Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poligonlar da atıslardan sonra kovanlarınızı bırakıyormusunuz?
Amerıka da yere dusen kovan polıgona kalır. Sn.Ilksurfer bunu daha ıyı teyıt edecekdır gercı.
Bazı sporcular sırf bu sebepten kovan yakalayıcılar kullanıyor.

Alıntı

Yok aslinda Amerikada kendi kovaninizi poligon sahibinden izin alarak alma hakkiniz var. Hatta ekstra kovan da alabilirsiniz doldurmak icin. Cogu kimse malum ekonomiden dolayi alip tekrar dolduruyor... Poligon sahiplerinin de kalan kovanlari recycle ettigi dogru. ya satiyorlar, ya da dolduruyorlar (ama pek fazla degil cunku riskli ve hatali doldururlarsa sorumlu olmak istemezler)

Alıntı

OLAY MAHALİNE SİZİN KOVANINIZ BIRAKILDI DİYELİM. ÇEKİRDEKTE CIKTI ZATEN BİRBİRLERİNE UYMALARI İMKANSIZ.

OLAY MAHALİNE SİZİN KOVANLARINIZI BIRAKAN BİRŞEKİLDE KENDİ KOVANLARINIDA TOĞPLAMASI GEREK Kİ ÇEKİRDEK İÇİN AYNI ŞEYİ YAPAMASI İMKANSIZ.

SİZ OLAY YERİNDE OLMADIGINIZI BİRSEKİLDE ISPATLADIKTAN SONRA HİÇ BİR SIKINTI OLMAZ .

BUTARZ KORKULARI OLANLAR VARSADA KOVANLARINI TOPLAYABİLİR BİZİM İÇİN HİÇBİR SAKINCA SI YOKTUR. BİZDE POLİGONCUYUZ.

Alıntı

Sayın poligun öncelikle anlayışınız için teşekkürler. Bir ay kadar önce arkadaşlarla poligonunuza bir ziyaretimiz olmuştu.

Ancak tesadüfle dahi olsa olay yerinde olmadığımızı ispat edemez isek?? gibi bir soru akıllarda canlanıyor.

Tabiki olabilecek bir cok durum var örneğin çekirdekğin maktülü delip geçtiği ve bulunamadığı hallerde balistik büyük oranda kovanlarla yapılır. Bunun kacıncı sınıf bir delil olur bilmem ancak bayağı baş ağrıtacağı kesindir.
Anlayacağınız bu konu çok su götürür...

Saygılar...

Alıntı

Sayın kara basan sivil vatandaş için yok ancak poligonlarda durum nasıldır bilmiyorum.

Saygılar...

Alıntı

Arkadaşlar, bu boş kovan işini fazla kafaya takmayın bence. Diyelimki poligonda mermi attım sonra poligondaki bi vatandaş benim boş kovanı alıp gitti suç işlediği yere bıraktı. Olay yeri inceleme geldiğinde de benim boş kovanımı buldu, bu şartlar altında en kötü ihtimalle sadece bi sorgulama geçiririm o kadar. Çünkü sorgulandığımda yakın bi zamanda poligona gittiğimi yol belgesiyle kanıtlarım, ayrıca kovanın içindeki siyah kirin(yanmış barut artığının) balistik inceleme sonucunda birkaç gün öncemi yoksa birkaç saat öncemi kovanın ateşlendiği tespit edilir zaten.

Alıntı

Pusat61 demiş ki:Arkadaşlar, bu boş kovan işini fazla kafaya takmayın bence. Diyelimki poligonda mermi attım sonra poligondaki bi vatandaş benim boş kovanı alıp gitti suç işlediği yere bıraktı. Olay yeri inceleme geldiğinde de benim boş kovanımı buldu, bu şartlar altında en kötü ihtimalle sadece bi sorgulama geçiririm o kadar. Çünkü sorgulandığımda yakın bi zamanda poligona gittiğimi yol belgesiyle kanıtlarım, ayrıca kovanın içindeki siyah kirin(yanmış barut artığının) balistik inceleme sonucunda birkaç gün öncemi yoksa birkaç saat öncemi kovanın ateşlendiği tespit edilir zaten.

Sayın Pusat61,
Eğer Kriminal'in kimya bölümüne (çünkü yazdığınız balistik inceleme konusu değildir) yeni bir cihaz alınmadıysa, ateşleme zamanını bu şekilde tespit etmek mümkün değildir. Eğer kovanda parmak iziniz çıkarsa takip edilebilirsiniz. Fakat kovan eteş ettikten sonra ısındığından parmak izi kaybolabilir. Yine de, sadece kovanla sizi suça ilişkilendiremezler. Mermi çekirdeği daha önemli bir ilişkidir.
Saygı ile,

Alıntı

Sizin kovanınızla saldırıya ugramıs kişi ile olan yakınlıgınız tanısıklıgınız. Yani okadar da kolay olmaması lazım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
fightclub
250 polis, kovan peşinde:

Oncelıkle 8 yasındaki Akif Can YILDIZ a Allahdan rahmet diliyorum.

http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDaki...ID=1124292
Olay yeri meskun mahal dısımıdır yeri bilmedigim icin birsey soylıyemıyorum. Ama meskun mahal dısı ıse orda hepımız sılahla kımse yokken atıs yapmıs olabılırdık.

Gercı bızler atıs yaparken mermının havada uzun yol almasına ızın vermıyerek sonucda bır topraga gırıp enerjısını kaybetmesını saglayacak bır bolgede atıyoruz ancak, hafta ıcı o bolgeye gıtmıs ve kımsenın olmadıgını gorerek atıs yapmıs bırısı de olabılır. Atıs sonucu kovanını almadıysa basına ıstemedıgı olaylar gelebılır.
Sımdı bu kovanın sahıbıne ulasırlar ve cekırdegin de uzerınde kı ızler bozulmus olarak cıkarsa ve kovan sahibi de o gun evinde tek basına oturmus olursa ve sahidi olmaz ise ne olacak.
Saygılarımla.

Alıntı

POLİGUN demiş ki:Sizin kovanınızla saldırıya ugramıs kişi ile olan yakınlıgınız tanısıklıgınız. Yani okadar da kolay olmaması lazım.

Aramızda hukuk tahsil etmiş ve bunu halen çeşitli mesleklerde uygulayan arkadaşlarımız varken bana ne derece söz düşüyor bilemiyorum ama, dediğiniz doğru. O kadar kolay değil. Lakin, kovan silahınızla ilişkilendirilirse baş ağrısı garanti.
Ancaaak, bir de "Bahtsız bedevi" durumu var ki. Koşullar o noktaya gelirse Allah muhafaza.

Bir kez daha: En büyük? REVOLVER!

Sn. lupus'un yazdıklarını unutup, bir Gümüş almam lazım. Nasıl olsa ben o kadar anlamıyorum. Bitli buğdayın kör alıcısı olurmuş. Ama o horozdaki çizgiler yok mu? Benim gibi bir simetromanı mahveder. Silinerek düzgün biçinde yeniden yapılır mı acaba?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi