Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NAMLUDA BAKIR ARTIĞI TEMİZLİĞİ
Ben az önce ıslak mendille sildiim namlu ışıl ışıl parlıyor florasan gibi oldu Smile

Alıntı

150 atıştır bakır artığı temizliği yapmadığım Cougar'ın namlu temizliğinde ortaya çıkan manzara...

Temizlikte Gunslick Copper Klenz kullandım. Namlu temizleme fırçasını ürünle ıslattım (enjektör iğnesi yardımıyla) ve namluyu 8-10 kere harbiledim. Bu izler fırçayı peçeteye vurmamla beraber ortaya çıkan görüntü. Namlunun içinden geçirdiğim beyaz bezde mavinin her tonu mevcuttu.

Önceden kullandığım Robla Solo Mil'in çiçek bahçesi kokusu olmadan bakır artığı temizliği yapmakta ayrı bir zevkti...

[Resim: 32663931674ae6644359c90ed02eed05.jpg]

Alıntı

(18-12-2008, 11:32 PM)xlcod3r demiş ki: Beyler,
FMJ tip fişek kullanan arkadaşlar atışlardan sonra mutlaka temizlik yapıyorlardır. Ancak bu yapılan temizlik genelde karbon artıkları için yapılmaktadır. Klasikleşmiş bu temizlik ameliyesinden başka namlu için çok tehlikeli olan bakır yığıntısı temizliği de yapılması gerekir. Piyasada bakır temizleme mayisi bulamadığımdan kendi hazırladığım solüsyonu kullanıyorum.

15 cc. su + 5 cc. amonyak.
Bu '' cc '' birimlerini, eczaneden alacağınız '' 5 cc '' lik şırınga ile kolayca ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca elinizin altında PERHİDROL de bulundurmalısınız.
Bulamazsanız, bayan kuaförlerinden saç ağartıcı hidrojen peroksit karışımını temin edebilirsiniz.
Ancak kesinlikle PERHİDROL ve HİROJEN PEROKSİTİ saf halde kullanmaya kalkmayın. % 35- 40 oranında seyreltilmiş olmalı.

İlk olarak silahımızı karbon artıkları için iyice temizleyip kurulamalıyız.
Sonra amonyaklı solüsyona batırdığımız bir bezi fişek yatağından namlu ucuna doğru bir kez itmeliyiz.
3 dakika kadar bekledikten sonra, temiz bez yardımı ile namlu kurulanmaya başlanır.
İlk çıkan bezler mavimsi renkte çıkacaktır. Bu da namludaki bakır artıklarının temizlendiğine işarettir.
Değiştirerek uyguladığımız bezler artık temiz olarak çıkmaya başlayınca ki (en az 10 sefer gıcır gıcır ötecek şekilde sıkı olarak çekilmelidir) perhidrol ile ıslatılmış bez, harbi yardımı ile namluya bir kez uygulanır. Bu aşamada da 3 dakika kadar beklenir.
Namlu iyice kurulanır. 7-8 kez kuru bez ile harbilenir.
Kuru namluya en son iyi kalite bol koruyucu yağ tatbik edilip, silinerek hafif yağlı olarak bırakılır.

Atışa gitmeden kurulamayı unutmamak şarttır.

ÖNEMLİ:
Silah temizliği yaparken ileri itilen harbi asla geri çekilmez.
Bez çıkarılıp fişek yatağından tekrar hazırlanarak ileri itilir.

Tabancatufek.com için hazırlanmıştır. (Written by xlcod3r.)

Emeğinize sağlık sayın xlcod3r, demek ki doğru bildiğimiz birçok şey yanlışmış. Teşekkür ederim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
xlcod3r

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi