Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NAMLUDA BAKIR ARTIĞI TEMİZLİĞİ
Bu arada Kayseri Ford servisinde çalışan bir abimiz bana daha önce WD40 şimdi ise Würth ürünlerini kullandıklarını söyledi Big Grin
Belki bir anlaşma yapar foruma ucuz tedarik ederiz Big Grin

Alıntı

ansamselcuk demiş ki:Sayın lupus tüm setlerde %99 bakır-barut çıkarıcılar mevcut....setlerde 50-65-75tl..şeklinde 20 tl bakır-barut-plastik çıkarıcı ultra-klenz

KOMANDO AV ----BALIKESİR...

beretta holding-(beretta-benelli-stoger-franchi-burris-federal cartridges)--
browning-winchester-gunslick gibi Türkiyeye getiren ve dağıtan firma....

İstanbul ve Ankara BERETTA SHOPlardanda GUNSLICK ürünlerini temin edebilirsiniz...

RASTGELE

Yaklaşık 7-8 ay önce Komando avı aramıştım, namludaki bakır temizliği için gunslick foaming bore cleaner arıyordum fakat getirmediklerini söylemişlerdi. Artık bu ürünü getirmeye başlamışlar mı acaba Sn. Ansamselçuk?

Alıntı

sn ares telefonlarıma cevap verseydiniz bakır artıkları için yeni solusyonumu sizinle paylaşırdım... Smile

Alıntı

mavibere277 demiş ki:sn ares telefonlarıma cevap verseydiniz bakır artıkları için yeni solusyonumu sizinle paylaşırdım... Smile

Sn. mavibere277, siz de benim telefonlarıma cevap verseydiniz yeni sevkiyat Forrest Bore Cleaning Foamumu paylaşabilirdim.. Cool

Alıntı

ares demiş ki:
mavibere277 demiş ki:sn ares telefonlarıma cevap verseydiniz bakır artıkları için yeni solusyonumu sizinle paylaşırdım... Smile

Sn. mavibere277, siz de benim telefonlarıma cevap verseydiniz yeni sevkiyat Forrest Bore Cleaning Foamumu paylaşabilirdim.. Cool

Big Grin
Telefona ne gerek Sn.Ares bir koşu atlayıp gidiverseydiniz Smile

Alıntı

lupus demiş ki:
ansamselcuk demiş ki:sayın lupus ....mavi- diyorsunuz ki zaten ultra-klenz işini yapmıştır.barut atığını çözmüşdür..Siz beklemeden hemen kullanıyorsunuz büyük olasılıkla..

Ultra Klenz ile ile tüm işlemleri müteakiben, ucuna kalibreye uygun bir jag takılı takılı harbi ile bez geçirerek, namlu tamamen kurulandıktan sonra, yarım saat ve kırk beş dakika sonra ya da bir gün sonra Forest ' ın köpüğü uygulandığında, hala mavi bez elde edilebiliyor ki, bu bence Ultra Klenz ' in bakır temizliği konusunda yeterli bir performansa sahip olmadığının bir göstergesidir.

Tam tersi prosedürü denediğimden de emin olabilirsiniz, Forest ' ın köpüğü uygulanıp, namlu kurulandıktan sonra, ister yarım veya bir saat sonra, ister bir gün sonra uygulanan Ultra Klenz ' i müteakiben, namludan kesinlikle mavi bez çıkmadı. Diğer yandan sanırım Gun Slick de solüsyonlarının bu özelliklerinin farkında olmalı ki, bakır artıklarına özel ayrı bir solüsyonu ve köpüğü var.

Uçak yolu ile bakır temzileyici solüsyon ve köpükler gönderilememektedir. Sanırım bu nedenle de ülkemize bu tür malzemeleri ithal etmiyorlar. Sanırım gemi ya da karayolu ile uğraşmak ithalatçıların işine pek gelmediğinden, getirebildikleri solüsyonları, her derde deva gibi lanse ediyorlar ki, bu son derece yanlış ve yanıltıcı bir yaklaşımdır...

Dün komandonun bu yılki toptan-perakende fiyat kataloğu elimdeydi..Özellikle baktım cooper klienz 20 usd .....foamingde var listede fakat fiyatını hatırlamıyorum....

Sayın lupus uygulama farkı olabilir....telle kabartılır...bez takılır kuru kabartılar alınır..yine telle içerdeki barut ve ceket artıkları kabartılır...yine kuru bez...daha sonra ...beze Ultra Klenz sürülür...bezle iyice yedirilir...daha sonra yine telle ki telin uçlarında kararmaları göreceksiniz...tellenir..daha sonra yine kuru bez uygulanır..istenirse harbi uçlarındaki kurulayıcıda kullanılır...
Tabi burdaki bekleme süreleri kişiden kişiye değişir....

Ayrıca 200-400-600 adet değil çok çok fazla kullanlan bir tüfeğin nasıl temizlendiğine bir örnekdi yukardaki...

Alıntı

turan tactical demiş ki:Bu arada Kayseri Ford servisinde çalışan bir abimiz bana daha önce WD40 şimdi ise Würth ürünlerini kullandıklarını söyledi Big Grin
Belki bir anlaşma yapar foruma ucuz tedarik ederiz Big Grin

Sn TT, ben bu konuyu daha önce söylemiştim, tüm ford servislerinde würth ürünlerini 3te 1 fiyatına alabiliriniz...

Alıntı

namluda bakir artigi temizligi , sonrasinda mavimsi renk alan bezleri gormek insani ayri bir mutlu ediyor temizlik ile ilgili pek resim belki yok , amonyaga dikkat edelim lutfen

[Resim: pic00030g.jpg]

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

turan tactical demiş ki:
ares demiş ki:

Big Grin
Telefona ne gerek Sn.Ares bir koşu atlayıp gidiverseydiniz Smile

Haberim yoktu ki Sn. TT.. olsa gitmez miydim? Big Grin

Alıntı

Sn ARES size mermi olup yağarım.... Smile
Sevgili TT sen aradan çekil, kıyamam sana...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi