Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NAMLUDA BAKIR ARTIĞI TEMİZLİĞİ
Sn.sem, Ballistol solüsyonları çevre dostu olmaları ve mekanik aksam üzerindeki boya kaplama vs ile iyi geçinmeleri ile tanınan ürünler. Temizlik konusunda da oldukça etkin oldukları söyleniyor. Ancak konunun asıl amacı olan bakır artıkları konusunda ne kadar etkin oldukları konusunda şahsi bir tecrübem yok.

GunSlick ' özellikle Ultra Klenz ' i metal aksam ve namluda güzel sonuçlar veriyor. Ultra Klenz ' in en güzel özelliği çok uçucu olamsı ve temizlik sonrası hiç tortu bırakmaması. Aynı firmanın Gun-Dri ve Ultra Lube ürünlerini de daha önce kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım. Ancak firmanın saf bakır temizliği için üretilmiş olan, namlu köpüğü ve solüsyonları maalesef ülkemize ithal edilmiyor.

Saygılar.

Alıntı

RE: NAMLUDA BAKIR ARTIĞI TEMİZLİĞİ

sn:xlcod3r tecrübe deneyim ve bizler için akrtardığınız faydalı bilgiler için teşekkürler.

saygılar

Alıntı

Sn lupus sizin tecrübelerinizden istifade ederek GunSlick ürünlerinden Ultra Klenz ve Ultra Lube'da karar kıldım. Trabzon'dan sipariş veriyorum. Saygılarımla

Alıntı

Merhaba,
Ballistol fermasına ait Robla Solo Mil Namlu temizleyiciyinin tanıtımında aşağıdaki bilgiler var. Tabanca namlu temizliğinde işimizi görür mü?
# Bu ürün sert askeri koşullarda da kendisini kanıtlamıştır ve alanında liderdir! Robla Solo MIL, önceki Robla Solo ürünün daha da iyileştirilmiş halidir ve onun yerini almıştır. Alman Ordusunun Savunma Bilimleri Enstitüsünün ortaya koyduğu mükemmel test sonuçları nedeniyle özel kuvvetlerde dahi kullanılmaktadır.
# Robla Solo MIL Amonyak içermektedir, bu sebeple sadece Bakır, Tombak ve Çinko artıkları değil, silahların hassasiyetlerinin 1 numaralı düşmanı olan Kurşun da giderilmektedir.
# Çelik, Krom ve Nikel Robla Solo MIL kullanımıyla zarar görmez. İnatçı metal kalıntılarında namlunun bir ucu mantar veya plastik tıkaçla kapatılır ve Robla Solo MIL bir ucundan namluya verilerek en iyisi gece olmak üzere birkaç saat bırakılır. Düşük seviyede kirlenmelerde Robla Solo MIL uygulanmış kendir (Sucol veya Sucolin) veya VFG keçenin birkaç defa namludan geçirilmesi yeterlidir.

Alıntı

fakasupi demiş ki:Robla Solo MIL amonyak içermektedir, bu sebeple sadece bakır, tombak ve çinko artıkları değil, silahların hassasiyetlerinin 1 numaralı düşmanı olan kurşun da giderilmektedir.
Namlu temizliği için yeter performansta bir solüsyondur.

Saygılar.

Alıntı

gectigimiz aksam sn Last Mohikan In benim icin hazirladigi NH3 cozeltisini namlu icerisinde kullandim... O kokuyu unutamam... Ama bezdeki 7 yillik bakirlari bir nebze aldigini dusunuyorum.

Saygilar

Smile o saatte o zımbırtıyla o kadar oluyor Ustam...

Alıntı

NorthWolf demiş ki:Gectigimiz aksam Sn Last Mohikan ın benim icin hazirladigi NH3 cozeltisini namlu icerisinde kullandim...
O kokuyu unutamam...
Odanın her yerini kesif bir idrar kokusu almıştır, aynı kovboyların zamanındaki gibi...
Ed's Red ve benzeri amonyak bazlı solüsyonların açık havada uygulanması şiddetle tavsiye olunur...
Tecrübe ile sabittir.

Big Grin

Alıntı

lupus demiş ki:
NorthWolf demiş ki:Gectigimiz aksam Sn Last Mohikan ın benim icin hazirladigi NH3 cozeltisini namlu icerisinde kullandim...
O kokuyu unutamam...
Odanın her yerini kesif bir idrar kokusu almıştır, aynı kovboyların zamanındaki gibi...
Ed's Red ve benzeri amonyak bazlı solüsyonların açık havada uygulanması şiddetle tavsiye olunur...
Tecrübe ile sabittir.

Big Grin

Sn.Ustam... bağışlayınız ama parargafta anlayamadığım iki husus bulunuyor. İdrar kokusu (amonyak) idrarın namlu temizliğinde kullanılabilmesi....?
Kovboylar zamanı.... Namlu temizliğinde idrarmı kullanıyorlardı? Kovboylar ve idrar kokusunu açabilirmiyiz... ??? ??? ???

Belki sabah sabah hafif paraljinlik kafatası içimdende olabilir durum affola varsa sürç-i lisan...

saygılar.

Alıntı

NorthWolf demiş ki:İdrar kokusu (amonyak) idrarın namlu temizliğinde kullanılabilmesi....? Kovboylar zamanı.... Namlu temizliğinde idrarmı kullanıyorlardı? Kovboylar ve idrar kokusunu açabilir miyiz... ?

Sn.Northwolf, aynen anladığınız gibi bir takım rivayetler ortalıkta dolaşıyor, ancak bunlar klasik uydurma şehir efsaneleri midir, yoksa hakikat payı vardır ve amonyağın doğal kaynağı olan sıvılar gerçekten bu amaç için kullanışmış mıdır, kesin ve net bir bilgim yok maalesef...

Saygılar.

Alıntı

lupus demiş ki:
NorthWolf demiş ki:İdrar kokusu (amonyak) idrarın namlu temizliğinde kullanılabilmesi....? Kovboylar zamanı.... Namlu temizliğinde idrarmı kullanıyorlardı? Kovboylar ve idrar kokusunu açabilir miyiz... ?

Sn.Northwolf, aynen anladığınız gibi bir takım rivayetler ortalıkta dolaşıyor, ancak bunlar klasik uydurma şehir efsaneleri midir, yoksa hakikat payı vardır ve amonyağın doğal kaynağı olan sıvılar gerçekten bu amaç için kullanışmış mıdır, kesin ve net bir bilgim yok maalesef...

Saygılar.

Smile denesekmi... Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi