Anket: sarsılmaz vatoz v8 mi, canik55 stingray mi?
sarsılmaz vatoz v8
canik55 stingray
[Show Results]

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik55 Stingray ile Sarsılmaz Vatoz V8
19-12-2008, 03:19 PM (Bu Mesaj 15-09-2010 12:07 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Canik55 Stingray ile Sarsılmaz Vatoz V8
Canik55 Stingray ile Sarsılmaz Vatoz V8 i malzeme kalitesi, işçilik, kolay taşına bilirlik , hedefteki vuruşların dağılımı, 2. el satış vb. durumları göz önüne alarakkarşılatırabilir misiniz ? Bir de Sarsılmaz ' ın fiyatı 1400 tl. Canik 2200 tl ye satılıyor. Bu fiyata bu fark değer mi ?

[Resim: kopyassiyahkromlargety1.jpg]
[Resim: w247.png]
[Resim: kopyasvatoz20blackte9.jpg]
[Resim: w249.png]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-12-2008, 03:53 PM
RE: canik55 stingray ile sarsılmaz vatoz v8
Alıntı:bu fiyata bu fark değer mi
1400 YTL'lik Vatoz yerine 1700-1800 YTL'ye Combat Master, 2100-2200 YTL'ye Kılınç2000 Light, 2350-2550 YTL Mega, 3600 YTL'ye Professional almaya değecek gerekçeler her neyse, 1650 YTL Canik Standard yerine, 2200 YTL'ye Stingray almaya değecek gerekçeler de aynıdır.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-12-2008, 04:00 PM
LUPUS Yazdı:
Alıntı:bu fiyata bu fark değer mi
1400 YTL'lik Vatoz yerine 1700-1800 YTL'ye Combat Master, 2100-2200 YTL'ye Kılınç2000 Light, 2350-2550 YTL Mega, 3600 YTL'ye Professional almaya değecek gerekçeler her neyse, 1650 YTL Canik Standard yerine, 2200 YTL'ye Stingray almaya değecek gerekçeler de aynıdır.

bunu nasıl yazsam diye düşünürken üstad açıklamış...

aynı malzeme, aynı işçilik, aynı kalite,
sadece ızırzıvır aparat ve ayrıntılar...

farkı sadece fiyatı...
Alıntı Yaparak Cevapla
19-12-2008, 05:58 PM
Sn Erdal,

İkisinin de fiyatının da manasızca pahalı olduğunu bir kenara koyarsak...
En önemli farkı "sıralamanız içerisinde" belirtmemişsiniz...
Bildiğim kadarıyla silahların biri alaşım gövdeli-biri çelik gövdeli...

Ancak "daha buradan" (baştan) farklı iki silahı aynı kümede değerlendirmeye almak bana tuhaf-fiyat üzerinden tartışma amaçlı- gibi geldi açıkçası...

Sevgiler
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-12-2008, 11:43 PM
sayın ekeke, ben malzeme kalitesi derken zaten yapıldığı malzemeyi, sağlamlığı, uzun kullanımı vb şeyleri kastedmiştim.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-12-2008, 11:55 PM (Bu Mesaj 19-12-2008 11:56 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Vefasiz.)
ekeke Yazdı:...
Bildiğim kadarıyla silahların biri alaşım gövdeli-biri çelik gövdeli.....

Benim bildiğim kadarıyla da Vatoz da alaşım gövdeli. Sarsılmaz'ın ağırlık handikapını aşmak için polimerden sonra çıkardığı alternatif ürün. Tabi alaşım kelimesi geniş bir çerçeveyi ifade eder; hangi tabancanın alaşımında ne var, hiç bilmiyorum... Forumumuzda Sn. Wildeagle'da siyah bir Vatoz var, belki o daha geniş bilgi verebilir...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
19-12-2008, 11:56 PM
teşekkürler sayın vefasız
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20-12-2008, 01:35 AM (Bu Mesaj 15-09-2010 12:09 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
Alıntı:malzeme kalitesi derken zaten yapıldığı malzemeyi, sağlamlığı, uzun kullanımı vb şeyleri kastedmiştim.
Her iki firma da malzeme konusunda adam gibi bilgi vermeyi zül kabul ediyor.
Sadece bilinen iki ayrıntı var, Stingray çelik gövde ile, Vatoz alüminyum alaşım ile üretiliyor.
Bu nedenle aparat olukları açılmış, alüminyum alaşım gövdeli, emniyet mandallları gövdede klasik CZ gibi yerleşimli 1400 YTL fiyatlı Vatoz modelini, Yurt Savunma' nın yine alaşım gövdeli ve aparat oluklu modelleri olan, 1825 YTL'den satılan Piranha F veya 1845 YTL'den stılan Piranha CF ile karşılatırmak daha tutarlı bir yaklaşım olacaktır.

Ayrıca yerli üretim silahların üretildikleri ya da üretildiklerini iddia ettikleri malzemelere bakarak yorum yapmak da çok yanıltıcı olabiliyor. Dövme çelik olduğu iddia edilen konstrüksüyonlar da bile, çok erken kırımlar yaşabiliyor. İthal modellerin alüminyum alaşım gövdeli modelleri bile çelik konstrüksüyon yerli modellerden daha iyi dayanım özellikleri gösterebiliyor. Dolayısı ile malzemenin adından çok, içerik ve işlenme kalitesi önemli, ancak bunlarla ilgili olarak da maalesef elimizde net bir veri yok.

Elimizde net veri olmayan iki model hakkındaki kalite değerine karar vermemize yardımcı olabilecek, fikir yürütebilmemezi sağlayacak tek kaynak, saha kullanım raporlarıdır. Şimdiye kadar her iki modelle ilgili olarak, yüksek atım adedlerine ulaşan, yaygın saha kullanım raporu olmadığı için, yapılacak tüm yorumlar da faraziyeden öteye gidemeyecektir.

Saygılarımla.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS