Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poligonlar da atıslardan sonra kovanlarınızı bırakıyormusunuz?
Poligonda atıs sonrası kovanlar bırakılıp cıkılıyor acaba alınmalı mı?
Kotu nıyetlı bırı sızın kovanı ordan alıp islemis oldugu bir suc mahallınde bırakıp arastırmanın gıdısatını degıstırmeye calısabılır mı?

Alıntı

kovan tek başına delil değildir, o yüzden pek sorun çıkacağını sanmıyorum...

Alıntı

Mermiyi poligondan aldıysak zaten bırakmak zorundayız. Diğer türlü alma hakkımız doğar ancak bu antipati yaratacaktır...

Alıntı

Normalde cekırdek hedefe geldıgınde kemıge veya sert yuzeylere carparsa genelde bozulur ve balistik almak cok zorlasır. Hal boyle olunca kanıtın %90 ı kovan oluyor.
Cekırdek cogu zaman bulunamıyor bıle.

Alıntı

vefasiz demiş ki:Mermiyi poligondan aldıysak zaten bırakmak zorundayız. Diğer türlü alma hakkımız doğar ancak bu antipati yaratacaktır...

Parasını verdıgım malı alırken depozıtoludur denmıyorSmile
Neden kovanı bırakmak zorunda olım kı?
Antı patı konusuna gelınce orası oyle tabı.

Alıntı

Karadeniz'de 357 magnumla atış yaptığım bir poligondan çıkarken bir iki tane 357 kovanı almak istedim. Poligon sahibi bunun mümkün olmadığını, boş kovanları adediyle iade ettiklerini söyledi. Muhtemelen o fişeklerin poligonda atıldığını, dışarıya el altından satılmadığını ispatlamaları gerekiyordur.

Alıntı

vefasiz demiş ki:Karadeniz'de 357 magnumla atış yaptığım bir poligondan çıkarken bir iki tane 357 kovanı almak istedim. Poligon sahibi bunun mümkün olmadığını, boş kovanları adediyle iade ettiklerini söyledi. Muhtemelen o fişeklerin poligonda atıldığını, dışarıya el altından satılmadığını ispatlamaları gerekiyordur.

öyle bir durum olduğunu sanmıyorum çünkü birçok insan kendiside mermi götürüp poligonda sıkıyor...

o zaman da o kadar mermiyi alıp piyasada satar...

Alıntı

Kovanları satıyorlar erıtılıp prınc olarak baska malzemelere donusturuluyor.
Hal boyle olunca sınekden yag cıkarma mısalı.
3ytl ye mermı sat sonra kovanı kıloyla hurdacıya satSad

Ama belki sizin gittiginiz polıgoncu, kovanların kotu nıyetlı bırısının elıne gecmesını engellemek amaclı sızı rencıde etmeden boyle bırsey demıs olabılır.
Silah Poligona mı aitti?

Alıntı

glock19c demiş ki:Silah Poligona mı aitti?

Evet. Gümüşay 4'' ile 18 adet atış yaptım. İzlenimlerimi Gümüşay başlığında paylaştım:

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...9#pid17969

Alıntı

Poligoncu, yerden kovan toplayan birinin iyi niyetli olup olmadığını bilemez. Yani, kovan toplayan adam, kendisinden öncekine tuzak kurmak amacıyla da bu işi yapıyor olabilir. Aslında kimseye kovan toplama izni vermemek en iyisi galiba...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi