Değerlendir:
  • 2 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NAMLUDA BAKIR ARTIĞI TEMİZLİĞİ
17-06-2009, 08:50 PM
RE: NAMLUDA BAKIR ARTIĞI TEMİZLİĞİ
Beyler,
Namluda kalan bakır bulaşığını temizleyen ne kadar da çok temizleyici varmış. Bu arada amonyak kullanan arkadaşlar da var. İlk konuda anlattığım gibi seyreltilmiş amonyakla gerekli temizlik yapıldıktan sonra mutlaka " perhidrol " ile amonyak bileşimini izole etmek gerekmektedir.
Saygılar...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17-06-2009, 09:11 PM (Bu Mesaj 17-06-2009 09:14 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : ares.)
mavibere277 Yazdı:Sn ARES size mermi olup yağarım.... Smile
Sevgili TT sen aradan çekil, kıyamam sana...

Mermi stoklarım tükendi Sn.mavibere277, birkaç kutu getirirsen fena olmaz hani Wink
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17-06-2009, 10:20 PM (Bu Mesaj 17-06-2009 10:21 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : ansamselcuk.)
Sayın hot_ice kolay gelsin Smile))))))) çok abartmışsınız...elinizdekiler tabanca bu kadar temizliğe alıştırmayın....

Ben genelde tabanca namlusuna üflüyorum yetiyor....Smile)))
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17-06-2009, 10:49 PM
Detaylarını bilmediğim,belli aralıklarla ultrasonic temizliktende bahsediliyor.
saygılar
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-06-2009, 10:08 AM
lupus Yazdı:
fakasupi Yazdı:Namlu atığı temizlek için, bakır ya da bronz fırça kullanımı konusunda değerli üstadlarımızın tecrübelerinden yararlanmak istiyorum.

Namluda bakır telli fırça ile temizlik yapmalısınız. Özellikle yiv ve setlerin birleşim açılarındaki tortuları başka türlü temizleyemezsiniz. Fişek yatağındaki kot farkının tabanındaki tortualrın da temziliği için bakır telli fırça ile temzilik şarttır.

Bakır artıklarının temizliği için ise kesinlikle bakır temizliği de yapan solventler tercih edilmelidir.

Sn Lupus,

Namluda bakır telli fırça ile temizlik yapılması tavsiyeniz BHP içinde geçerlimidir. prıl pırıl iç yüzeyde çizilmelere neden olmaz mı?

tşk.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-06-2009, 10:31 AM
FARSEZ Yazdı:Namluda bakır telli fırça ile temizlik yapılması tavsiyeniz BHP içinde geçerli midir?
Pırıl pırıl iç yüzeyde çizilmelere neden olmaz mı?
Sn.FARSEZ, bakır telli bir fırça, namlunuzdan bakır kaplı bir çekirdekten daha hızlı geçip, namlu içerisini daha fazla çizemez. Kleen Bore, Otis veya Brownells gibi kaliteli üreticilerden gelen fırça tellerinin gerek sertliği, gerekse de esnekliği, namlunuza hasar vermeyecek bir düzeyde ayarlanmıştır. Diğer yandan namlu içeisindeki kılcal çiziklere gelince, şimdiye kadar atışla HK ve Walther namluları dışında çizilmeyeni veya atışla meydana gelen çiziklere bunlar kadar dayanıklı olanını görmedim, bu nedenle bu konuya hiç kafanızı takmadan, BHP namlunuzun kullanım ömrü ve hassasiyeti için çok daha önemli olan temizliğe yoğunlaşın derim.

Saygılar
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20-06-2009, 08:32 PM (Bu Mesaj 20-06-2009 08:33 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : FARSEZ.)
xlcod3r Yazdı:Ayrıca elinizin altında PERHİDROL de bulundurmalısınız.

Değiştirerek uyguladığımız bezler artık temiz olarak çıkmaya başlayınca ki (en az 10 sefer gıcır gıcır ötecek şekilde sıkı olarak çekilmelidir) perhidrol ile ıslatılmış bez, harbi yardımı ile namluya bir kez uygulanır.
bugün Ballistol Robla SoloMIL ve Perhidrol ile sn xlcod3r un tarifi ile bakır temizliği işine giriştim. solusyon işe yarıyor. ilk bir kac bez mavi çıktıktan sonra iyice kuruladım ve perhidrol aşamasına geçtim. perhidrol kullanımına dikkat edilmesi gerekmekte. bence bir eldiven yardımı ile kullanılması çok iyi olur. yoksa parmaklarınız fotoda ki gibi bir görünüme sahip olabilir. biraz yanma hissi de oluşmuş olup, bol su ile durulayınca yanma hissi geçmektedir.

Ekli Dosya(lar) Resim(ler)

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20-06-2009, 10:25 PM (Bu Mesaj 20-06-2009 10:28 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : xlcod3r.)
FARSEZ Yazdı:
xlcod3r Yazdı:Ayrıca elinizin altında PERHİDROL de bulundurmalısınız.

Değiştirerek uyguladığımız bezler artık temiz olarak çıkmaya başlayınca ki (en az 10 sefer gıcır gıcır ötecek şekilde sıkı olarak çekilmelidir) perhidrol ile ıslatılmış bez, harbi yardımı ile namluya bir kez uygulanır.
bugün Ballistol Robla SoloMIL ve Perhidrol ile sn xlcod3r un tarifi ile bakır temizliği işine giriştim. solusyon işe yarıyor. ilk bir kac bez mavi çıktıktan sonra iyice kuruladım ve perhidrol aşamasına geçtim. perhidrol kullanımına dikkat edilmesi gerekmekte. bence bir eldiven yardımı ile kullanılması çok iyi olur. yoksa parmaklarınız fotoda ki gibi bir görünüme sahip olabilir. biraz yanma hissi de oluşmuş olup, bol su ile durulayınca yanma hissi geçmektedir.

Sn. Farsez,
Ballistolrobla ile uygulamadan sonra perhidrol kullanmanız çok da elzem değil. Bu işlemi seyreltilmiş saf amonyak kullandığınız zaman uygulamalısınız. Robladan sonra namluyu kurulayıp namluya yağ uygulayarak kurulayabilirsiniz. Perhidrol kullanmak isterseniz, Perhidrolü su ile bir miktar seyreltebilirsiniz. Perhidrolü uyguladıktan sonra namluyu kurulayıp yağlı bez ile iyice yağlayıp, kurulamayı unutmayınız.

Saygılar....
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-06-2009, 09:04 AM
Arkadaşlar size ilginç bir deneyim aktarmak istiyorum, dün birşey dikkatimi çekti, mr muscle banyo temizleyicinin içinde % 5 oranında amonyak olduğunu gördüm ve namlu içi temezliğinde denemek istedim. Şimdiye kadar bakır gömlekli fişek kullanmadım fakat namludaki tombak artığını çıkarabilirmiyim diye denedim. Namlu içine birkaç defa sıktıktan sonra bir süre bekledikten sonra kuru bezle temizledim ve daha evvel temizlediğim namludan tombak artığı ve barut artığı çıktı. Daha sonra namluyu yağ ile tekrar temizleyerek kuruladım. Bana göre iyi bir deneyim oldu, işe yaradı gibi, demek ki bakır gömlekli fişek kullanmış olsaydım işe yarayacaktı. Amonyak seyrek olduğu için perhidrol kullanmaya gerek varmıydı, işin doğrusu gerek duymadım, gerçi daha evvel de kullanmamıştım...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-06-2009, 07:39 PM (Bu Mesaj 28-06-2009 09:58 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : fakasupi.)
lupus

Namluda bakır telli fırça ile temizlik yapmalısınız. Özellikle yiv ve setlerin birleşim açılarındaki tortuları başka türlü temizleyemezsiniz. Fişek yatağındaki kot farkının tabanındaki tortualrın da temziliği için bakır telli fırça ile temzilik şarttır.

Bu gün bronz fırça kullanarak namlu temizliği yaptım ve bir türlü kurtulamadığım tortulardan kurtultum. Teşekkürler sayın lupus
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: Citi_Red, 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS