bulmam lazım.Smile
Ayrıca gerek bulundurma ruhsatlıların aldıkları yol belgeleri,gerek herkesten alınan bilgiler ve tutulan kayıtlar yüzünden bunun bir anlam ifade edeceğini de sanmıyorum.
Saygılar.

Alıntı

Acikcasi ben kapali bir poligona gittigimde kovanlari icim rahat olarak birakiyorum. Acik hava poligona gidince kovanlari pek birakmak istemiyorum gerci almak gerekli mi degil mi onu da cozebilmis degilim acikcasi.
Kapali poligonlarda kovanlarin alinmasina pek izin vermek istemiyorlar kotu amacli bir sorun yaratmasin diye hal boyle olunca ben de rahatlikla birakiyorum.

Tecrubeli arkadaslar belki bu konuda bizi daha cok aydinlatirlar.
Kovan yakalayiciya bence hic gerek yok.
Saygilarimla.

Alıntı

Poligonlarda bence herhangi bir sakınca bulunmamakta. Keza bir olay mahalline bırakılmasını düşündüğünüz bir kovanın sizinle ilgisi olmayan bir olay olduğunda sadece kriminal labratuarı biraz meşgul etmekten başka bir işe yaramayacağını bilinir. Ayrıca ülkemin kanunlarında Mkek'den yada bir başkasından aldığınız herhangi bir tabancanın kovanlarının istenmediğini, kayıdının tutulmadığını(banada hala ilginç geliyor) düşününce pek sorun kalmıyor.
Ancak dersenizki mermi doldurmak amaçlı kendi kovanlarımı talep ederim... Big Grin galiba kanunda bununlada ilgili açık maddeler bulunmakta. Alabilirsiniz anlamında.

Alıntı

Eskiden emniyet kovanlari geri isterdi,(Yillar once)
Kovanlari teslim edip kaybolanlar icin de dilekce yazilirdi.
Bakarsiniz yine baslar bu uygulamaSmile

Iki ay kadar once yuzlerce polisin bir barajin cevresinde kovan aradiklarini haberlerde izledigimi cok iyi hatirliyorum. Benim kovanimda birisinin eline gecip adam sikilipda onu oraya atmis olsa ve cekirdegin de hedefe carparak bozuldugunu varsayarsak.
Olay gunu de sizin sahidiniz olmazsa acaba olay ustunuze kalir mi?
Burasi Turkiye. Olmaz olmaz firsatlar ulkesi.
Saygilarimla.

Alıntı

3 yıl oncesının konusunu henuz okuyabılme fırsatım oldu,MKEK den alınan sılahların balistik kaydı nasıl olusturuluyor?

Sevgi ve saygılarımla

Alıntı

Mermi poligondan kullanılmış ise zaten toplayamazsınız. Kendi merminizi attınız ise salt kendi atışlarınıza ait kovanları toplama imkanı varsa (poligonda yoğunluk olmadığını varsayıyoruz) toplamakta serbestsiniz.

Alıntı

Kovanların poligonda kalmasında hiçbir sakınca görmüyorum. Biz poligoncunun kovanı alıp suç mahallinde kullanabileceğini varsayıyoruzda, aynı şeyi poligoncu bizim hakkımızda düşünmezmi Smile
Selam ve dua ile.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, ckenarli
Yivsiz tüfekten atılıyor olsa da açık alanda ateşlediğim fişekleri her zaman toplarım, hem doğayı kirletmemek hemde diğer ihtimalleri göze almamak açısından. Poligonun kendi mermilerini kullandığım için toplamıyorum zaten izinde verilmiyormuş..

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro
Açık havada yapılan atışlardan sonra gerek kendi çöpümüzü gerekse etrafımızdaki atıkları temizlemek insanlık vazifesidir. Smile

Duyarlı forum üyelerimize saygılarımla...

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
AsmTR, cnrabt, pasa_7676, fbalun, sem, shelby, tekoglu, bilhan, lenduha

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi