Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NAMLUDA BAKIR ARTIĞI TEMİZLİĞİ
lupus demiş ki:Özellikle yiv ve setlerin birleşim açılarındaki tortuları başka türlü temizleyemezsiniz.

Poligon namlularda yiv-set birleşim yerleri dik açı olmadığından buralarda birikim daha az, temizleme daha kolay oluyor. Plastik fırça da tatminkar temizlik sağlıyor.

Alıntı

ansamselcuk demiş ki:Dediğim gibi GUNSLICK set bunun çözümü....

Gun Slick ' in bakır temzileme özelliği de olan ürünlerinden;

Foaming Bore Cleaner,
Copper Klenz,

ülkemizde bulunabiliyor mu veya Gun Slick setlerinde bu solventlerden mevcut mu?

Alıntı

Sayın lupus tüm setlerde %99 bakır-barut çıkarıcılar mevcut....setlerde 50-65-75tl..şeklinde 20 tl bakır-barut-plastik çıkarıcı ultra-klenz

KOMANDO AV ----BALIKESİR...

beretta holding-(beretta-benelli-stoger-franchi-burris-federal cartridges)--
browning-winchester-gunslick gibi Türkiyeye getiren ve dağıtan firma....

İstanbul ve Ankara BERETTA SHOPlardanda GUNSLICK ürünlerini temin edebilirsiniz...

RASTGELE

Alıntı

Sayın lupus'a ayrıntılı cevabından dolayı teşekkür ediyorum.

Alıntı

Ultra Klenz ' i daha önce de kullandım ve halihazırda da kullanıyorum. Özellikle mekanik aksamda tortu ve artık bırakmadan uçan çok güzel bir temzileyici. Ancak Ultra Klenz ile temzilenmiş bir namludan, Forrest namlu köpüğü ile muameleden sonra bol miktarda masmavi bezler çıktığı tecrübe ile sabittir ki, bunun anlamı Ultra Klenz ' in bakır temziliği konusunda yeterli ve ideal bir performans gösteremediğidir.

Eğer Gun Slick ' in ülkemizde satılan setlerinde, Copper Klenz veya Foaming Bore Cleaner ' dan herhangi birisi varsa, ben de bu solüsyonlardan mutlaka edinmek isterim, çünkü Gun Slick diğer ürünlerinin hepsinin kullanım amaçlarına yönelik olarak mükemmel sonuç verdiklerini gördüm, bakır temzileyici solüsyonlarının da aynı performansı göstereceğinden eminim.

Saygılar.

Alıntı

sayın lupus ....mavi- diyorsunuz ki zaten ultra-klenz işini yapmıştır.barut atığını çözmüşdür..Siz beklemeden hemen kullanıyorsunuz büyük olasılıkla..
tüfeğin namlu ucunda atışdan sonra kızarma-parlama görülür (yiv-set..namlu ucu) sizin çıkarmanız gereken bunlar..Ben herhalde 4-5 set GUNSLICK yedim..
Genelde bizim yivlicilerde bunu kullanıyor..

cooper-klenz de dediğim firmalarda satılıyor......

Alıntı

merhabalar.
mesleğim icabı bu ürünleri iyi tanırım.
her ürünün amacı farklı olduğu için ben de ayrı ayrı belirteceğim.

* çok amaçlı koruma yağı
http://shop.wurth.com.tr/product_info.ph...fd11j3qdo4
*tetik,kilit,yiv, namlu içi temizliği için
*kuvvetli pas sökücü

Alıntı

ayrıca würth türkiye temsilciliğinde konunun uzmanı ilker beyden de bilgi alabilirsiniz.

Alıntı

ansamselcuk demiş ki:sayın lupus ....mavi- diyorsunuz ki zaten ultra-klenz işini yapmıştır.barut atığını çözmüşdür..Siz beklemeden hemen kullanıyorsunuz büyük olasılıkla..

Ultra Klenz ile ile tüm işlemleri müteakiben, ucuna kalibreye uygun bir jag takılı takılı harbi ile bez geçirerek, namlu tamamen kurulandıktan sonra, yarım saat ve kırk beş dakika sonra ya da bir gün sonra Forest ' ın köpüğü uygulandığında, hala mavi bez elde edilebiliyor ki, bu bence Ultra Klenz ' in bakır temizliği konusunda yeterli bir performansa sahip olmadığının bir göstergesidir.

Tam tersi prosedürü denediğimden de emin olabilirsiniz, Forest ' ın köpüğü uygulanıp, namlu kurulandıktan sonra, ister yarım veya bir saat sonra, ister bir gün sonra uygulanan Ultra Klenz ' i müteakiben, namludan kesinlikle mavi bez çıkmadı. Diğer yandan sanırım Gun Slick de solüsyonlarının bu özelliklerinin farkında olmalı ki, bakır artıklarına özel ayrı bir solüsyonu ve köpüğü var.

Uçak yolu ile bakır temzileyici solüsyon ve köpükler gönderilememektedir. Sanırım bu nedenle de ülkemize bu tür malzemeleri ithal etmiyorlar. Sanırım gemi ya da karayolu ile uğraşmak ithalatçıların işine pek gelmediğinden, getirebildikleri solüsyonları, her derde deva gibi lanse ediyorlar ki, bu son derece yanlış ve yanıltıcı bir yaklaşımdır...

Alıntı

catalyst demiş ki:*tetik,kilit,yiv, namlu içi temizliği için
Sn.catalyst, Würth ' ün pek çok ürününü, özellikle temzileyici ve kuru yağlama için kullanlan yağlarını çok uzun süre denemiş birisi olarak, Würth temzileyici yağının, bakır artıklarını temizlemediğini kesinlikle söyleyebirim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi